Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Bitcoin se dostal na 50 000 USD a prezident Biden nasadil laser eyes

Po Super Bowlu vyvolal Joe Biden na sociálních sítích rozruch záhadným memem a cena Bitcoinu překonala 50 000 USD.

Publikováno
Bitcoin se dostal na 50 000 USD a prezident Biden nasadil laser eyes
Zdroj: depositphotos.com

Americký prezident Joe Biden v neděli vyvolal spekulace svým příspěvkem na sociálních sítích, kde se objevila jeho fotografie s laserovýma očima.

Příspěvek, který následoval po vítězství týmu Kansas City Chiefs v Super Bowlu, byl zpočátku mnohými považován za přitakání kryptoměnám kvůli použití laserových očí, které jsou běžně spojovány s býčím postojem k Bitcoinu (BTC).

Skutečný kontext obrázku však byl odkazem na konspirační teorii, která naznačuje, že Super Bowl byl zmanipulován, aby zajistil vítězství Chiefs. Cílem mělo být získání podpory pro Bidenovu volební kampaň ze strany popové hvězdy Taylor Swift, partnerky hráče Kansas City Chiefs, Travise Kelce.

Příspěvek s laserovým pohledem, opatřený titulkem “přesně tak, jak jsme to naplánovali”, byl pravděpodobně míněn jako sarkastická odpověď na tato tvrzení. Biden využil meme “Dark Brandon”, který už dříve sloužil k zlepšení image stárnoucího prezidenta, jelikož jej vykresluje ve vší vitalitě a síle.

Reakce komunity

Navzdory humornému záměru krypto komunita Bidenův příspěvek rychle přijala, přičemž někteří nadšenci si jej vyložili jako skryté schvalování Bitcoinu. Tato reakce není vlastně moc překvapivá.

Významní maximalisté Bitcoinu, jako například Michael Saylor a Caitlin Longová, již dříve na své fotky na Twitteru nasadili laserové oči, aby vyjádřili svou důvěru v klíčovou roli Bitcoinu v budoucnosti.

Po Bidenově tweetu se cena Bitcoinu poprvé od roku 2021 vyšplhala nad 50 000 USD, což vedlo k tomu, že někteří lidé z kryptoprostoru napůl žertem přisoudili prezidentovi vliv na pohyb ceny kryptoměny.

Bidenův skutečný postoj k digitálním aktivům je však spíše negativní, jak uvádí nezisková organizace Stand with Crypto, která ho na základě jeho veřejných prohlášení uvádí v kategorii “odpůrce kryptoměn”.

Na druhou stranu o postoji Jacka Dorseyho, šéfa společnosti Block a zakladatele Twitteru, není pochyb. Na Super Bowlu byl v tričku se smajlíkem a nápisem Satoshi.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.