Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

5 akcií, které udělaly z lidí milionáře. Budou v tom pokračovat?

Investice do společností vyrábějících spotřební zboží může vést ke značnému bohatství. Zjistěte, jak těchto 5 akcií proměnilo 10 000 dolarů v miliony.

Publikováno
5 akcií, které udělaly z lidí milionáře. Budou v tom pokračovat?
Zdroj: depositphotos.com

Investoři, kteří chtějí zhodnotit své úspory na značné bohatství, často sní o tom, že najdou akcie, které z nich udělají milionáře. Historie ukázala, že nejspolehlivějším generátorem bohatství jsou dobře zavedené společnosti, jejichž zisky po mnoho let trvale rostou.

Tyto společnosti se sice nedostanou na titulní stránky novin díky svému explozivnímu růstu, ale nabízejí stabilní výnosy, často okořeněné dividendami. Jejich tajemství spočívá v prodeji základních produktů, které spotřebitelé kupují opakovaně bez ohledu na ekonomické klima.

Vzhledem k tomu, že celosvětová populace přesahuje 8 miliard, může zaměření na společnosti, které vytvářejí produkty používané každý den, vést k významným výnosům.

1. Coca Cola

Tento nápojový gigant hasí žízeň na celém světě již od konce 19. století. Investice 10 000 dolarů do společnosti Coca Cola před 50 lety by dnes vynesla více než 1 milion dolarů – za předpokladu reinvestice dividend.

Coca Cola je krom jiného nejdéle drženou investicí Warrenem Buffettem. Budoucnost společnosti, která již 61 let po sobě zvyšuje dividendy, vypadá růžově. Především díky růstu populace, zvyšování cen a neustálému přílivu nových nebo nově získaných značek.

Aktuální vývoj ceny akcií Coca Cola

Načítání
Načítání
Kupte si akcie KO Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

2. McDonald’s

Společnost McDonald’s, ikona americké kultury, přetvořila globální restaurační prostředí díky svému franšízovému modelu, který se zaměřuje na nemovitosti. S více než 40 000 provozovnami společnost čerpá zisky z nájemného a licenčních poplatků, aniž by většinu svých provozoven vlastnila.

Za celkovou dobu existence mohl podíl ve společnosti McDonald’s ve výši 10 000 dolarů narůst na více než 11 milionů dolarů. Společnost také zvyšuje své dividendy již 48 let. Tento symbol Ameriky bude zřejmě pokračovat ve svém odkazu působivých výnosů.

Aktuální vývoj ceny akcií McDonald’s

Načítání
Načítání
Kupte si akcie McDonald's Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

3. Procter & Gamble

Při pohledu na předměty denní potřeby se vám pravděpodobně vyjeví jméno Procter & Gamble na první místě. Portfolio tohoto konglomerátu zahrnuje známé značky jako Tide, Charmin a Gillette. Soustředí se na potřeby denní hygieny od mýdel až po zubní pasty.

Od roku 1837 společnost ovládá umění prodeje potřebných věcí, přičemž investice ve výši 10 000 dolarů by se během desetiletí rozrostla na více než 1,2 milionu dolarů, včetně reinvestovaných dividend. 67 let zvyšování dividend je důkazem o stabilním růstu. Strategií společnosti je nabízet širokou škálu výrobků masové spotřebitelské základně a zároveň postupně zvyšovat jejich ceny.

Aktuální vývoj ceny akcií Procter & Gamble

Načítání
Načítání
Kupte si akcie PG Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

4. Hershey

Sladká chuť čokolády je klíčovou složkou finančního úspěchu společnosti Hershey. Investice 10 000 dolarů do společnosti Hershey by se díky růstu a dividendám proměnila ve více než 4,6 milionu dolarů.

Společnost Hershey, která je nejvýznamnějším americkým výrobcem čokolády, rozšířila své působení mimo klasické cukrovinky i do oblasti slaných pochutin a spojila sladké se slaným, aby získala nové trhy. Po 14 letech růstu dividend v řadě může inovativní přístup k diverzifikaci portfolia produktů společnosti vést v budoucnu k ještě sladším výnosům.

Aktuální vývoj ceny akcií Hershey

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Hershey Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

5. PepsiCo

PepsiCo je hlavním vyzyvatelem Coca Coly v nápojovém průmyslu a daří se jí díky nabídce rozmanité škály nápojů a občerstvení – například Pepsi, Gatorade nebo Doritos.

S 51 lety rostoucích dividend by počáteční investice 10 000 dolarů do společnosti PepsiCo dosáhla téměř 2,5 milionu dolarů. Zdá se, že PepsiCo má své místo na trhu jisté, minimálně jako dvojka ke známější Coca Cole.

Aktuální vývoj ceny akcií PepsiCo

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Pepsi Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎