Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

3 růstové akcie, se kterými můžete do roku 2030 značně zbohatnout

Objevte sílu růstových akcií. 3 z nejzajímavějších jsme pro vás vybrali do dnešního článku. Co je předurčuje k dalšímu růstu a tím znásobení vaší investice?

3 růstové akcie, se kterými můžete do roku 2030 značně zbohatnout
Zdroj: Depositphotos.com

Akciový trh nabízí mnoho možností, jak zvýšit své bohatství. Dividendy a investování do hodnotových akcií jsou konzervativnější přístupy, růstové akcie, které se ve svém růstovém příběhu teprve rozjíždějí, mohou vaši finanční cestu výrazně urychlit.

Jak růstové společnosti zvyšují své tržby a zisky na akcii (EPS) rostou rychleji, protože firmy dosahují většího rozsahu a vyšší provozní páky. Cena akcií pak následuje růst EPS.

Ale kde najít tyto růstové akcie s vysokým potenciálem růstu zisků? Nejlepší oblasti pro růst jsou nové trhy nebo technologie, kde před sebou mají společnosti dlouhou růstovou dráhu.

Růst oblastí jako je kybernetická bezpečnost, kosmetika a cloudová technologie podporuje optimistické vyhlídky akcií v těchto sektorech, které v současné době nabízejí značné zisky.

Palo Alto Networks

Jedním z nejlepších způsobů, jak využít růst v oblasti kybernetické bezpečnosti a zbohatnout, je investice do Palo Alto Networks, která je jednou z nejvýznamnějších růstových akcií v technologickém sektoru.

Kybernetické hrozby se stávají stále intenzivnějšími. S hackery využívajícími umělou inteligenci a některými státními aktéry zapojenými z geopolitických důvodů je současné virtuální prostředí rizikovým a ještě jím dlouho zůstane.

Aktuální vývoj ceny akcií Palo Alto

Načítání
Načítání
Kupte si akcie PANW Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Americká Komise pro cenné papíry a burzu (SEC) navíc po veřejně obchodovaných společnostech požaduje, aby kromě informací o kyberútocích, kterým čelily, zveřejňovaly i informace o řízení rizik v oblasti kybernetické bezpečnosti.

Tím spíš se pro firmy stává kybernetická bezpečnost prioritou a trh, na kterém je Palo Alto dobře etablovaná, má ještě hodně kam růst.

Růst tržeb Palo Alto v posledních letech tuto vizi posiluje. Tržby rostly složenou roční mírou růstu 23 % za posledních 5 let.

Ve třetím čtvrtletí fiskálního roku 2024 (které skončilo s dubnem 2024) vzrostly tržby meziročně o 15 % na 2 miliardy dolarů. Zbývající závazky plnění (RPO) vzrostly meziročně o 23 % na 11,3 miliardy dolarů.

RPO

Relativně nová finanční metrika Remaining Performance Obligation (RPO), označuje celkové nasmlouvané příjmy ze služeb nebo produktů, které ještě nebyly dodány zákazníkům a které společnost dosud nevykázala v tržbách.

Ziskovost byla také působivá, s čistým ziskem 454,9 milionu dolarů, což představuje meziroční nárůst o 26,5 %.

ELF Beauty

Po dalším skvělém čtvrtletí zůstává ELF Beauty jednou z nejlepších růstových akcií k nákupu. Investoři byli výsledky opravdu ohromeni, což vedlo k růstu akcií o 18 %.

Z fundamentálního hlediska čtvrté čtvrtletí fiskálního roku 2024 (končící 30. dubna) ukázalo pokračující silnou výkonnost ve všech oblastech.

Celoroční finanční výsledky ukázaly nárůst tržeb o impozantních 77 %. To byl nejlepší fiskální rok společnosti v rámci růstu tržeb.

Aktuální vývoj ceny akcií ELF Beauty

Načítání
Načítání
Kupte si akcie ELF Beauty Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

ELF Beauty navíc již pátý rok po sobě zvýšila svůj tržní podíl (o 325 bazických bodů). K tomu bylo poslední reportované čtvrtletí 21. po sobě jdoucím čtvrtletím růstu tržeb i tržního podílu.

Pro rok fiskální rok 2025 vydala kosmetická značka optimistický výhled, očekávající tržby ve výši 1,23 až 1,25 miliardy dolarů, což představuje růst o 20-22 %.

ELF Beauty je dobře připravena dosáhnout těchto cílů díky své cenové politice. Zatímco u konkurenčních značek stojí produkty v průměru 9,50 až 20 dolarů, průměrná cena u této společnosti činí 6,50 dolaru za produkt.

Společnost nadále vede v inovacích. Drží první nebo druhou pozici v 18 segmentech kosmetiky, které tvoří asi 80 % jejích prodejů. S tak silnou značkou nabízející hodnotu budou akcie ELF Beauty pravděpodobně i nadále stoupat.

Snowflake

Snowflake poskytuje cloudovou platformu pro správu a analýzu dat. Nabízí služby jako je skladování dat, zpracování dat v reálném čase a analýzu dat pomocí SQL. Snowflake umožňuje firmám efektivně ukládat, spravovat a analyzovat velké objemy dat bez nutnosti složitých IT infrastruktur.

Po meziročním růstu tržeb o 34 % v nedávném čtvrtletí zůstává Snowflake na své růstové trajektorii.

Její umělá inteligence umí propojit strukturovaná a nestrukturovaná data a extrahovat pro zákazníka cenné informace z obrovského množství dat.

Aktuální vývoj ceny akcií Snowflake

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Snowflake Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Generální ředitel Sridhar Ramaswamy věří, že AI výrazně zlepší schopnosti Snowflake. Na výsledkové konferenci poznamenal, že AI zlepší produkt Snowflake v oblasti dat, spolupráce i aplikací.

Společnost investuje do AI produktů jako Cortex, který je již dostupný zákazníkům. Cortex AI se přitom rychle rozšiřuje a má 750 podnikových zákazníků.

Další AI produkty jako Iceberg, Snowpark Container Services a Hybrid Tables budou dostupné později v tomto roce. Společnost také oznámila, že vyvinula svůj vlastní velký jazykový model Arctic, který překonal přední modely jako Mixtral 8x7B a LLaMA-2-70B v benchmarkových testech.

Snowflake se tak stává přední platformou pro podnikovou AI datovou analytiku. Nadcházející AI produkty jistě podpoří růst tržeb, což z ní činí jednu z nejzajímavějších růstových akcií k nákupu.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
0
1

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.