Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Až 1,63 milionu milionářů v Německu. Začněte kariéru v zahraničí

Publikováno
Až 1,63 milionu milionářů v Německu. Začněte kariéru v zahraničí
Zdroj: Unsplash.com

Německo je díky své prosperující ekonomice a bohatým pracovním příležitostem stále oblíbenějším místem pro práci českých občanů. Nejen pro zaměstnance, ale i pro osoby samostatně výdělečně činné je zde mnoho nabídek, jak se vydat na strmou kariérní cestu. Proto tento článek popisuje kariérní příležitosti v sousední zemi České republiky.

Česká republika má téměř 30 000 milionářů

V Německu se počet milionářů rok od roku zvyšuje a nyní tvoří přibližně 2 % populace. V současné době tedy vlastní majetek v hodnotě přesahující jeden milion dolarů přibližně 1,5 milionu lidí. V České republice je naopak počet milionářů v poměru k počtu obyvatel výrazně nižší než v Německu, a to 30 000 milionářů. Obecně je to dáno tím, že česká ekonomika v posledních letech tolik nerostla a nevytvářela tolik bohatství.

Šance na kariéru v Německu

Pokud jste český občan a chcete začít kariéru v Německu, měli byste si uvědomit, že nezbohatnete ze dne na den. Tvrdá práce a rozvíjení dobrých dovedností jsou přece základem pro vydělávání peněz a dosažení postavení. Proto musíte začít v malém a zkusit se přihlásit jako zaměstnanec – https://prace.starke-jobs.com/ je dobré místo, kde začít.

Přesto má stěhování z České republiky do Německa řadu výhod. Celkový průměrný příjem je téměř třikrát vyšší než 1 350 eur v České republice, zejména v lépe placených profesích, jako je IT nebo strojírenství. Kromě toho německé sociální služby poskytují silnou podporu jednotlivcům a rodinám, které se potýkají s nečekanými nemocemi nebo potřebují dodatečnou pomoc s náklady na výživu dětí. V neposlední řadě umožňuje život v Německu občanům vyšší životní úroveň díky přísnějším bezpečnostním předpisům a lepší infrastruktuře.

Mezinárodní odborníci podporují výměnu znalostí

Výměna znalostí mezi odborníky v Německu je zároveň důležitou součástí ekonomiky země. Díky vlivu mezinárodních společností s odborníky ze všech částí světa mohou lidé z různých kultur a zemí sdílet své know-how. K tomuto účelu se využívají veřejné coworkingové prostory, sociální média a další digitální kanály. Proto je zde možnost navázat kontakty pro pozdější zahájení podnikání nebo samostatnou výdělečnou činnost a najít potenciální obchodní partnery.

Přístup k novým technologiím a postupům rovněž umožnil výměnu znalostí přes hranice států a významně přispěl k hospodářskému růstu. Díky tomuto propojení si odborníci mohou snadno vyměňovat nápady a společně řešit problémy a vyvíjet inovativní přístupy. To poskytuje silnou podporu tradičním průmyslovým odvětvím, a přesto může vytvořit novou generaci inovativních podnikatelů. Koneckonců, začínající podniky těží z velké výměny znalostí mezi odborníky, protože mohou snadno získat odborné znalosti o konkrétních tématech.

Zahájení podnikání jako občan EU v Německu

V zásadě platí, že jako občan EU můžete v Německu začít podnikat jako osoba samostatně výdělečně činná. Předpokladem je však povolení k pobytu a dobrá znalost německého jazyka. Kromě toho byste měli být schopni prokázat svou odbornou kvalifikaci a připravit komplexní podnikatelský plán včetně podrobného finančního plánu.

Podle Institutu pro výzkum malých a středních podniků (IfM) nemělo v roce 2019 přibližně 32 % začínajících podniků německou státní příslušnost, ale jednalo se o občany jiných států EU. To ukazuje, jak atraktivní mohou být pro občany EU příležitosti k samostatně výdělečné činnosti v Německu. Země proto nabízí jak ekonomickou stabilitu, tak skvělé kariérní vyhlídky.

Finanční podpora pro budoucí podnikatele

Německo v tomto ohledu podporuje potenciální podnikatele prostřednictvím státních dotací, které poskytují finanční podporu. Na jedné straně lze získat státem dotované půjčky, které nabízejí výhodné podmínky z hlediska úrokových sazeb, podmínek a splácení. Na druhou stranu lze získat dotace, které po založení nemusí vracet. Patří mezi ně fondy pro začínající podniky zaměřené na znalosti nebo technologie, příspěvky na zahájení činnosti nebo grant na zahájení činnosti.

Kromě toho lze využít online databáze, které umožňují získat veškeré informace o programech veřejného financování na první pohled. To zjednodušuje proces podávání žádostí a umožňuje každému podnikateli snadný přístup k těmto zdrojům.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.