Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

BTC a ETH zažily propad. SEC opět oddálila hned 6 svých rozhodnutí

Publikováno
BTC a ETH zažily propad. SEC opět oddálila hned 6 svých rozhodnutí
Zdroj: Binance Feed

Rychlý nárůst až na 28 100 USD v případě Bitcoinu (BTC) a 1 740 USD v případě Etherea (ETH) z minulých dní byl ve čtvrtek večer zcela odmazán. Kryptoměny vystřelily vzhůru po výhře správce aktiv Grayscale nad americkou Komisí pro kontrolu cenných papírů (SEC).

Ta nyní, pokud proti stanovisku soudu nebude nic namítat, nepožádá o přelíčení, a dojde tak k vydání konečného rozhodnutí, bude muset znovu přezkoumat žádost Grayscalu o přeměnu jeho produktu Grayscale Bitcoin Trust na spotový ETF, tedy burzovně obchodovaný fond. Následně ji může schválit nebo opět zamítnou, avšak z jiného důvodu, než předtím.

Bitcoin / BTC
Načítání
Načítání
Načítání
Ethereum / ETH
Načítání
Načítání
Načítání

Trh však daný právní názor soudu spíše očekával a všeobecné medvědí nálady a silná rezistence Bitcoinu na 28 000 USD přispěly k tomu, že ceny se na vyšších hodnotách zvládly pohybovat pouhé dva dny, než se vrátily na úrovně před zmíněným nárůstem.

Celkovou otrávenost z trhu pak ještě umocnilo oznámení SEC, že na posouzení dalších spotových Bitcoin ETF, např. od společností Valkyrie, Invesco a WisdomTree potřebuje více času.

Lhůta byla prodloužena o dalších 45 dní. Ačkoli se zdržení čekalo, nedobrý cenový vývoj i další průtahy optimismus z trhu zcela odnesly, čemuž odpovídá Bitcoin Fear and Greed Index, který se naposledy nacházel na hodnotě 40, tedy v oblasti strachu.

Zdroj: alternative.me
Fear and Greed
Fear and Greed Index z 1. 9. 2023
Líbil se vám tento článek?
2
1

Autor

Jmenuji se Michal Sobol a na Finex.cz vedu kryptoměnovou redakci. Po několika letech sledování kryptoměnového trhu si myslím, že obchodovat digitální aktiva bez nutných vědomostí je holý nerozum. V tomto světě totiž ještě více než kdekoli jinde platí, že zkušení vyhrávají a nezkušení prohrávají. I z tohoto důvodu rád přikládám ruku k dílu a věřím, že společně s redaktory a přispěvateli dokážeme čtenářům Finex.cz předat mnoho užitečných informací.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.