Finex.cz logo
Menu
Finex » Analýzy » Akcie PayPal letí k zemi, čím budou lidé platit teď?

Akcie PayPal letí k zemi, čím budou lidé platit teď?

Akcie PayPal letí k zemi, čím budou lidé platit teď?
Zdroj: depositphotos.com

PayPal je největší digitální platforma poskytující služby převodu peněz. Tato dříve velmi silná a rostoucí společnost se v současné době potýká s agresivním poklesem ceny svých akcií. Co se to děje? Jak nám technická a fundamentální analýza společnosti napoví.

Akciový graf společnosti PayPal
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

Ještě v listopadu roku 2021 se zdálo, že společnost PayPal je na velmi dobré cestě k upevnění si své pozice v sektoru digitálních plateb. Díky vykázanému příjmu 6,18 miliardy USD a oznámené spolupráci se společností Amazon získala PayPal nejvyšší možný EPS Rating – 99.

Další pozitivní vlaštovkou pro PayPal bylo oznámení o umožnění provádět platby v kryptoměnách v jejich aplikaci Venmo. Zákazníci této služby mohou provádět své platební transakce v kryptoměnách:

K tomuto kroku, umožnit svým zákazníkům platbu pomocí kryptoměn, se společnost PayPal rozhodla již v roce 2019, kdy se ukázalo, že doba převodu transakce je u kryptoměn 30x levnější než v případě bezhotovostní transakce.

K prvnímu propadu ceny akcií PayPal došlo na základě snížení cílové hodnoty akcií pro rok 2022 z původních 260 USD na 220 USD. Toto bylo pro investory velkým zklamání a to především protože zveřejněné finanční výsledky společnosti byly excelentní. Na snížení cílové částky tedy trh reagoval poklesem o 5 %, což byl počátek současné laviny.

Na vzniku PayPal se podílel i Elon Musk – více zde.

Dalším hřebíčkem do rakve je závislost zisků společnosti na dodavatelských řetězcích, které v době pandemie zaznamenaly velmi silný pokles. V okamžiku, kdy zákazník neobdrží své objednané zboží, neprovede za něj platbu a společnost PayPal nemůže inkasovat provizi za provedení této platby. Tento fundamentální výhled se odráží i v technickém nastavení akciového grafu.

Technická analýza

Akcie PayPal se v současné době obchodují na supportní zóně, okolo cenové úrovně 180 USD za akcii.

Týdenní akciový graf společnosti PayPal
Týdenní akciový graf společnosti PayPal
Zdroj: tradingview.com

Po technické stránce se cena akcií PayPal nachází v silném klesajícím trendu. První supportní úroveň je trhem nyní atakována na ceně 180 USD a očekává se zvýšená obchodní aktivita především investorů. Vzhledem k silnému propadu by bylo dobré, kdyby se cena akcií na nějakou dobu ustálila, byla provedena konsolidace aktuálně otevřených obchodních pozic a následně, s příchodem pozitivního fundamentu, by se daly očekávat nákupy investorů.

Závěr

Investoři i přes výrazný propad zůstávají ve výhledu společnosti PayPal velmi pozitivní. Tuto náladu podporuje fakt, že v segmentu digitálních transakcí má PayPal velké pole působnosti a mnoho možností, jak oslovit své zákazníky. Ať už se jedná o expanzi společnosti díky zavádění Blockchainových technologií, zrychlení a zlevnění transakčních poplatků nebo expanzi do asijských zemí, zdá se PayPal jako zajímavá investiční příležitost.

Ohodnoťte tento článek

Diskuze k tomuto článku: 2 komentáře
Jaromir Heimlich

Doufám, že aspoň v Evropě už to minut minimálně dekádu nikdo nepoužívá, když nejen že máme bezplatné alternativy, ale ještě nám za to i platí.

Nadezda Zalarnikova

jestli to nebude tim, ze se investorum nechce krmit indiany, kteri tahnou kvalitu paypalu uspesne dolu dolu dolu hluboko do propasti

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 67 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo