Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

8 biotechnologických akcií, které by měly do roka vyrůst o desítky procent!

Akcie zdravotnických firem jsou po minulém roku plném zklamání na cestě zpátky nahoru. Přečtěte si, které mají největší potenciál růstu.

8 biotechnologických akcií, které by měly do roka vyrůst o desítky procent!
Zdroj: depositphotos.com

Po katastrofálním roce 2023 jsou na tom zdravotnické akcie letos lépe – stále na širší trh ztrácí – měřeno výkonností indexu S&P 500 – ovšem nikterak výrazně.

Nyní, když se očekává pokles úrokových sazeb a mnoho healthcare jmen je podhodnocených, se investoři začínají ke zdravotnictví vracet.

Podívejme se na ceny akcií biotechnologických společností, které jsou nejhlouběji pod svým potenciálem.

Návrat k sektoru zdravotnictví

Zdravotnické akcie byly v loňském roce velmi neoblíbené, když investoři začali místo nízkorizikových sázek přesměrovávat kapitál směrem k technologickým akciím.

Fond Health Care Select Sector SPDR (XLV), který sleduje zdravotnické akcie v indexu S&P 500 (SPX), letos do středečního uzavření trhu vykázal návratnost 7,3 % – jen o trochu pozadu za širším indexem, který dosáhl 9,53% návratnosti.

Srovnání XLV s SPX od začátku roku

Aktuální cena
Změna
S&P500 / SPX
Načítání
Načítání
Načítání
SPDR Health Care Select Sector / XLV
Načítání
Načítání
Načítání

Je to slibný začátek, který odráží změnu v přístupu investorů k tomuto sektoru.

Výběr konkrétních akcií

Konkrétní tituly, které si porovnáme, zahrnují biotechnologické společnosti Biogen, Moderna a Incyte, společnost zaměřující se na zdraví zvířat Zoetis a giganta ve zdravotnických službách UnitedHealth Group.

Jde o akcie, které mají mnohem vyšší průměrnou cílovou cenu podle FactSet, než je jejich aktuální cena, takže je zde značný potenciál k růstu.

Poznámka

Analytici z Wall Street stanovují cílové ceny akcií na základě svých očekávání, kam se bude cena pohybovat během následujících dvanácti měsíců. FactSet potom průměruje tyto cílové ceny.

Jde tedy o akcie, jejichž růstový potenciál uznávají analytici, ale zatím je neocenil trh. Většina dokonce v letošním roce klesla.

Finální osmičku titulů s největším růstovým potenciálem ze sektoru healthcare jsme pro vás shrnuli do přehledné tabulky, kde uvádíme aktuální tržní kapitalizaci společnosti a růstový potenciál.

Ten je vypočítán jako procentuální růst, který by měla akcie zaznamenat od současné ceny, aby dosáhla průměrné cílové ceny FactSet.

Jméno společnosti Tržní kapitalizace (mld. dolarů) Růstový potenciál
Insulet (PODD) 11,9 38,7 %
Biogen (BIIB) 31,8 36,9 %
Zoetis (ZTS) 79,2 31,4 %
Incyte (INCY) 13,1 27,9 %
Bio-Rad Laboratories (BIO) 9,6 25 %
Moderna (MRNA) 40,2 22,8 %
Teleflex (TFX) 10,3 22,1 %
UnitedHealth Group (UNH) 454,8 20,8 %

UnitedHealth je jedna z největších firem v sektoru a bezkonkurenčně největší v našem žebříčku. Její akcie sice letos zatím výrazně ztrácí, ale analytici vidí (i díky letošní ztrátě) 20,8% potenciální růst.

Akcie UnitedHealth klesly v souvislosti s informací o vyšetřování antimonopolním úřadem amerického ministerstva spravedlnosti. Rovněž jim bez ztráty kytičky neprospěl hackerský útok na dceřinou společnost Change Healthcare, který poškodil poskytovatele zdravotní péče po celých USA.

Vývoj akcií UnitedHealth od začátku roku

Načítání
Načítání
Kupte si akcie UNH Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Moderna letos ztrácí podobně jako UnitedHealth a její průměrná cílová cena naznačuje 22,8% potenciální růst.

Akcie klesly dramaticky v loňském roce, kdy prodeje vakcíny proti covid-19 nedostály očekáváním. Analytici ale věří dlouholetému programu výzkumu rakoviny a také budoucímu úspěchu vakcíny proti respiračnímu syncyciálnímu viru (způsobuji infekce dýchacích cest), která by mohla být uvedena na trh letos.

Vývoj akcií Moderny od začátku roku

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Moderna Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Biogen, jehož akcie oproti dalším dvěma zmíněným letos klesly přibližně dvojnásobně, má průměrnou cílovou cenu o 36,9 % výše než nyní.

Výsledky hospodaření, které společnost zveřejnila v únoru, zaostaly za očekáváním a zatímco nový generální ředitel společnosti tvrdí, že je Biogen připraven se vrátit k udržitelnému růstu, investoři se zdají být nedůvěřiví.

Vývoj akcií Biogenu od začátku roku

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Biogen Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Na samém vrcholu žebříčku je Insulet, který vyrábí nositelný automatizovaný systém pro podávání inzulínu diabetikům.

Akcie Insulet jsou za letošek v 20% v propadu. Většina tohoto poklesu přišla během dvoudenního období koncem února, kdy akcie klesly z 197,14 dolarů na 168,83 dolarů. Společnost tehdy vydala výsledky hospodaření a výhledy, které znepokojily trh.

Vývoj akcií Insulet od začátku roku

Načítání
Načítání
Kupte si akcie PODD Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
0
2

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.