Finex.cz logo
Menu

Ups! Nepodporovaný prohlížeč.

Používáte zastaralý prohlížeč a proto vám stránka Finex.cz pravděpodobně nebude fungovat tak, jak by měla. Prosíme, aktualizujte si Váš internetový prohlížeč, nebo si stáhněte nějaký lepší. Váš zážitek z prohlížení internetu se mnohonásobně zlepší.

Podívat se na alternativy
Finex » Novinky » Americká banka JPMorgan navýšila svůj podíl u Monety o jedno procento

Americká banka JPMorgan navýšila svůj podíl u Monety o jedno procento

Americká banka JPMorgan navýšila svůj podíl u Monety o jedno procento

Během roku se akciím tuzemské banky Monety moc nedařilo a jejich cena v polovině září spadla až na 75 Kč. Této příležitosti se chytla americká banka JPMorgan, která si koncem září dokoupila více než jedno procentní podíl v Monetě.

JPMorgan opět zvýšil svůj podíl u Monety

Legendární americká banka JPMorgan nakoupila koncem září akcie Monety v hodnotě více než 400 milionů korun a získala tak podíl převyšující jedno procento.

Banka elegantně využila poklesu akcií na pražské burze, kdy cena klesla dokonce až pod 73 Kč. Celkově tak společnost zvýšila svůj podíl ve společnosti na více než 2,5 %. Podobný podíl americká banka vlastnila již koncem března, kdy poté akcie prodala s více než jedno procentním ziskem.

Akciím Monety se moc nedařilo

Pražská burza během září nezaznamenala žádné významné změny a měsíc zakončila s mírným zvýšením PX indexu o 0,43 %. Tituly, které ji přidělaly nejvíce vrásek se staly akcie tuzemských bank Monety a Komerční banky.

Akcie Monety se totiž během sedmi poklesů v řadě dostaly na své 3leté minimum. V první polovině září cena akcií klesla na 75 Kč a koncem září dokonce pod 73 Kč. A propad stále pokračuje. Viz graf níže.

Graf aktuální cena akcií Monety

Moneta
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

Akciím by eventuálně mohlo pomoci vydání podřízených dluhopisů v hodnotě 2 miliard Kč. Ale také nákup akcií ze strany CEO a předsedy představenstva Monety Tomáše Spurného. Ten na Pražské burze nakoupil 7713 akcií Monety za 75 Kč.

Obchodování Moneta akcií

Láká vás obchodování akcií? Díky obchodování můžete  vydělat peníze. Akcie Monety a další české akcie můžete obchodovat u známého a ověřeného brokera XTB. Zde si můžete přečíst naši recenzi:

XTB logo

XTB

★ 93 %

U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Kdo snížil svůj podíl v Monetě?

Jedním z významných akcionářů, kteří během roku snížili svůj podíl je například investiční gigant BlackRock anebo skupina NN Group. Dalším akcionářem, který snížil svůj podíl je i nezávislá americká investiční skupina Wellington Management Group, která snížila svůj podíl z 1,02 % na 0,9 %. Podíl u prvního největšího investory Monety, Chase Nominees Limited, klesl na 13,85 %.

Naopak státní ropné fondy své podíly u tuzemské banky zvýšily. Abu Dhabi Investment Authority zvýšil svůj podíl o 0,06 % na 1,45 %. Výraznější nákup však provedl Kuvajt neboli Kuwait Invest Authority, který svůj podíl zvýšil o 0,18 %.

Zajímáte se o akcie Monety? Podělte se s námi o svůj názor v komentářích.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví a forex brokeři

XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 67 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Admirals logo
Admirals★ 89 %
U 75 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo