Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Toto odvětví vzroste do roku 2030 desetinásobně. Které akcie budou z růstu těžit nejvíce?

Vzestup umělé inteligence v roce 2023 přilákal řadu investorů. Růst tohoto odvětví však je teprve na začátku, které společnosti z toho budou těžit nejvíce?

Publikováno
Toto odvětví vzroste do roku 2030 desetinásobně. Které akcie budou z růstu těžit nejvíce?
Zdroj: Deeply.cz

Trh s umělou inteligencí (AI) zažil v roce 2023 enormní růst. Jeho současná hodnota se odhaduje na 208 miliard dolarů a do roku 2030 se předpokládá růst na téměř 2 biliony dolarů.

Tato expanze přitahuje pozornost investorů hledajících akcie, které z tohoto růstu budou těžit. Které by to mohly být?

1. Nvidia

Společnost Nvidia, proslulá svými špičkovými polovodičovými čipy, upevnila svou pozici v odvětví umělé inteligence. Její grafické procesory (GPU) se staly základním hardwarem pro výpočetní systémy AI, což vedlo k pozoruhodným finančním úspěchům. Očekává se, že růstová trajektorie společnosti bude pokračovat.

Aktuální vývoj ceny akcií Nvidia

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Nvidia Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Potenciální zpomalení růstu tržeb v roce 2024 v důsledku nových omezení vlády USA na prodej polovodičů do Číny však může pro společnost představovat problém.

Poptávka po jejích grafických procesorech však zůstává silná, o čemž svědčí rozhodnutí Velké Británie využít technologie Nvidia při budování jednoho z nejrychlejších superpočítačů pro umělou inteligenci na světě.

2. Cloudflare

Společnost Cloudflare se pustila do oblasti AI tím, že optimalizuje doručování digitálního obsahu prostřednictvím své globální sítě datových center. Infrastruktura společnosti zajišťuje rychlé načítání online obsahu, což je klíčová vlastnost pro aplikace umělé inteligence vyžadující rychlé zpracování dat.

Aktuální vývoj ceny akcií Cloudflare

Načítání
Načítání
Kupte si akcie CloudFlare Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Síť Cloudflare rychlost zpracování bez problémů zvládne. Ve skutečnosti společnost svou infrastrukturu připravila na příchod AI už před lety. To je důvod, proč generální ředitel Matthew Prince uvedl, že nyní disponují množstvím zákazníků, kteří mají zájem umístit každý měsíc do cloud computingové sítě Cloudflare stovky miliard úkolů a náležitě za to zaplatit.

Tato působivá síť umožnila společnosti trvale zvyšovat příjmy. Od konce roku 2019 zaznamenávají výrazný dvouciferný meziroční růst. Ve třetím čtvrtletí 2023 tržby Cloudflare meziročně vzrostly o 32 % a dosáhly 335,6 milionu dolarů. Růst se pak nezastavil ani s koncem roku.

3. Microsoft

Společnost Microsoft, stálice v technologickém průmyslu, zaznamenala prudký nárůst tržeb, a to nejen díky svým tradičním systémům Windows a kancelářskému balíčku Office, ale také díky cloud computingové službě Azure a umělé inteligenci. Microsoft integruje umělou inteligenci do mnoha svých produktů, přičemž jeho technologie AI využívá více než 18 000 organizací.

Aktuální vývoj ceny akcií Microsoft

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Microsoft Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Společnost očekává, že její prodejní úspěch bude pokračovat a předpovídá dvouciferný růst tržeb v následujícím čtvrtletí u mnoha svých produktů, včetně Azure. Slovy finanční ředitelky společnosti Amy Hood: “Vzhledem k silnému začátku fiskálního roku 24 jsem si jistá, že jako tým budeme i v tomto roce pokračovat ve zdravém růstu, taženém naším vedoucím postavením v oblasti komerčního cloudu a naším závazkem vést trendy AI.”

Nedávná akvizice společnosti Activision Blizzard dále posílila vyhlídky společnosti Microsoft na zvýšení příjmů, když Activision Blizzard vykazuje více než 30% meziroční nárůst příjmů. Očekává se, že tato akvizice posílí růst prodejů herní konzole Xbox.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
11
1

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎