Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Britský klenot: Akcie s růstovým potenciálem 167 %!

Ceny akcií společnosti Aston Martin naznačují podhodnocení. Někteří analytici jsou ohledně její budoucnosti značně optimističtí. Přesvědčí vás?

Publikováno
Britský klenot: Akcie s růstovým potenciálem 167 %!
Zdroj: depositphotos.com

Aston Martin, britský výrobce luxusních automobilů, které jsou ikonou série o Jamesi Bondovi, zažívá na burze náročné období.

Jeho akcie za poslední rok klesly o 33,5 %. Tento pokles odráží medvědí náladu mezi investory a poukazuje na to, že se společnost potýká s finanční nejistotou.

Navzdory poklesu akcií zůstávají někteří analytici, jako například Harry Martin ze společnosti Bernstein, ohledně budoucnosti Aston Martin optimističtí. Martin potvrdil akcím rating “Buy” s cílovou cenou 3,85 GBP, což znamená potenciální růst o 167 % ze současné hodnoty.

Aktuální vývoj ceny akcií Aston Martin

Načítání
Načítání
Kupte si akcie AML Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Tento názor potvrzuje i shoda mezi analytiky, kteří se domnívají, že akcie jsou podhodnocené, s průměrnou cílovou cenou 2,47 GBP.

Finanční experti jako George Galliers z Goldman Sachs a Akshat Kacker z JPMorgan také stanovili cílové ceny výrazně nad současnou hodnotou akcie, a to o 2,36 GBP, resp. 2,21 GBP.

Nedávná aktualizace hospodářských výsledků Aston Martin však ukazuje méně příznivý obrázek, neboť v prvním čtvrtletí došlo k dvoucifernému poklesu tržeb i zisku na akcii.

Velkoobchodní objemy prodejů rovněž poklesly o 26 %, čímž společnost nesplnila svůj střednědobý výrobní cíl. Přesto společnost předpokládá, že ve druhé polovině roku dojde k nárůstu výroby, a to díky uvedení nových modelů, jako je Vantage a modernizovaný DBX707.

Finanční situace a výhled

Ačkoli pokles dodávek je přičítán spíše nižší výrobě než klesající poptávce, finanční zdraví Aston Martin je i nadále znepokojivé, neboť má značný dluh ve výši přibližně 814 milionů GBP.

Odhadované náklady na uvedení nových modelů na trh navíc činí přibližně 350 milionů GBP, bez dodatečných výdajů na přechod na elektrifikaci.

Výhled pro Aston Martin je i nadále směsicí opatrnosti a optimismu. Silné dědictví značky a očekávání spojené s jejími novými modely jsou důvodem k dlouhodobému optimismu. Nicméně vysoká úroveň zadlužení společnosti a značné investice potřebné pro budoucí projekty opravňují k opatrnému přístupu.

Pro investory představuje situace dilema. Zatímco někteří mohou považovat sníženou cenu akcií za příležitost investovat do luxusní značky se slevou, jiní mohou před navýšením svého podílu raději počkat na jasnější známky obratu.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
5
1

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎