Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Česká spořitelna propustí až 600 lidí. Jaké jsou důvody tohoto propouštění?

Česká spořitelna propustí až 600 lidí. Jaké jsou důvody tohoto propouštění?
Zdroj: Igycentrum.cz

Česká spořitelna se chystá na velké propouštění. Během 9 měsíců propustí stovky manažerů a dalších “nižších” zaměstnanců. Zároveň se chystá nabrat zhruba 100 lidí do IT. Důvodem tohoto kroku je změna potřeb klientů, kteří dávají přednost online službám banky a osobnímu finančnímu poradenství. K letošnímu červnu spořitelna zaměstnávala 9992 lidí.

Banky se musí adaptovat na rychle se měnící svět, razantní rozvoj nových technologií a proměny potřeb klientů. Ti očekávají efektivní, rychlé a personalizované služby s možnosti řešit své finance jednoduše odkudkoliv a především online.

Česká spořitelna se stává technologickou firmou

Česká spořitelna tento krok viditelně činí, již pár let vidíme, že z tradiční banky se stává pokročila technologická společnost, která nabízí inovativní propracovaná řešení na míru klientům. Do nejnovějších technologií investuje miliardy korun ročně.

Nové pracovní příležitosti

V současné době zde pracuje téměř 1 500 specialistů v oboru IT, a patří tak mezi největší IT zaměstnavatele u nás. Své týmy odborníků se nadále chystá rozšířit o specialisty i o juniorské pozice.

Má tak před sebou nový cíl – být progresivním zaměstnavatelem. Mimo vysoké platy, které jsou v IT standard si uvědomuje, jak je důležité nabízet i další benefity jako je např. vytvoření příjemného pracovního prostředí a minimalizovat tak stres. Motivací bude i investice do rozvoje týmu, osobního rozvoje, seberealizace a kvalitu SW inženýrství.

K tomu, jaký má dopad kvalita IT zaměstnanců na kvalitu služeb se vyjádřil Pavel Běťák, IT Area leader: Jsme si plně vědomi toho, že lidé, kteří mají pro obor nadšení a mají chuť se rozvíjet, jsou klíčoví pro úspěšnou digitální transformaci banky a jsou nepostradatelným faktorem, díky kterému můžeme klientům nabízet ta nejlepší digitální řešení.”

Aplikace George

Jistě neocenitelným pomocníkem pro každého klienta České spořitelny se stala aplikace George. Tuto aplikaci používá více než 2 mil. lidí a celkově je to tak téměř 10 mil. lidí v šesti zemích střední Evropy. Tato aplikace klientům pomáhá pohodlně a bezpečně ovládat své finance, ať už v počítači tak i z mobilu. Velký důraz pochopitelně klade i na bezpečnost účtu.

Česká spořitelna je největší banka v počtu klientů v České republice a také bankou s nejdelší tradicí na českém trhu. V roce 2000 se stala součástí skupiny Erste Group operující ve střední a východní Evropě.

Přečtěte si naši recenzi České spořitelny

 

Líbil se vám tento článek?
3
5

Autor

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.