Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Chcete stabilní pasivní příjem? Tyto 3 dividendové akcie ze zdravotního sektoru vám ho zajistí!

Zdravotnické firmy nabízejí zajímavou dividendu a růstový potenciál. Seznamte se s 3 zajímavými akciemi, s nimiž získáte stabilní pasivní příjem!

Publikováno
Chcete stabilní pasivní příjem? Tyto 3 dividendové akcie ze zdravotního sektoru vám ho zajistí!
Zdroj: Depositphotos.com

Investiční svět je plný nejistot a rizik, se kterými se musí investoři chtě nechtě poprat. Strategie se navíc časem mění, přičemž starší investoři jsou v rámci investování raději opatrnější.

Tito lidé pak investují do stabilnějších odvětví s nižší volatilitou. Patří sem zejména sektory, které jsou pro společnost nezbytné, a to nejen v současnosti, ale i z dlouhodobého hlediska.

Jedním z nich je nepochybně sektor zdravotnictví.

Narazíme tu na celou řadu akcií, kterým se daří v současnosti a zároveň si staví pevné základy pro budoucí růst. V jejich čele stojí Pfizer, UnitedHealth Group a Abbott Laboratories.

Pokud se také řadíte mezi opatrnější investory, jsou pro vás akcie ze světa zdravotnictví vhodnou volbou. Kromě relativního bezpečí vám dokážou nabídnout i zajímavé dividendy a potenciál pro budoucí růst.

Pfizer

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Pfizer Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Farmaceutický gigant Pfizer je dlouholetým hráčem na poli zdravotnictví. Svého postavení docílil nejen investicemi do inovací ve svém sektoru, ale i četnými fúzemi a akvizicemi.

Obrovský boom zaznamenal zejména během pandemie, kdy se stal předním výrobcem vakcín a léků proti COVID-19. Pandemie však opadla a s ní i poptávka po jeho výrobcích.

To se samozřejmě projevilo na tržbách, které pomalu ale jistě klesají.

Akcie Pfizeru se navíc ocitly na svém desetiletém minimu. Společnost také čelí další výzvě v podobě expirace některých patentů.

Cena akcií Pfizeru spadla na své desetileté minimum. I přesto nabízí zajímavý dividendový výnos na úrovni 6,1 %.

I tak většina investorů vidí Pfizer jako výhodnou dlouhodobou investici. Stále se jedná o jednu z největších společností v sektoru zdravotnictví, která má navíc ověřené know-how a pevné postavení na trhu.

Kromě toho myslí na budoucnost a připravuje si úrodnou půdu pro další projekty. Jenom v loňském roce FDA schválilo sedm produktů Pfizeru. Zároveň se společnosti podařilo dokončit akvizici společnosti Seagen, jejíž hodnota byla 43 miliard.

Ta se zaměřuje na výrobu a vývoj léků určených pro léčbu onkologických onemocnění – právě toto odvětví by mělo brzy zaznamenat raketový růst.

Milovníci dividendových akcií ocení atraktivní roční dividendový výnos ve výši 6,1 %, přičemž aktuálně lze akcie nakoupit s pořádnou slevou. Podle vyjádření vedení společnosti by měla dividenda vzrůst už v letošním prosinci.

UnitedHealth Group

Načítání
Načítání
Kupte si akcie UNH Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Během hledání akciových titulů v odvětví zdravotnictví jen těžko přehlédnete společnost UnitedHealth Group.

Pro neznalé se jedná o jednu z největších zdravotních pojišťoven ve Spojených státech s tržní kapitalizací přesahující 4,5 bilionu dolarů.

Její portfolio však tvoří i další služby, včetně poradenství, analýzy dat, vývoje technologií v oblasti diagnostiky nebo správy lékárenských výhod (PBM).

I když se společnost řadí mezi opravdové velikány, stále je zde spousta nových a neprobádaných odvětví, ve kterých se může angažovat.

Toho si jsou vědomí i analytikové, kteří předpokládají, že UnitedHealth Group v průměru poroste o 11 % ročně.

Společnost by měla nadále růst zhruba o 11 % ročně. Dividendu přitom zvyšuje už 14 let v řadě.

Společnost sice nenabízí nejvyšší roční dividendový výnos – aktuálně činní pouze 1,5 % – ale na druhou stranu dividendu pravidelně navyšuje už 14 let po sobě. Zároveň investorům nabízí výplatní poměr ve výši 26 %.

Investoři tak stále mohou naskočit do rozjetého vlaku, který má ještě velký kus cesty před sebou. Předpokládá se, že dividenda poroste i po několik následujících desetiletí, díky čemuž se brzy zařadí mezi dividendové aristokraty či krále.

Abbott Laboratories

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Abbott Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Zdravotnický konglomerát Abbott Laboratories se může pochlubit více než 150letou historií.

Není proto divu, že se mu v odvětví zdravotnictví podařilo zapustit kořeny opravdu hluboko, díky čemuž nabízí nejen stabilitu, ale i diverzifikované portfolio produktů.

Mezi jeho nejúspěšnější divize patří výroba výživových doplňků a spotřebních produktů, technologií pro diagnostiku, lékařských přístrojů a farmaceutických produktů.

Zaměstnankyně společnosti Grace Groner se díky pouhým třem akciím stala multimilionářkou.

Koupila je v roce 1935 a držela je déle než 40 let, přičemž postupně reinvestovala vyplacené dividendy.

V souvislosti s tím se společnosti dlouhodobě daří generovat roční zisky ve výši 40 miliard dolarů. Za zmínku určitě stojí fakt, že se Abbott Laboratories řadí mezi oblíbené dividendové krále.

Dividendy zvyšuje už 52 let v řadě, přičemž k výplatě využívá pouze něco málo okolo poloviny svých zisků. Investoři se mohou těšit na téměř 2% roční dividendový výnos, přičemž je zde také dostatek prostoru pro další růst.

Slovo závěrem

Pfizer, UnitedHealth Group a Abbott Laboratories jsou skvělým příkladem společností, které nabízí stabilitu, ale také potenciál do budoucna.

Už teď můžeme pozorovat postupné prorůstání technologií a umělé inteligence do zdravotnictví, což vytváří další příležitosti pro růst.

Všechny zmíněné společnosti se inovací opravdu nebojí, díky čemuž s vysokou pravděpodobností zabodují i v nadcházející technologické éře.

Jak už ale bylo řečeno, jedná se o dividendové akcie, které sice v budoucnu porostou, ale i přesto je ocení spíše dlouhodobí investoři lační po pasivním příjmu.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
4
2

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎