Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » 4 růstové akcie, které podle analytiků do roka zdvojnásobí svou hodnotu

4 růstové akcie, které podle analytiků do roka zdvojnásobí svou hodnotu

4 růstové akcie, které podle analytiků do roka zdvojnásobí svou hodnotu
Zdroj: depositphotos.com

Historicky přináší americký akciový trh investorům v průměru jednociferné výnosy. V posledních letech se však status quo mění. V roce 2021 benchmark amerického trhu index S&P 500 přinesl investorům 27% zisk a dosáhl na historických téměř šest desítek zavíracích maxim.

I přes tyto velké zisky však vybraní analytici a investiční banky na Wall Street stále předpokládají výrazný růst řady růstových akcií. Na základě nejvyšších 12měsíčních cílových cen analytiků nabízí následující čtyři růstové akcie potenciální zhodnocení v rozmezí od 128 % do 233 % (dle cen z poloviny února). Které to jsou?

1. Nio: Předpokládaný růst o 233 %

Vývoj ceny akcií Nio za posledních 12 měsíců
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Myslíte si, že akcie elektromobilů prudce vzrostly? Podle investiční banky Nomura, která má pro čínskou společnost Nio cílovou cenu stanovenou na 80,30 dolaru, dobré časy teprve začínají. Pokud by se tento cenový cíl naplnil, mohly by akcie Nio v roce 2022 vzrůst o 233 %.

Ačkoli akcie společnosti vypadaly v loňském roce touto dobou velmi draze, management odvedl vynikající práci při navyšování výroby, a to i přes přetrvávající problémy dodavatelského řetězce, které trápí automobilový průmysl. V listopadu a prosinci dodala společnost téměř 10 900, respektive 10 500 elektromobilů, čímž se dostala na úroveň roční produkce 130 000 elektromobilů. Díky organickému růstu a očekávanému uvedení tří nových vozů se očekává, že společnost bude do konce roku 2022 vyrábět 600 000 elektromobilů ročně.

Geniální je také program Nio Battery-as-a-service (BaaS). Program BaaS, který byl představen v srpnu 2020, umožňuje kupujícím nabíjet, vyměňovat a modernizovat baterie a také získat slevu z počáteční kupní ceny elektromobilu – kupující nemusí platit za baterii, která často představuje výraznou část z kupní ceny vozu. Na oplátku kupující platí elektromobilce měsíční poplatek za možnost využívat její baterie. Společnost se tak efektivně vzdává malého krátkodobého příjmu s nízkou marží za dlouhodobý peněžní tok s vyšší marží a lepší loajalitu zákazníků.

2. Pinterest: Předpokládaný růst o 128 %

Vývoj ceny akcií Pinterest za posledních 12 měsíců
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Další velmi populární růstovou akcií s potenciálem více než dvojnásobného růstu v roce 2022 je platforma sociálních médií Pinterest. Nejvyšší cílová cena analytiků Wall Street předpokládá, že akcie Pinterest do 12 měsíců zamíří na 58 dolarů, což by znamenalo nárůst o 128 %.

V loňském roce akcie Pinterest klesly, když ve druhém a třetím čtvrtletí došlo k postupnému zpomalení růstu počtu měsíčních aktivních uživatelů (MAU) společnosti. Na první pohled to může znít znepokojivě, ale nepředstavuje to nic jiného než návrat k historickému průměrnému růstu počtu MAU.

Mnohem důležitější je uvědomit si, že Pinterest úspěšně zpeněžuje své uživatele. Navzdory pomalejšímu růstu počtu uživatelů (MAU) vzrostl průměrný příjem na uživatele (ARPU) společnosti ve třetím čtvrtletí celosvětově o 37 %, přičemž mezinárodní ARPU vzrostl oproti předchozímu roku dokonce o 81 %. Závěr je jednoduchý: Inzerenti jsou ochotni zaplatit více, aby se jejich sdělení dostalo k 444 milionům potenciálně motivovaných zákazníků Pinterestu.

Pinterest obecně nabízí téměř dokonalý provozní model pro inzerenty. Nejsou v něm žádné dohady. Předpokladem platformy je, že uživatelé sdílejí, jaké věci, služby a místa je zajímají. Díky tomu Pinterest snadno propojuje uživatele s obchodníky, kteří mohou uspokojit jejich zájmy. Existuje tak dobrý důvod, proč může vzrůst cena akcií Pinterest během následujících 12 měsíců na více než dvojnásobek.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

3. Block (dříve Square): Předpokládaný růst o 218 %

Vývoj ceny akcií Block (dříve Square) za posledních 12 měsíců
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Další růstovou akcií s výrazným potenciálem, alespoň podle cílových cen na Wall Street, je pandemický miláček Block, společnost dříve známá jako Square. Investiční banka Cowen předpovídá, že by mohly akcie Block během následujících 12 měsíců vzrůst až na 343 dolarů – růst o 218 %.

Již více než deset let se Block spoléhá na svůj ekosystém prodejců, který za společnost odvádí většinu těžké práce. Jedná se o provozní segment, který poskytuje zařízení pro prodejní místa, půjčky a analytiku, jež pomáhají obchodníkům rozvíjet jejich podnikání. V roce 2012 činil hrubý objem plateb (GPV) v síti společnosti Block celkem 6,5 miliardy dolarů. Ve třetím čtvrtletí 2021 však činil GPV 167 miliard dolarů – za necelých 10 let je objem plateb procházející ekosystémem Block na více než 20násobku.

Skutečně zajímavým aspektem ekosystému prodejců je to, že už není jen útočištěm pro malé podniky. Dvě třetiny GPV společnosti ve třetím čtvrtletí loňského roku pocházely od podniků s ročním obratem alespoň 125 000 dolarů. To je asi o 10 procentních bodů více než ve srovnatelném čtvrtletí před dvěma lety. Jelikož se jedná o segment založený převážně na poplatcích, větší obchodníci přinesou společnosti vyšší zisk.

Co však investory skutečně zaujalo, je digitální peer-to-peer platební platforma Cash App. V polovině roku 2021 generovala Cash App hrubý zisk 55 dolarů na jednoho aktivního zákazníka, který měsíčně uskutečnil transakci, a na získání každého nového uživatele vynakládala pouze kolem 5 dolarů. Do konce roku 2020 se také více než pětinásobně zvýšil počet MAU na 36 milionů ve srovnání s koncem roku 2017. I když ztrojnásobení ceny akcií Block v následujících 12 měsících zní možná trochu přehnaně, zdá se, že právě cesta vzhůru je směr, kterým se Block bude ubírat.

4. Plug Power: Předpokládaný růst o 135 %

Vývoj ceny akcií Plug Power za posledních 12 měsíců
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Poslední růstovou akcií s výrazným potenciálem je podle Wall Street poskytovatel řešení pro vodíkové palivové články Plug Power. Akcie Plug Power by mohly dle analytiků během příštích 12 měsíců vzrůst až na 50 dolarů – růst o 135 %.

Plug Power se nachází v centru revoluce v oblasti obnovitelných zdrojů energie. Prakticky všechny vyspělé země na světě bojují proti klimatickým změnám a plánují se opřít o různé formy obnovitelných zdrojů energie. Patří sem i vodíkové palivové články pro vozidla a také vodíkové plnicí stanice. Jinými slovy, společnost má více příjmových kanálů (nová vozidla a infrastruktura).

V loňském roce vyvolala rozruch kolem společnosti dvě partnerství, která Plug Power uzavřela na počátku roku. SK Group získala ve společnosti 10% podíl, přičemž cílem této dvojice je přinést řešení palivových článků do vozidel a plnicích stanic po celé Jižní Koreji. Společný podnik s francouzskou automobilkou Renault, známý pod názvem Hyvia, se pak bude zaměřovat na evropský trh lehkých užitkových vozidel.

Přestože tržby a objem nevyřízených zakázek společnosti rychle rostou, roste i její tržní kapitalizace. Při ocenění přes 13 miliard dolarů a stále ještě několik let před ziskovostí je poměrně náročné hledat způsob, jak akcie Plug Power dosáhnou ceny 50 dolarů, ještě v následujících 12 měsících.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

eToro logo
eToroReklama
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo