Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin] Analýza 14. 8. 2020 – Býčí sentiment v extrému

Ahoj tradeři, tématem minulé analýzy byl předpoklad, že Bitcoin přechází do další fáze stagnace, kdy se bude cena pohybovat mezi 11-12 tis. USD.

Ikdyž byl obecný sentiment v minulém týdnu nastavený stále na další nekonečný růst, náš předpoklad se ukázal jako pravdivý a opravdu se tento pátek pohybujeme prakticky na stejných úrovních, jako při minulé analýze. Aktuální kurz Bitcoinu je 11 720 USD.

Dnes si tuto vizi zrevidujeme, podíváme se na vyšší časový rámec, další metriky a shrneme si, co můžeme od Bitcoinu dále očekávat.

Analýza Bitcoinu na týdenním grafu

Na grafu níže je vyznačeno prakticky všechno, co je nyní potřeba sledovat na vyšších časových rámcích Bitcoinu.

Důležité úrovně na týdenním grafu BTC/USD
Důležité úrovně na týdenním grafu BTC/USD

Před několika týdny Bitcoin prolomil vyznačenou sestupnou trendovou rezistenci a následně i důležitý S/R level na ceně 10 350 USD.

To vyústilo v pokračování uptrendu až k týdenní rezistenci 11 685 USD, se kterou trh nyní stále bojuje.

Klouzavé průměry

Všechny důležité klouzavé průměry směřují nahoru a v případě retestu budou působit jako support. Konfluence 200-denního MA (modrý) a 21-týdenního MA (žlutý) se nachází mezi 8800-9000 USD.

Jak jsme si ukázali v dřívějších analýzách, tyto dva indikátory ukazují střednědobý trend Bitcoinu. Dokud zůstává cena nad nimi, tak se díváme na bullish cyklus.

V takovémto bullish cyklu má cena tendenci vždy testovat tyto supporty, takže je velmi pravděpodobné, že v následujících týdnech uvidíme retestování těchto úrovní.

200-týdenní klouzavý průměr (oranžově) potom vidíme až na ceně 6400 USD. Toto je support, pod který cena Bitcoinu nešla od roku 2015, takže pokud by měl Bitcoin zůstat v dlouhodobém růstovém cyklu, 200W MA ukazuje nejnižší možnou úroveň, kam by se mohla cena při korekci dostat.

S/R hladiny

Z hlediska struktury je nyní nejdůležitější weekly pivot na ceně 8 718 USD (shodou okolností prakticky stejná cena, jako klouzavé průměry). Dokud Bitcoin zůstává z hlediska týdenních uzávěrů výše, díváme se ve střednědobém měřítku na bullish cyklus.

Při porušení 8718 by pravděpodobně proběhla hlubší korekce k 200W MA.

Další důležitou úrovní, se kterou Bitcoin aktuálně bojuje nejvíc, je týdenní rezistence na ceně 11 685 USD. Pokud by tato rezistence byla proražena nahoru, velmi pravděpodobně uvidíme další výstřel Bitcoinu směrem k rezistenci 12775-13000 USD a finálně až k 13880 USD, což by byl poslední target před korekcí ke zmíněným klouzavým průměrům. (aktuálně na 9tis. USD).

Aktuální scénáře pohybu ceny BTC/USD
Aktuální scénáře pohybu ceny BTC/USD

Pohled na denní graf

Kdy se jaký scénář potvrdí, můžeme vidět nejlépe na kratším časovém úseku, kde se BTC stále pohybuje v rangi mezi 11 900 – 11 000 USD.

  • Proražení hladiny 11 900 na bázi denního uzávěru by pravděpodobně vedlo k pumpě až k 12 700 – 13 000 USD
  • Bearish level zde mám označený až 10 761 USD pro plné potvrzení. Reálně ale pokud uzavřeme denní svíci pod 11 tis USD, by měl být bearish scénář aktivovaný.
Pohled na aktivaci bullish/bearish scénáře
Pohled na aktivaci bullish/bearish scénáře

Porovnání s květnovým pohybem

V minulé analýze jsem začátek tohoto range porovnával s pohybem, který proběhl v květnu tohoto roku. Jde o identické chování ceny a pomohlo mi odhadnout, že Bitcoin se z trendového chování přesouvá do stagnace.

Jak ale vidíte na grafu níže, za 3 týdny prakticky stejného pohybu jsme se až dnes od původního schématu oddělili. Trh tedy vypadá o něco více bullish, než v předešlé stagnaci.

Porovnání vývoje se schématem předešlé stagnace
Porovnání vývoje se schématem předešlé stagnace

Vzhledem ke změně chování se nám rýsují stále vyšší minima, zatímco maxima zůstávají na stejných cenách. Pravděpodobně se tedy budeme dívat na nějaký takovýto bullish triangl

Možný tvořící se ascending triangl
Možný tvořící se ascending triangl

Zde tedy vidíme, že kontext je více nakloněný býkům. Konsolidace by ale mohla trvat klidně ještě jeden další týden.

Fear and Greed index

Ikdyž nejde o technický indikátor, je dobré brát v potaz také sentiment trhu. Ten se v posledních týdnech vyhoupl nahoru společně s cenou BTC a nyní ukazuje sféru “extreme greed” s hodnotou 78.

Naposledy jsme v těchto úrovních viděli tento index v červnu 2019, což byl vrchol obrovského růstu.

Toto nám říká, že ikdyž zatím technické nastavení zůstává na všech časových rámcích v uptrendu, měli bychom začít být obezřetní a vybírat profity na dlouhodobějších pozicích.

Závěr

Bitcoin zůstává na všech časových rámcích bullish, až na hodinové grafy, kde se pohybujeme v rangi. Tento range ale probíhá po předchozím uptrendu a vypadá, že má formu ascending trianglu, což také kloní pravděpodobnost na pokračování v bullish pohybu.

Ale i pokud tento bullish impulz směrem ke 13, případně i 14 tis. USD přijde, pravděpodobně půjde o poslední vlnu růstu před retracementem zpět k důležitým supportům kolem 9tis. USD.

Tento retracement potom pravděpodobně bude velmi dobrou nákupní příležitostí pro dlouhodobé držení.

Líbil se vám tento článek?
10
0

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.