Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Americká banka JPMorgan navýšila svůj podíl u Monety o jedno procento

Publikováno
Americká banka JPMorgan navýšila svůj podíl u Monety o jedno procento

Během roku se akciím tuzemské banky Monety moc nedařilo a jejich cena v polovině září spadla až na 75 Kč. Této příležitosti se chytla americká banka JPMorgan, která si koncem září dokoupila více než jedno procentní podíl v Monetě.

JPMorgan opět zvýšil svůj podíl u Monety

Legendární americká banka JPMorgan nakoupila koncem září akcie Monety v hodnotě více než 400 milionů korun a získala tak podíl převyšující jedno procento.

Banka elegantně využila poklesu akcií na pražské burze, kdy cena klesla dokonce až pod 73 Kč. Celkově tak společnost zvýšila svůj podíl ve společnosti na více než 2,5 %. Podobný podíl americká banka vlastnila již koncem března, kdy poté akcie prodala s více než jedno procentním ziskem.

Akciím Monety se moc nedařilo

Pražská burza během září nezaznamenala žádné významné změny a měsíc zakončila s mírným zvýšením PX indexu o 0,43 %. Tituly, které ji přidělaly nejvíce vrásek se staly akcie tuzemských bank Monety a Komerční banky.

Akcie Monety se totiž během sedmi poklesů v řadě dostaly na své 3leté minimum. V první polovině září cena akcií klesla na 75 Kč a koncem září dokonce pod 73 Kč. A propad stále pokračuje. Viz graf níže.

Graf aktuální cena akcií Monety

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Moneta Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Akciím by eventuálně mohlo pomoci vydání podřízených dluhopisů v hodnotě 2 miliard Kč. Ale také nákup akcií ze strany CEO a předsedy představenstva Monety Tomáše Spurného. Ten na Pražské burze nakoupil 7713 akcií Monety za 75 Kč.

Obchodování Moneta akcií

Láká vás obchodování akcií? Díky obchodování můžete  vydělat peníze. Akcie Monety a další české akcie můžete obchodovat u známého a ověřeného brokera XTB. Zde si můžete přečíst naši recenzi:

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.

Kdo snížil svůj podíl v Monetě?

Jedním z významných akcionářů, kteří během roku snížili svůj podíl je například investiční gigant BlackRock anebo skupina NN Group. Dalším akcionářem, který snížil svůj podíl je i nezávislá americká investiční skupina Wellington Management Group, která snížila svůj podíl z 1,02 % na 0,9 %. Podíl u prvního největšího investory Monety, Chase Nominees Limited, klesl na 13,85 %.

Naopak státní ropné fondy své podíly u tuzemské banky zvýšily. Abu Dhabi Investment Authority zvýšil svůj podíl o 0,06 % na 1,45 %. Výraznější nákup však provedl Kuvajt neboli Kuwait Invest Authority, který svůj podíl zvýšil o 0,18 %.

Zajímáte se o akcie Monety? Podělte se s námi o svůj názor v komentářích.

Líbil se vám tento článek?
18
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎