Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Česko je 7. země nejvíc posedlá kryptoměnami. Kdo se umístil první?

Česko je 7. země nejvíc posedlá kryptoměnami. Kdo se umístil první?
Zdroj: steemit.com

Česká republika na poli kryptoměn opět zabodovala, když ukázala, že není pouze sídlem velkých kryptoměnových společností jako výrobce HW peněženek Trezor či venture kapitálového fondu Rockaway X, ale o kryptoměny se zde zajímá nejširší veřejnost.

Žebříček sestavila analytická platforma CryptoGambling.tv, která vycházela z údajů na vyhledávačích poměrně zpracovaných vzhledem k populaci každého státu.

Na prvním místě tabulky se umístilo Slovinsko. Informace o kryptoměnách zde průměrně vyhledávalo 4 789 lidí na 100 000 obyvatel, tedy 4,8 % celé populace. Výhra do Slovinska nejspíše neputuje náhodou, země byla totiž v minulém roce označena ve studii společnosti FPJ jako nejvíc crypto-friendly stát, například díky tomu, že zde hodně podniků přijímá platby v Bitcoinu (BTC) a najdeme zde také historicky první BTC City.

Zdroj: cryptogambling.tv
Žebříček Top 10
Žebříček Top 10 zemí “nejvíce posedlých kryptoměnami”

Na druhém až pátém místě skončily s velkým odstupem na vítěze popořadě Lucembursko, Nizozemsko, Finsko a Turecko, které je po několik posledních let sžíráno obrovskou inflací v podstatě kolem 100 % a lidé tak hledají alternativní způsoby, kam uložit své peníze a úspory.

Šesté skončilo Španělsko následované Českou republikou. V Česku se o kryptoměny na internetu zajímá průměrně 1 884 lidí měsíčně na 100 000 obyvatel, tedy 1,9 % populace. Dle jiných studií a anket zde ale kryptoměny drží nebo s nimi má zkušenost mnohem více lidí. Z velké části se ale jedná o pasivní investory, kteří berou kryptoměny, zejména Bitcoin, jako dlouhodobou, několikaletou investici, eventuálně spoření a nové informace pravidelně nevyhledávají.

Líbil se vám tento článek?
9
0

Autor

Jmenuji se Michal Sobol a na Finex.cz dohlížím na chod kryptoměnové redakce. Mým cílem je, abychom společně s redaktory a přispěvateli předali čtenářům každý den mnoho zajímavých a zejména užitečných informací.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.