Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Kryptoměny » Podvody » Varování před podvodem! Bitconnect 2.0 oznámil červencové uvedení na burze Binance

Varování před podvodem! Bitconnect 2.0 oznámil červencové uvedení na burze Binance

Varování před podvodem! Bitconnect 2.0 oznámil červencové uvedení na burze Binance

Slyšeli jste o kryptoměnovém podvodu Bitconnect? Návrat Ponziho schématu může být blíže, než si myslíte. Tajemný anonym odhalil červencový start novinky “Bitconnect 2.0”.

Bitconnect 2.0 – podvod na druhou?

Nejnovější tweet z účtu Bitconnect 2.0 oznamuje start obchodování s jeho tokeny na začátek července. Na tom by nebylo nic moc zvláštního, kryptoměnových projektů vzniká každý den několik, kdyby se však nejednalo právě o Bitconnect.

Aby toho nebylo málo, nový projekt se nejeví ve vůbec dobrém světle. Ačkoliv bylo teprve ohlášeno partnerství (pravděpodobně lživé) s kryptoměnovou burzou Binance, které má odstartovat 1. července, majitel twitterového účtu rovněž sděluje, že investoři již mohou zakoupit stejnojmenné tokeny.

twitter účet bitconnect 2.0

Twitter účet Bitconnect 2.0 nabízí k prodeji doménu Bitconnect.io

Jedna lež střídá druhou

Kromě toho se také majitel účtu snažil rozšířit zprávu, že další informace o projektu jsou dostupné na oficiálních internetových stránkách. Jediné důkazy činnosti Bitconnect 2.0 jsou však posty na sociálních sítích, které naznačují blížící se plány. Webové stránky naproti tomu obsahují pouze registrační formulář pro příjem nejnovějších updatů informací a feed z twitterového účtu.

Kromě předpokládaného data spuštění tak zůstávají další podrobnosti nejnovější inkarnace Bitconnectu opředená záhadou. Ponziho schéma původního Bitconnectu se začalo sypat po splasknutí kryptoměnové bubliny v lednu loňského roku, když investoři zjistili, že hodnota jejich tokenů Bitconnect klesla k virtuální nule.

V původním projektu přišli o své peníze především nezkušení investoři, kteří se stali snadným terčem podvodníků. Krátce po provalení skandálu následovalo trestní řízení. V současnosti pak není jasné, zda má nový projekt s původním projektem něco společného či sdílí pouze jméno. Kdo by však chtěl být dobrovolně spojován s podvodným projektem?

Binance zatím spolupráci nepotvrdilo

Momentálně roste počet reakcí na sociálních sítích, které mají jedno společné. Varují před tímto projektem a odrazují od nakupování zdánlivě atraktivních tokenů. Navíc další ze zainteresovaných stran, kryptoměnová burza Binance, doposud zachovává mlčení a oznámené partnerství nijak nepotvrdila. Nutno také podotknout, že pokud by burza Binance začala nějakým způsobem spolupracovat s Bitconnectem, tak by to asi vůbec její popularitě neprospělo. Přece jenom, Bitconnect má opravdu špatnou pověst.

Pokud jsme vás doposud nepřesvědčili o neserióznosti nového kryptoměnového projektu, už jenom načasování jeho oznámení je mírně podezřelé. Čirou náhodou se objevilo přesně v době, kdy opět vidíme zajímavý růst Bitcoinu i ostatních altcoinů, a tak se o obor opět zajímá ve větší míře laické publikum, z něhož je možné rekrutovat nezkušené investory, kteří touží po rychlém zbohatnutí a snadno tak naletí na lep kdejakému podvodníkovi.

Co si vy osobně myslíte o Bitconnect 2.0? Jedná se o seriózní projekt nebo o další z řady léček na nezkušené investory? Podělte se s námi o váš názor v komentářích.

Sdílení článku na facebook Facebook Sdílení článku na twitter Twitter

Ohodnoťte tento článek!

RECENZE

TOP Kryptoměnové směnárny

SimpleCoin logo
SimpleCoin★ 97 %
Coinbase logo
Coinbase★ 95 %
ccShop logo
ccShop★ 93 %
Bitbeli logo
Bitbeli★ 92 %
RECENZE

TOP Kryptoměnové burzy

Binance logo
Binance★ 98 %
CoinMate logo
CoinMate★ 96 %
Coingi logo
Coingi★ 96 %
Bitmex logo
Bitmex★ 95 %
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
RECENZE

TOP Kryptoměnové peněženky

Trezor logo
Trezor★ 100 %
Trust Wallet logo
Trust Wallet★ 96 %
Ledger Nano logo
Ledger Nano★ 95 %

Podpořte nás!

Líbi se vám články na Finex.cz? Podpořit nás můžete libovolným darem. Moc děkujeme!
BTC donate adresa

BTC Donate address
3Ax7aQT2KgMEwAh3LrYEiCwQEK3vhxBUhf

Změna měny BTC/LTC