Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

AI akcie, kterou ještě trh neobjevil! Za pár let se budete proklínat, že jste ji nekoupili

Potenciál této akcie je značný. Tato kyber-bezpečnostní firma využívá AI v boji proti sofistikovaným hrozbám a mnoho investorů o ní (zatím) neví.

AI akcie, kterou ještě trh neobjevil! Za pár let se budete proklínat, že jste ji nekoupili
Zdroj: depositphotos.com

O akciích firem zabývajících se kybernetickou bezpečností a jejich vzestupu jsme psali už nejednou. Dnes tu máme jednu, kterou jsme vám ještě nepředstavili a byla by velká škoda ji opomenout.

SentinelOne, poskytovatel služeb kybernetické bezpečnosti založených na umělé inteligenci (AI), se stává potenciálním klíčovým hráčem v tomto odvětví. Produkty společnosti si získaly pověst špičkového řešení v boji proti sofistikovaným kybernetickým hrozbám.

Představení SentinelOne

Současná pozice SentinelOne na trhu představuje pro investory příležitost. Akcie se obchoduje 71 % pod svým historickým maximem, kterého bylo dosaženo během roku 2021,

Vývoj ceny akcií SentinelOne od začátku roku

Načítání
Načítání
Kupte si akcie S Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Její platforma Singularity integruje ochranu cloudu, koncových bodů i identit. Její jedinečná technologie storyline autonomně generuje souhrny bezpečnostních událostí.

Tím poskytuje využitelné poznatky a snižuje počet každodenních bezpečnostních upozornění, který je u velkých firem ohromující.

O tom, že bez pomoci umělé inteligence se ochrana proti kybernetické kriminalitě stává už téměř nemožnou, svědčí úspěch Crowdstrike, který nabízí podobné služby.

Dalším inovativním řešením společnosti je služba Purple AI, virtuální asistent s umělou inteligencí, který se bezproblémově integruje se stávajícími balíčky kybernetické bezpečnosti.

Tento nástroj dokáže odpovídat na dotazy, pronikat do konkrétních problémů a provádět preventivní skenování proti vznikajícím hrozbám, čímž potenciálně ušetří manažerům kybernetické bezpečnosti hodiny manuální práce a zajistí, že žádný incident nezůstane bez povšimnutí.

Větší prostor pro růst

Díky menší velikosti je pro SentinelOne snazší dosahovat vyššího tempa růstu. Její tržby meziročně vzrostly o 38 % a ve čtvrtém fiskálním čtvrtletí roku 2024 (končící 31. ledna 2024) dosáhly 174 milionů dolarů.

Tržní kapitalizace ve výši 6,6 miliardy dolarů pak ukazuje na mnohem menší velikost firmy ve srovnání se společnostmi Crowdstrike, nebo Palo Alto s tržními hodnotami 79 , respektive 91 miliard dolarů.

Přestože objem tržeb ve výši 621 milionů dolarů za fiskální rok 2024 je ve srovnání s konkurencí skromný, jejich rychlý růst je slibným znamením.

Poměr ceny k tržbám (P/S) vycházející z příjmů za fiskální rok 2024 činí 10,6. Toto ocenění je ve srovnání s konkurencí atraktivnější, zejména s ohledem na rychlejší růst SentinelOne.

Na druhé straně však společnost za fiskální rok 2024 vykázala čistou ztrátu ve výši 339 milionů dolarů. Naproti tomu společnosti Palo Alto Networks i Crowdstrike jsou ziskové a i jejich akciím se v letošním roce daří lépe. Především tedy akciím Crowdstrike.

Srovnání výkonnosti akcií s Palo Alto a Crowdstrike od začátku roku 2023

Aktuální cena
Změna
Palo Alto Networks / PANW
Načítání
Načítání
Načítání
CrowdStrike / CRWD
Načítání
Načítání
Načítání
SentinelOne / S
Načítání
Načítání
Načítání

Ztráta SentinelOne odráží její agresivní investice do růstových iniciativ. Investice se jí ale začínají vracet a cash flow se lepší. V posledním čtvrtletí firma zaznamenala čistou změnu peněžních prostředků +130,5 milionu dolarů.

Trh s kybernetickou bezpečností by měl i nadále výrazně růst

Palo Alto zaznamenalo za poslední rok desetinásobný nárůst četnosti phishingových e-mailů. Tyto útoky jsou stále sofistikovanější, když využívají generativní umělou inteligenci k vytváření přesvědčivého obsahu, který může oklamat zaměstnance a přimět je k prozrazení citlivých firemních informací.

Průzkum společnosti PwC, kterého se zúčastnilo 4 702 generálních ředitelů, ukázal, že kybernetická rizika spojená s generativní umělou inteligencí jsou jejich největším problémem, dokonce více než šíření dezinformací nebo potenciální poškození pověsti.

Poznámka

Podle odhadů Cybersecurity Ventures dosáhnou náklady způsobené kybernetickými útoky v roce 2024 výše 9,5 bilionu dolarů. Navzdory rostoucí hrozbě však podnikové výdaje na opatření kybernetické bezpečnosti značně zaostávají.

Podle údajů McKinsey & Company se v letošním roce očekávají investice ve výši pouhých 213 miliard dolarů, což je desetina 2 bilionů dolarů potřebných pro odpovídající ochranu.

Náklady na dopady kybernetické kriminality neustále rostou a je zřejmé, že podniky si nemohou dovolit na kybernetické ochraně šetřit.

Očekává se, že současný rozdíl mezi výdaji a potřebnými investicemi se bude zmenšovat, protože důsledky nedostatečné kybernetické bezpečnosti budou stále citelnější a nákladnější.

Pro investory z dlouhodobou perspektivou tak může být tato akcie rostoucí firmy na velmi slibném trhu zajímavou volbou.

Uvažujete o investování do akcií SentinelOne? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.