Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
Logo SPDR Health Care Select Sector
XLV
SPDR Health Care Select Sector
Váš kapitál může být ohrožen*

$145,5 (3 359 Kč)

-0,52 % za 7 dní

Logo SPDR Health Care Select Sector

SPDR Health Care Select Sector

Cena ETF XLV
Graf XLV

$145,5 (3 359 Kč)

-0,52 % za 7 dní

Váš kapitál může být ohrožen*

Uváděná cena a graf jsou pouze orientační.

Graf ceny fondu SPDR Health Care Select Sector

Informace o fondu Health Care Select Sector SPDR

ETF Health Care Select Sector SPDR s tickerem XLV je investory považováno za jedno z nejlepších ETF zaměřených na zdravotnický sektor. Zároveň jde i o jeden z největších a nejstarších ETF tohoto typu vůbec.

Investorům se tak snaží nabídnout výkonost indexu Health Care Select Sector Index, přičemž se zaměřuje na farmaceutické společnosti, biotechnologické společnosti, výrobce zdravotnických prostředků, nemocniční korporace a mnoho dalších. Celkově tak tento fond pokrývá většinu odvětví ve zdravotnictví.

Krátká historie fondu SPDR Health Care Select Sector

ETF XLF bylo emitované společností State Street Global Advisors už v roce 1998 za účelem pokrýt ve svém portfoliu co nejširší výčet akcií v sektoru zdravotnictví. Celkově se tak snaží kopírovat výkonnost indexu Health Care Select Sector Index.

Za svoji historii si tak tento fond vybudoval silnou základnu podporovatelů a díky svému širokému portfoliu zahrnující prosperující a silné firmy se stal jedním z nejoblíbenějších ETF na trhu v sektoru zdravotnictví.

Co ovlivňuje cenu tohoto ETF?

XLV se kvůli svému zaměření řadí mezi poměrně stabilní sektorové ETF, které má ve většině sklon k růstu. Jeho cenu tak ovlivňuje prosperita společností a jejich akcií v portfoliu daného ETF ale i vývoj celého sektoru zdravotnictví.

Mezi vedoucími společnosti v jeho portfoliu jsou například Johnson & Johnson, UnitedHealth Group, Merck & Co. anebo Pfizer.

Jak obchodovat toto ETF?

XLV nevyniká mezi svými konkurenty jen délkou svého působení na trhu a denním obchodním objemem, ale i mírou likvidity, kterou nabízí.

Navíc je tento fond i relativně levný oproti ostatním fondům ve stejném sektoru. V jeho portfoliu tak můžeme najít vysokou koncentraci akcií něž je u stejných fondů zvykem.

Svojí výkoností se stále snaží poměrně dobře vyrovnat indexu Health Care Select Sector Index, přičemž má meziročně především tendenci růst. Celkově tak nabízí investorům možnost zaujmout strategickou pozici v jednom z prosperujících sektorů, který se i při recesi drží své stabilní pozice. XLV navíc ročně vyplácí dividendy v průměru ve výši 2 dolarů.

Obchodní hodiny ETF XLV

Pokud se rozhodnete s tímto ETF obchodovat, nebo ho koupit, budete potřebovat i přístup k burze, na které bylo emitováno.

V tomto případě se jedná o americkou burza NYSE, která je otevřena ve všední dny od 15:30 do 22:00 hodin našeho času.

Vždy si ale dávejte pozor na americké svátky, kdy je burza uzavřena.

Není ale nutné mít přístup k burze přímo. Úplně stačí registrovat se u jednoho z doporučených ETF brokerů, kteří vám za maličký poplatek (většinou pod 0,5 %) obchodování a nákup ETF zpřístupní.

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Shrnutí k Health Care Select Sector SPDR

XLV ve svém sektoru nemá prakticky žádnou konkurenci, která by dokázala nabídnout podobnou likviditu nebo portfolio naplněné akciemi od vedoucích společností ze zdravotnického sektoru.

Navíc investici do něj můžeme brát jako strategický bod, pokud vezmeme v úvahu stárnutí populace a další pokroky v medicíně je právě zdravotnictví jedním z odvětví, které má největší šanci nadále prosperovat i v budoucnosti.

Navíc je logické, že lidé budou vždy, a i ve většině politických i ekonomických situacích potřebovat zdravotní péči, a tak lze předpokládat, že vás tato investice nezklame ani při recesi nebo dalších ekonomických výkyvech.

Více informací o SPDR Health Care Select Sector

JménoSPDR Health Care Select Sector
TickerXLV
Oficiální webové stránkyhttps://www.ssga.com/us/en/individual/etfs/funds/the-health-care-select-sector-spdr-fund-xlv
Emitováno1998
Investiční společnostState Street Global Advisors
ISINUS81369Y2090
TER0,13 %
Ohodnoťte ETF SPDR Health Care Select Sector
3
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Další ETF, které by vás mohly zajímat