Finex.cz logo
Menu
Finex » Analýzy » Akcie hotelových gigantů si drží své pozice – analýza TOP 3 ubytovacích společností

Akcie hotelových gigantů si drží své pozice - analýza TOP 3 ubytovacích společností

Akcie hotelových gigantů si drží své pozice - analýza TOP 3 ubytovacích společností
Zdroj: depositphotos.com

Koho by to napadlo, že při celosvětové vlně pandemických lockdownů, na tom budou akcie hotelových společností tak dobře. Nejenže akcie při snížené poptávce neklesly, dokonce po celé dva roky rostly a v současné době, kdy mnoho akciových titulů prožívá silný výprodej, si své ceny dokáží udržet.

V tomto článku se podíváme na TOP 3 společnosti ze světa ubytovacích služeb, na společnosti Marriott, Hilton a Intercontinental a pokusíme se zhodnotit jejich budoucí potenciál.

Korelační graf akciových společností Marriott, Hilton a Intercontinental
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Z korelačního grafu výše je jasné, že segment hotelnictví je velmi odolný vůči zdravotním, politickým i finančním výkyvům, které v současné době působí na finanční trhy. Během dvouletého období, od roku 2020 do současnosti, akcie těchto tří společnosti vykazovaly velmi silný růst i přestože většina podniků v tomto segmentu musela své služby omezit. Hlavní výhodou těchto společností je jejich mezinárodní působení a především působení na takových trzích, které nebyly pandemickými restrikcemi až tolik zasaženy (Africké země).

Akcie těchto společností jsou v současné době v hledáčku mnoha investorů, protože s přicházející letní sezónou se očekává zvýšený zájem turistů, což může pomoci tomuto trhu postavit se opět na nohy. Například řetězec Marriott hlásí téměř vyprodané kapacity na letní sezónu a to jak v USA, tak Evropě. Pojďme se nyní podívat na každou z těchto akciových společností zvlášť a zhodnoťme jejich tržní vývoj do budoucna.

1) Marriott

Obnovení turistické sezony přináší i vysoká očekávání ohledně tržeb všech tří ubytovacích společností. V případě Marriott se očekávají tržby pro rok 2022 v hodnotě 19,4 miliardy USD, což je opravdu skokový nárůst oproti 3,4 miliardy v roce 2021. Akcie Marriott se obchodují v rostoucím trendu při kterém byly zamítnuty vyšší cenové úrovně pomocí výraznějšího výprodeje. Nejbližší supportní zóna se nachází na ceně 140 USD, kde se také vyskytuje 38,2 % Fibonacciho Retracementu. Společnost Marriott během uplynulých dvou let vykázala růst 321 %, ale ani to nestačí aby společnost vyplácela investorům dividendy.

Měsíční akciový graf společnosti Marriott
Měsíční akciový graf společnosti Marriott
Zdroj: tradingview.com

2) Hilton

Meziroční nárůst tržeb 112 % koresponduje s výší očekávaných tržeb, která jako u všech tří společností výrazně překonává uplynulé roky. Pro rok 2022 jsou očekávány tržby ve výši 8,3 miliardy USD, v roce 2021 činily 2,4 miliardy USD. Akcie Hilton předvedly silnější výprodej, ovšem stále se pohybují v rámci rostoucího kanálu. Nejbližší support je tvořen několika Low postranního trendu z roku 2021 na ceně 120 USD.

Případnou další zastávkou při výraznějším poklesu, je velmi zajímavá cenová úroveň 95 USD za akcii, kde se vyskytuje výrazná Volume, společně v konfluenci s 61,8 % Fibonacciho Retracementu. Akcie společnosti Hilton za poslední dva roky posílily o 275% a ani společnost ona nevyplácí investorům dividendy.

Měsíční akciový graf společnosti Hilton
Měsíční akciový graf společnosti Hilton
Zdroj: tradingview.com

3) Intercontinental

Společnost Intercontinental je jediná společnost z uvedených, která si během pandemie dokázala udržet zisky v konstantním růstu. Proto v jejím případě lze pozorovat meziroční růst tržeb "pouze" 15,5 %. Odhady analytiků pro rok 2022 činí 7,5 miliard USD, což je očekávaný nárůst o 500 milionů dolarů. Akcie Intercontinental se obchodují na výrazné supportní zóně, která byla již v historii několikrát testována. V případě překonání této cenové zóny, může dojít k poklesu akcií až na hodnotu 44 USD, kde se nachází největší Volume v konfluenci s 61,8 % Fibonacciho Retracementem. Akcie společnosti Intercontinental za poslední dva roky posílily o 193 %, přičemž nárůst se odehrál především v roce 2020. Intercontinental vyplácí akcionářům dividendy v hodnotě 0,38 USD za akcii.

Měsíční akciový graf společnosti Intercontinental
Měsíční akciový graf společnosti Intercontinental
Zdroj: tradingview.com

Závěr

Před letní sezónou jsou akcie těchto tří hotelových společností v hledáčku mnoha investorů. Vysoká očekávání jak růstu turistického zájmu, tak především skokového navýšení tržeb těchto společností, v mnoha investorech budí pozitivní pocity. Této náladě odpovídají i akciové grafy, které vykazují dlouhodobý růst s minimem výrazných technických korekcí. Pro trendové směrování akcií bude velmi důležité, zda tyto společnosti budou naplňovat očekávání analytiků a dojde k obnovení tohoto tržního segmentu.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo