Kryptoměny beru jako jednu z největších příležitostí svého života. Byla by škoda ji promeškat.
Jeden z hlavních amerických zpracovatelů plateb, společnost PayPal, konečně přichází s tak často žádanou funkci, která uživatelům umožní posílat, přijímat a převádět bitcoiny a další kryptoměny do externích peněženek a na burzy.
Bitcoin byl po léta oslavován jako technologie, která nahradí centralizované platební služby, neboť sníží náklady na transakce tím, že odstraní prostředníky. Na poli tradičních služeb panuje v poslední době čilý ruch, protože tito hráči zkoumají další způsoby, jak kryptoměny integrovat do svých nástrojů.
Společnost PayPal v tiskovém prohlášení potvrdila, že uživatelé nyní mohou přesouvat své kryptoměnové prostředky do externích peněženek a hardwarových zařízení. Jose Fernandez da Ponte, senior viceprezident a generální ředitel k tomu uvedl:
“Umožnění zákazníkům společnosti PayPal flexibilně přesouvat svá kryptoměnová aktiva [bitcoin a další kryptoměny] nejen v rámci naší platformy, ale i mimo ni, odráží pokračující vývoj naší nejlepší platformy ve své třídě a umožňuje zákazníkům interakci s širším kryptoměnovým ekosystémem”
Společnost PayPal rovněž uvedla, že jí newyorské ministerstvo finančních služeb udělilo trvalou BitLicence a stala se tak první společností, které se podařilo převést tuto podmíněnou licenci na trvalou. Licence BitLicense umožňuje společnosti provozovat obchodní činnost ve virtuální měně.
“Celý důvod, proč jsme v kryptoměnách, spočívá v tom, že věříme, že podstatná část obchodu přejde na digitální měny.”
Možnost převádět kryptoměny je zatím dostupná vybraným uživatelům a zhruba v příštím týdnu by měla být otevřena všem způsobilým zákazníkům v USA.
Tato nadnárodní společnost není na kryptoměnovém poli žádným nováčkem a v říjnu 2020 začala uživatelům umožňovat nákup a prodej Bitcoinů, Etherea, Litecoinu a tokenu Bitcoin Cash. Kalifornská firma se sídlem v San José pak tuto službu rozšířila na svou dceřinou společnost Venmo a spustila také funkci “Checkout with Crypto”, díky níž mohou zákazníci u obchodníků těmito aktivy zaplatit.
V době zveřejnění vyvolala tato zpráva na kryptotrhu býčí reakci, protože mnozí věřili, že jde o významný krok v mainstreamovém přijímání a osvojování této rodící se třídy aktiv. Ne všichni milovníci kryptoměn však byli s tímto krokem společnosti PayPal srozuměni. Společnosti totiž neumožňovala převod kryptoměn do jiných peněženek, což je něco, co jde proti základům Bitcoinu.
V listopadu 2021 pak firma potvrdila, že mají v plánu svou nabídku kryptoaktiv ještě dále rozšířit. Společnost uvedla, že chce zavést cashback za nákupy kryptoměn a zvažuje možnost, aby uživatelé kreditní karty Venmo mohli nakupovat kryptoměny s využitím cashbacku na této kartě. Začátkem letošního roku pak společnost PayPal odhalila, že by mohla spustit vlastní stablecoin a také aktualizovala své zásady týkající se oblasti NFT.
Fakt, že nyní mohou zákazníci konečně převádět své kryptoměny na externí adresy, je mimořádně významný, protože platformu používají k přesunům finančních prostředků stovky milionů lidí po celém světě.
Navzdory zavedení dalších kryptoměnových funkcí se ovšem zatím nezdá, že by PayPal byl připraven připojit se k takovým společnostem, jako jsou MicroStrategy, Tesla, Block a další veřejně obchodované společnosti, které přidaly bitcoin do svých firemních pokladen.
Kryptoměny beru jako jednu z největších příležitostí svého života. Byla by škoda ji promeškat.
Diskuze (0 komentářů)
Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.