Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Akcie Twitter vykazuje nejrychlejší růst tržeb od roku 2014 – co dalšího se dozvíme ze čtvrtletních výsledků?

Akcie Twitter vykazuje nejrychlejší růst tržeb od roku 2014 – co dalšího se dozvíme ze čtvrtletních výsledků?

Akcie Twitter vykazuje nejrychlejší růst tržeb od roku 2014 - co dalšího se dozvíme ze čtvrtletních výsledků?
Zdroj: depositphotos.com

Twitter minulý čtvrtek oznámil výsledky hospodaření za druhé čtvrtletí, které byly lepší, než očekávali analytici. Trh následně reagoval velmi pozitivně a poslal akcie Twitter k blízkosti jejich historického maxima z března letošního roku. Sociální síť dosáhla na EPS (zisk na akcii) ve výši 20 centů na akcii, oproti 7 centům, které očekávali analytici. Překonat očekávání se jí podařilo i v kategorii tržeb – za Q2 2021 dokázala utržit 1,19 miliardy dolarů oproti očekávaným 1,07 miliard dolarů.

Podle dopisu akcionářům vzrostly tržby Twitteru v tomto čtvrtletí meziročně o 74 %, přičemž společnost zdůraznila především výrazný nárůst poptávky inzerentů. V předchozím čtvrtletí příjmy vzrostly o 28 %. Růst se nyní ještě zrychlil, neboť se současné hospodářské výsledky srovnávaly s výsledky za Q2 2020, kdy došlo k meziročnímu poklesu tržeb o téměř 19 %. Twitter tak kromě jiného dosáhl nejsilnějšího růstu tržeb od roku 2014.

Srovnání výše tržeb a ziskovosti Twitteru mezi Q2 2020 a Q2 2021.
Srovnání výše tržeb a ziskovosti Twitteru mezi Q2 2020 a Q2 2021. Zdroj: twitter.com

Za zmínku rovněž stojí, že se společnosti podařilo v Q2 2021 dosáhnout zisku ve výši 30 milionů dolarů oproti ztrátě 274 milionů dolarů, kterou zaznamenal Twitter ve stejném období loňského roku. Co především stálo za růstem ziskovosti? Jak společnost uvedla, počet zpeněžitelných denních aktivních uživatelů, tedy uživatelů Twitteru, kteří si na webu prohlížejí reklamu, vzrostl o 11 %.

Kromě toho v tomto čtvrtletí Twitter představil svou první předplacenou službu, která uživatelům umožňuje přístup k tlačítku Undo Tweet a dalším funkcím. Společnost také představila funkci zvukového chatu Spaces na mobilních zařízeních pro všechny uživatele s alespoň 600 sledujícími. Poslední novinkou pak je funkce Tip Jar, která uživatelům umožní posílat peníze ostatním uživatelům platformy, pokud vás například zaujme jejich obsah a vy se rozhodnete daného tvůrce finančně podpořit.

Vývoj ceny akcií Twitter za poslední měsíc
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

Výhled na následující čtvrtletí je rovněž pozitivní

Pokud jde o výhled, Twitter očekává ve třetím čtvrtletí tržby ve výši 1,22 až 1,30 miliardy dolarů. Analytici zatím očekávají tržby ve výši 1,17 miliardy dolarů. Twitter také uvedl, že pro celý rok 2021 očekává nárůst počtu zaměstnanců a celkových nákladů nejméně o 30 %, nicméně příjmy by podle vedení společnosti měly růst rychleji než výdaje.

Akcie Twitter vykazují v letošním roce skvělou výkonnost – před začátkem pondělního obchodování 26. června vzrostly od začátku roku o více než 31 %, zatímco index S&P 500 za stejné období připsal „pouze“ 19 %.

Rovněž společnost Snap, která stejně jako Twitter generuje většinu svých příjmů z reklamy, po uzavření čtvrtečního obchodování oznámila lepší než očekávané výsledky a její akcie vzrostly o více než 13 %. Akcie Facebook s velkým podílem reklamy na tržbách vzrostly v závěru minulého týdne o 2 %, zatímco akcie Alphabet, mateřské společnosti Google, si polepšily o 1 %. Obě společnosti však budou vykazovat hospodářské výsledky až v tomto týdnu. Růst tržeb Snapu a Twitteru však naznačují, že by se investoři mohli dočkat i do těchto mega caps lepších než očekávaných hospodářských výsledků.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 67 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo