Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » Podvody » Varování před podvodem! Bitconnect 2.0 oznámil červencové uvedení na burze Binance

Varování před podvodem! Bitconnect 2.0 oznámil červencové uvedení na burze Binance

Varování před podvodem! Bitconnect 2.0 oznámil červencové uvedení na burze Binance

Slyšeli jste o kryptoměnovém podvodu Bitconnect? Návrat Ponziho schématu může být blíže, než si myslíte. Tajemný anonym odhalil červencový start novinky "Bitconnect 2.0".

Bitconnect 2.0 – podvod na druhou?

Nejnovější tweet z účtu "Bitconnect 2.0" (již neaktivní) oznamuje start obchodování s jeho tokeny na začátek července. Na tom by nebylo nic moc zvláštního, kryptoměnových projektů vzniká každý den několik, kdyby se však nejednalo právě o Bitconnect.

Aby toho nebylo málo, nový projekt se nejeví ve vůbec dobrém světle. Ačkoliv bylo teprve ohlášeno partnerství (pravděpodobně lživé) s kryptoměnovou burzou Binance, které má odstartovat 1. července, majitel twitterového účtu rovněž sděluje, že investoři již mohou zakoupit stejnojmenné tokeny.

twitter účet bitconnect 2.0
Twitter účet Bitconnect 2.0 nabízí k prodeji doménu Bitconnect.io

Jedna lež střídá druhou

Kromě toho se také majitel účtu snažil rozšířit zprávu, že další informace o projektu jsou dostupné na oficiálních internetových stránkách. Jediné důkazy činnosti Bitconnect 2.0 jsou však posty na sociálních sítích, které naznačují blížící se plány. Webové stránky naproti tomu obsahují pouze registrační formulář pro příjem nejnovějších updatů informací a feed z twitterového účtu.

Kromě předpokládaného data spuštění tak zůstávají další podrobnosti nejnovější inkarnace Bitconnectu opředená záhadou. Ponziho schéma původního Bitconnectu se začalo sypat po splasknutí kryptoměnové bubliny v lednu loňského roku, když investoři zjistili, že hodnota jejich tokenů Bitconnect klesla k virtuální nule.

V původním projektu přišli o své peníze především nezkušení investoři, kteří se stali snadným terčem podvodníků. Krátce po provalení skandálu následovalo trestní řízení. V současnosti pak není jasné, zda má nový projekt s původním projektem něco společného či sdílí pouze jméno. Kdo by však chtěl být dobrovolně spojován s podvodným projektem?

Binance zatím spolupráci nepotvrdilo

Momentálně roste počet reakcí na sociálních sítích, které mají jedno společné. Varují před tímto projektem a odrazují od nakupování zdánlivě atraktivních tokenů. Navíc další ze zainteresovaných stran, kryptoměnová burza Binance, doposud zachovává mlčení a oznámené partnerství nijak nepotvrdila.

Nutno také podotknout, že pokud by burza Binance začala nějakým způsobem spolupracovat s Bitconnectem, tak by to asi vůbec její popularitě neprospělo. Přece jenom, Bitconnect má opravdu špatnou pověst.

Pokud jsme vás doposud nepřesvědčili o neserióznosti nového kryptoměnového projektu, už jenom načasování jeho oznámení je mírně podezřelé. Čirou náhodou se objevilo přesně v době, kdy opět vidíme zajímavý růst Bitcoinu i ostatních altcoinů, a tak se o obor opět zajímá ve větší míře laické publikum, z něhož je možné rekrutovat nezkušené investory, kteří touží po rychlém zbohatnutí a snadno tak naletí na lep kdejakému podvodníkovi.

Co si vy osobně myslíte o Bitconnect 2.0? Jedná se o seriózní projekt nebo o další z řady léček na nezkušené investory? Podělte se s námi o váš názor v komentářích.

Podívejte se i na informace o podvodu Bitcoin Pro.

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo