Finex.cz logo
Menu
Finex » Blogy Finex.cz » Bitcoinová síť plně zotavena, hashrate roste

Bitcoinová síť plně zotavena, hashrate roste

Bitcoin, nejhodnotnější kryptoměna podle tržní kapitalizace, zažívá výrazný růst sítě, což nám naznačuje masivní zotavení ekosystému bitcoinu. Nově zveřejněné zprávy a grafy od platforem Glassnode a Blockchain.com odhalují, že hashrate BTC je jen asi 4 % od svého historického maxima.

Hashrate Bitcoinu
Hashrate Bitcoinu

Připomínám, že čínský zákaz bitcoinu vyvolal pokles hashrate o více než 50 %. Od doby, co trh získal větší stabilitu, však míra hashrate vzrostla o více než 90 %. Společnost Glasnode k aktuálnímu dění uvedla:

"Bitcoinová hashrate se téměř úplně zotavila a nachází se pouze 4 % pod ATH (7denní klouzavý průměr). V květnu se hashrate sítě propadla o více než 50 % poté, co Čína zakázala těžbu bitcoinů. Hashrate od té doby stoupla o 93 % (od svého minima) a dnes dosáhla hodnoty 172 Exahash/s"

Udělala Čína chybu, když vyhnala těžaře ze země?

Nárůst hashrate bitcoinu je pro bitcoinovou síť, pokud jde o její bezpečnost, velmi pozitivní. Obvykle vysoká míra hashrate znamená, že se o síť stará velký počet validátorů s vysokým výpočetním výkonem, což posiluje bezpečnost sítě.

Aktuální vývoj dokazuje, že kontrola Číny nad bitcoinovým trhem výrazně oslabila. Čína byla dříve velmi důležitým hráčem v kryptografickém průmyslu a aktivity této země často v minulosti dokázaly ovlivňovat cenu BTC (ať již směrem nahoru či dolu). Do budoucna tomu tak již v takové míře nejspíše nebude, ale hráči na trhu se rozcházejí v názoru na to, zda je to pro Čínu výhra, nebo prohra.

Miliardář a investor Charlie Munger, který je zároveň pravou rukou miliardáře Warrena Buffetta, se nedávno nechal slyšet, že "Čína učinila správné rozhodnutí, když se rozhodla bitcoin prostě zakázat". Naprosto odlišný názor pak sdílí velký fanoušek bitcoinu, Michael Saylor, který naopak tvrdí, že Čina tímto zákazem udělala chybu za bilion dolarů. Na otázku, jaké to bude mít dlouhodobé důsledky, odpověděl následovně:

"Čína měla 50% podíl na trhu s bitcoiny a generovala 10 miliard dolarů ročně v byznysu, který rostl ročně o 100 %. Vláda jej potlačila a vytlačila celé odvětví z Číny. Myslím, že vzhledem k tempu růstu bitcoinu se to pro Čínu ukáže jako bilionová chyba."

Kdo z pánů vidí situaci reálněji, Charlie Munger, nebo Michael Saylor? Jasnou odpověď nám dá až budoucnost. Každopádně je velmi dobře vidět, že zatímco Čína těžaře vyhnala, je mnoho zemí, které naopak těžaře vítají s otevřenou náručí. Očekávání jsou totiž vysoká a miliardové příjmy jsou ve hře.

Máte svůj názor? Napište ho na blogu!

Je svět financí vaším koníčkem nebo profesí? Chcete své zkušenosti a know-how sdílet s ostatními čtenáři a členy komunity Finex.cz? Pište si svůj vlastní blog!

Stát se blogerem může úplně každý. Stačí se zaregistrovat a mít chuť se o své názory podělit. Stát se blogerem na portálu Finex.cz je dobrý způsob, jak ostatním předat své zkušenosti a získat na své názory zpětnou vazbu. Jdete do toho?

Další zdroje informací k tomuto článku

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo