Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

CoinMarketCap spustí dva nové kryptoměnové indexy

Publikováno
CoinMarketCap spustí dva nové kryptoměnové indexy

CoinMarketCap vydal prohlášení o spuštění dvou nových krypto indexů na Nasdaq Global Data Service, Bloomberg Terminal, Thomson Reuters Eikon a Börse Stuttgart. Celou novinku portál oznámil včera 20. března pomocí příspěvku na svém firemním blogu.

S Bitcoinem a bez Bitcoinu

bitcoin ukazující palec nahoruJak už bylo řečeno CoinMarketCap se chystá spustit dva krypto indexy, aby uživatelům nabídl lepší přehled na kryptoměnovém trhu. Podle prohlášení by měli pokrývat 200 top obchodovaných kryptoměn na trhu a zároveň budou oba aktualizovány každý poslední den ve čtvrtletí.

První z nich s názvem CMC Crypto 200 Index (CMC200) bude obsahovat informace o Bitcoinu a index samotný pokryje tak více než 90 % kryptoměnového trhu, čímž nabídne komplexní pohled pro všechny uživatele.

Druhý kryptoměnový index s názvem CMC Crypto 200 ex BTC Index ve zkratce CMC200EX nebude zahrnovat Bitcoin, i když (nebo možná právě proto), že tvoří více než 50 % kryptoměnového trhu.

Německá firma Solactive – Bude hlavním správcem

Jako další CoinMarketCap poodkryl i hlavního správce celého svého projektu. Tím má být německá firma Solactive, která stojí i za indexem CBOE Bitcoin Futures, ve kterém spravuje více než 3 tisíce uživatelských indexů.  Po oznámení celé novinky ředitel prodeje firmy Solactive, Fabian Colin, dodal, že spolupráce s CoinMarketCap může jeho firmě nabídnou více možností pro vylepšení uživatelských indexů a vyvíjení nových produktů.

Co si myslíte o indexech vy? Budou se obchodovat? Sdělte nám svůj názor níže v komentářích.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (2 komentáře)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Vlastimil Poláček

Zdravím. Mám otázku. Tyto indexy jsou prostě klasické indexy jako DAX, Dow Jones a ostatní? Takže je bude možné obchodovat třeba u plus500, nebo jak to je? Dík.

Redakce Finex

Vlastimile, ačkoli jsou indexy CMC200 a CMC200 EX na NASDAQ GIDS, atp., nemyslím si, že zatím budou nějak jednoduše obchodovatelné, např. u zmiňovaného Plus500 či XTB. Nebo alespoň teď tam ještě nejsou. Myslím si ale, že to přispěje trochou transparentnosti na kryptoměnový trh a to by se mohlo do budoucna zúročit.
Vojtěch, Finex.cz