Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Cardano poprvé prolomilo hranici 3 USD! Možná spolupráce se Solanou a role kryptoměn v Afganistánu dle Charlese Hoskinsona

Publikováno
Cardano poprvé prolomilo hranici 3 USD! Možná spolupráce se Solanou a role kryptoměn v Afganistánu dle Charlese Hoskinsona
Zdroj: astropool.io

Cena Cardana prolomila hranici 3 dolarů a dosáhla tak svého nového historického maxima. Zajímavé je, že mnoho analytiků začátkem roku předpovídalo, že ADA se na tuto hodnotu dostane do konce roku 2021. Nutno také podotknout, že v lednu tohoto roku měla ADA hodnotu 0,2 dolarů.

Dnes se kryptoměna nachází na třetím místě dle tržní kapitalizace, která v současné době činí téměř 100 miliard dolarů.

Co může za tento silný nárůst ceny?

Katalyzátorem takto velkého zájmu jsou především zprávy o upgradu Cardana s názvem “Alonzo Purple”, což je éra Goguena, jež má za cíl umožnit síti aplikovat smart contracts neboli chytré smlouvy, díky nimž bude moci Cardano svým uživatelům nabízet obdobné produkty jako tradiční finanční služby – spořicí účty, půjčky, pojištění či burzovní obchody.

Zdroj: cardano.org
Jednotlivé éry Cardana
Jednotlivé éry Cardana

O zavedení chytrých smluv se diskutuje již delší dobu, nicméně novinky a přesné datum bylo odhaleno 13. srpna, přičemž dokončení této fáze a zároveň k finální implementaci chytrých smluv má dojít do 12. září.

Více o jednotlivých fázích v síti Cardana se můžete dozvědět v našem článku.

Spolupráce Cardana a Solany

Cardano a Solanadva projekty, které dosáhly v měsíci srpnu ohromných výsledků a zároveň se nacházejí v první top desítce z pohledu tržní kapitalizace. Zatímco ADA zaznamenala měsíční zisk téměř 150 %, Solana za stejné časové období vzrostla o neuvěřitelných 285 %. A to není vše, co mají tyto dva projekty společného – možná toho bude časem mnohem více.

Generální ředitel společnosti IOHK Charles Hoskinson, stojící za Cardanem, se nechal slyšet, že uvažuje o spolupráci se zakladateli Solany.

Všiml jsem si, jakého přijetí se dočkala Solana. Hodně se o ní hovoří, s čímž je spojen i velký úspěch. Jsem upřímně zvědav, kdo stojí za tímto projektem. Chci ty lidi poznat a dozvědět se něco víc.

Jeho pozornost se od týmu Solany dočkala rychlé odezvy.

Byli opravdu velmi nápomocní. Poslali mi přes soukromou zprávu na Twitteru několik odkazů, které si přečtu a budu mít jasnější pohled a názor na tento projekt.

Ke konkrétnějšímu jednání zatím nedošlo. Hoskinson navíc uvedl, že konečné rozhodnutí o možné spolupráci bude na komunitě Cardana.

Doposud se někteří odborníci přeli o tom, zdali bude Ethereum v budoucnosti překonáno Cardanem či Solanou. Tato možná spolupráce přináší na věc úplně jiný pohled, což mnohé fanoušky doslova fascinuje.

Hoskinson zdůrazňuje roli kryptoměn při současné krizi v Afganistánu

V rozhovoru pro CNBC z 1. září Hoskinson vyjádřil své očekávání, že „kryptoměny budou hrát v Afghánistánu větší roli, zejména pak ve válce pro a proti silám Talibanu“.

Hoskinson zdůraznil potřebu finančních technologií na ochranu soukromí v Afghánistánu a uvedl:

Afghánský digitální život je nyní pod drobnohledem, poslední dvě desetiletí jsou kontrolovány režimem, který, pokud vyjádříte svůj názor způsoby, které neodpovídají jejich regresivním názorům, vám hrozí obtěžováním, uvězněním nebo dokonce smrtí.”

V praxi by přijetí digitálních aktiv afghánským občanům umožnilo vyhnout se pokusům Talibanu sledovat osobní výdaje nebo konfiskovat peníze.

Používání digitálních aktiv jako uchovatele hodnoty by také mohlo poskytnout ochranu před inflací, jelikož někteří analytici spekulují, že Afghánistán může brzy čelit krizi hyperinflace.

Závěr

Cardano je bezesporu velmi silným projektem, jenž má před sebou slibnou budoucnost. Oproti Solaně či Ethereu zatím nemá vytvořen moc velký ekosystém, nicméně po zavedení chytrých smluv by se tato situace mohla rychle změnit a cena kryptoměny ADA dále růst.

Líbil se vám tento článek?
8
0

Autor

Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o toto odvětví začala aktivně a blíže zajímat. Jsou to již čtyři roky, co sleduji nejrůznější novinky a fundamentální vlivy, o nichž následně píšu články v několika internetových magazínech. Ráda také monitoruji trhy s digitálními aktivy, dlouhodobě hodluji i investuji do začínajících projektů. Svět kryptoměn může být i nebezpečný, ale zároveň nabízí to, co dosavadní finanční systém nedokáže. Proto věřím, že jsou decentralizované technologie včetně kryptoměn budoucností.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.