Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Analýza Charlieho předpovědí: zakladatel Litecoinu se neplete

Analýza Charlieho předpovědí: zakladatel Litecoinu se neplete

Charlie Lee, tvůrce a zakladatel Litecoinu, vydal v uplynulých letech řadu předpovědí, které mnoho lidí překvapily svojí přesností. Mezi jedny z jeho předpovědí patří například předpověď dna LTC anebo jeho nechvalně známý krok, kdy v roce 2017 prodal všechny své v bezprostřední blízkosti více než ročního down-marketu.

Charles Lee započal svoji kariéru jako zaměstnanec Googlu a počítačový vědec. Poté vydal známou kryptoměnu Litecoin, která si klade za cíl být protějškem Bitcoinu jako uchovatel hodnoty, proto je často kryptoměnovými nadšenci přirovnávána ke stříbru stejně jako Bitcoin ke zlatu. Po odchodu z Googlu se stal Lee výkonným ředitelem inženýrství v CoinBase. Nyní však pracuje pro Litecoin Foundation, aby podpořil adaptaci této kryptoměny.

Legendární předpovědi Charlieho Lee

Vývoj ceny LTC během implementace SegWitu (zdroj: CoinMarketCap)
Charlesův tweet

8. května 2017 se stal Litecoin jednou z hlavních kryptoměn implementující protokol zvaný Segregated Witness (Segwit). Ten zmírňuje omezení objemu blockchainu, který způsobuje nižší rychlost transakcí. Navíc jeho implementací byly položeny základy pro Lightning Network.

Více než měsíc před zavedením aktualizace v rámci celé sítě, Charlie Lee přidal příspěvek na svém twiterrovém účtu, kde porovnal počty nodů znazorňující implementaci SegWit na cenu LTC:

V den, kdy byl tweet zveřejněn se Litecoin obchodoval za 7,74 USD, přičemž Leeho předpověď představovala zvýšení ceny o 81 % tedy na 14 USD. O dva dny později, 5. dubna, se cena uzavřela na 11 dolarech. Až v den úplné implementace SegWitu na síti Litecoin se cena vyšplhala na 31,96 dolarů, tedy ještě nad všechna očekávání, když Charlesova předpověď byla čtyřikrát menší.

Vývoj ceny LTC během implementace SegWitu
Vývoj ceny LTC během implementace SegWitu (zdroj: CoinMarketCap)

14. září 2017: Turr Demeester, zakladatel Adamant Capital, začal nakupovat bitcoin po tom, co se během jednoho týdne propadl ze 4 650 dolarů na 3000 dolarů. S jeho krokem souhlasil i Charlie Lee, podle kterého měl bitcoin brzy dojít ke svému dnu. Další den se bitcoin opravdu na krátkodobé dno propadl, a to na 3070 dolarů – cenu, které se několik měsíců předtím nedotkl. Prakticky bezprostředně poté přešel bitcoin do všem známého bull runu roku 2017.

Cena Bitcoinu během propadu
Cena Bitcoinu během propadu v září 2017 (zdroj: CoinmarketCap)

Předpověď přicházející Kryptozimy

Jako další Charlie Lee předpověděl nadcházející kryptozimu. Dle jeho oznámení na Twitteru očekával dalších několik let medvědího trhu, který by mohl zdecimovat cenu LTC. Zhruba rok poté, kdy během prosince a ledna vyvrcholily ceny kryptoměn, se mnoho obchodníků ocitlo v mezích medvědího trhu a zároveň je ohromila Leeho předpověď o Litecoinovém dnu, které se dle něj mělo pohybovat kolem 20 dolarů.

Nedlouho po této předpovědi přišel Lee s dalším oznámením, kterým tentokrát své příznivce moc nepotěšil. Na svém twitteru přidal příspěvek, ve kterém oznámil, že prodal celý svůj LTC holding a téměř dokonale předpověděl špičku Litecoinového trhu. Celý krok vysvětlil tím, že je velmi rád, že již jeho úspěch nemusí být závislý na úspěchu Litecoinu a že po více než 6 letech nevlastní ani jeden LTC.

Cena Litecoinu porovnaná s Charlieho tweety
Cena Litecoinu porovnaná s Charlieho tweety (zdroj: CoinMarketCap a Twitter)

Leeův “Flappening”

Hra s anglickými slovy “Flippening,” který zobrazuje situaci, kdy by Ethereum mohlo předčit Bitcoin podle tržního kapitálu, a slovem “Flappening,” která naopak představuje situaci, kdyby Litecoin mohl předčít Bitcoin Cash. Právě to Charlie Lee předpověděl ve svém twitterovém příspěvku 25. února 2018, což se také stalo.

V prosinci téhož roku došlo k předpovězenůmu “flappeningu” došlo, načež se Bitcoin Cash rozdělil na Bitcoin Cash ABC a Bitcoin SV, což mělo za důsledek znehodnocení celé kryptoměny.

Navíc 15. prosince 2018, den po flappeningu, Litecoin dosáhl svého dna ve výši 22 dolarů, tedy jen o 2 dolary více než kolik Lee předpověděl. Ihned na to sdílel svůj příspěvek z minulého roku se slovy “Nechoďte proti Charliemu Lee.” :-)

Závěr

Toto je jen malý výčet Charlieho předpovědí. Narozdíl od jiných vědců, kteří tvrdí, že dokáží předpovědět cenu Bitcoinu a stav trhu na několik let dopředu, Lee se k takovým tvrzením nepřidává. Naopak, Charlie vydává předpovědi v daném čase a s úžasnou přesností. Tedy pokud bychom si měli něco od zakladatele Litecoinu vzít, tak určitě jeho doporučení “Nechoďte proti Charliemu Lee.”

Co si myslíte vy? Sledujete Charlieho a řídili jste se někdy podle jeho predikcí? Dejte nám vědět svůj názor v komentářích.

Nápad a původní analýzu provedl Mitchell Moos z CryptoSlate.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (1 komentář)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Charlie 2.0

Charlieho se vyplatí sledovat, ví co dělá.. To samé bohužel nelze říct o většině ostatních lidí ve světové krypto komunitě..