Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Alphabet, Microsoft a Meta v blízkosti maxim. Co mají investoři nyní očekávat?

Technologičtí giganti Alphabet, Meta a Microsoft jsou na vzestupu díky umělé inteligenci a cloud computingu. Investoři netrpělivě očekávají jejich čtvrtletní zprávy.

Publikováno
Alphabet, Microsoft a Meta v blízkosti maxim. Co mají investoři nyní očekávat?
Zdroj: depositphotos.com

Technologický sektor zažívá pozoruhodný vzestup a v čele stojí giganti tohoto odvětví, jako jsou Alphabet, Microsoft a Meta.

Akcie společnosti Alphabet dosáhly při čtvrtečním obchodování nebývalých výšin a uzavřely na hodnotě 151,87 USD, což představuje nárůst o 2,1 % za jeden den.

Růst zaznamenaly také akcie společnosti Microsoft, které vzrostly o 0,6 % na 404,87 USD, čímž se tržní kapitalizace společnosti zvýšila na více než 3 biliony USD. Společnost Meta tento růst dorovnala vlastním nárůstem o 0,6 % a uzavřela na 393,18 USD.

Společnost Apple mezitím stále dohání ztrátu a zůstává jen těsně pod svým prosincovým maximem.

Faktory ovlivňující růst technologických firem

Prudký růst akcií technologických společností v posledních dnech je tažen především tím, že investoři netrpělivě očekávají nadcházející čtvrtletní zprávy o výsledcích hospodaření těchto mega cap firem.

Rally je ale poháněna různými faktory. Za zmínku stojí zejména rozvíjející se oblast umělé inteligence (AI), do které společnosti intenzivně investují a očekávají, že povede k nové éře růstu a inovací.

K pozitivnímu výhledu navíc přispívají makroekonomické faktory jako jsou známky širší hospodářské expanze, ustupující míra inflace a možnost snížení úrokových sazeb.

Favoriti mezi tech mega caps

Společnost Mizuho Securities potvrdila nákupní rating pro společnost Alphabet. Vyzdvihují dominantní postavení společnosti Googlu ve sféře vyhledávání a reklamy spolu s jejími konzistentními výsledky v oblasti inovací a investic do umělé inteligence.

Očekávání ohledně společnosti Alphabet jsou vysoká, analytici předpokládají, že tržby za čtvrtletí vzrostou o 12 %, což by znamenalo nejrychlejší růstový skok společnosti od poloviny roku 2022.

Růst ceny akcií Google od začátku roku

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Alphabet Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Výkonnost Alphabetu není anomálií, neboť akcie společnosti loni vzrostly o 58 % a v roce 2024 již zaznamenaly 11% nárůst.

Pozoruhodnou trajektorii mají také akcie společnosti Meta, která v loňském roce téměř zdvojnásobila hodnotu svých akcií, čímž se stala druhou nejvýkonnějším titulem v indexu S&P 500, hned za Nvidií. Jen v lednu si tento gigant v oblasti sociálních médií připsal již 14 %.

Vývoj cen akcií Meta od začátku roku

Načítání
Načítání
Kupte si akcie FB Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Největší firma světa

Zatímco v oblasti cloud computingu Microsoft zůstává druhý za Amazonem. Investice do AI mu pomohly předstihnout Apple a stát se nejhodnotnější veřejně obchodovanou společností na světě. Od začátku roku cena jeho akcií stoupla o 10 %.

Zdroj: companiesmarketcap.com
7 nejhodnotnějších společností světa
7 nejhodnotnějších společností světa

Vzhledem k tomu, že tito technologičtí giganti pokračují v expanzi a inovacích, zejména v oblasti AI a cloud computingu, trh reaguje s nadšením. Očekávání kolem jejich čtvrtletních zpráv o výsledcích hospodaření je hmatatelné a investoři i analytici předpovídají další úspěchy.

Tento optimismus dále podporují širší ekonomické ukazatele naznačující příznivé prostředí pro prosperitu těchto společností.

Růst Microsoft akcií od začátku roku

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Microsoft Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
0
2

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎