Kryptoměnám se věnuji již několik let, ať už jako aktivní obchodník nebo pasivní příjemce informací. Rád informuji o aktuálních novinkách z tohoto oboru, na kterém mi baví propojení světa peněz a technologií.
Cena tokenu BNB, který vytvořila největší kryptoměnová burza Binance, by mohla překonat svoji nejvyšší historickou cenu. Stále více metrik totiž naznačuje, že Binance zůstane hlavním hráčem v kryptosektoru.
Kryptoměna BNB (dříve Binance Coin) patří mezi kryptoměny, které za letošní rok zaznamenávají největší nárůst své ceny. Nicméně zůstává trochu ve stínu další kryptoměn jako jsou Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) nebo Solana (SOL).
Od začátku ledna kryptoměna BNB vzrostla skoro o 80 %, a to již počítáme mírnou korekci, která proběhla v minulém týdnu.
Jen za březen vzrostla cena o více než 35 %. Aktuální cena BNB je $623,5 . V kryptokomunitě se tak objevila otázka, zda tento token může překonat svoje historické maximum.
Toto maximum se doposud vztahuje ke dni 10. května 2021, kdy se obchodovala za 690 USD. Konkrétně se hovoří o třech ukazatelích, které naznačují, že by se tak mohlo stát. Jaké to jsou?
Po problémech Binance, které souvisely s porušením regulačních pravidel a skončily odchodem generálního ředitele Binance Changpeng Zhao a obrovskou pokutou, se burze podařilo stabilizovat objem obchodů. Ten se během řešení sporu propadal.
Údaje společnosti CCData, která poskytuje data z oblasti kryptoměn, ukazují, že tržní podíl Binance od října 2023 setrvale roste každý měsíc.
Binance naprosto dominuje kryptoburzám. Dne 20. března byly podle dat CoinGeco učiněny kryptoměnové obchody za 178 miliard USD a na Binance to bylo celkem 41,7 miliardy USD. Pro ilustraci druhá je v této statistice burza ByBit s “pouhými” 7,5 miliardami USD.
BNB Chain, což je vlastní blockchain Binance, také výrazně pocítil dopady regulačních problémů. BNB Chain se však začíná zotavovat.
Statistiky DefiLlama ukazují, že celková uzamčená hodnota na BNB Chain od začátku roku 2024 stoupla o 54 %. To ukazuje, že uživatelé a vývojáři stále více interagují se sítí.
BNB Chain navíc stále zůstává velmocí mezi blockchainy první vrstvy. Podle dat DappRadar za posledních 30 dní zpracoval 7 milionu transakcí. Zároveň vede i v počtu unikátních peněženek, které v posledních 30 dnech interagovalo s protokolem. To je téměř 4 x více než na Ethereu.
Cena BNB se stále pohybuje zhruba 20 % pod svým all-time high. Ukazatel MACD (Moving Average Convergence Divergence) je však stále kladný. Ten se vypočítá jako rozdíl klouzavého průměru o délce 12 a klouzavého průměru délky 26.
Jako signální křivka se poté používá exponenciální klouzavý průměr o délce 9. Signál pro nákup pak vznikne ve chvíli, kdy se křivka MACD dostane nad exponenciální klouzavý průměr. Signál pro prodej vzniká naopak.
Tím, že je MACD stále kladný, znamená to, že podmínky na trhu stále podporují růst.
Klíčové úrovně, které je potřeba v této souvislosti sledovat, jsou hranice 550 a 660 USD.
Kryptoměnám se věnuji již několik let, ať už jako aktivní obchodník nebo pasivní příjemce informací. Rád informuji o aktuálních novinkách z tohoto oboru, na kterém mi baví propojení světa peněz a technologií.
Diskuze (0 komentářů)
Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.