Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

3 podhodnocené akcie, které se nachází na ročním cenovém dně. Vyplatí se do nich investovat?

Podhodnocené akcie mohou být skvělou příležitostí, ale i pastí. Jsou následující tři akcie spíše prvním, nebo druhým případem?

Publikováno
3 podhodnocené akcie, které se nachází na ročním cenovém dně. Vyplatí se do nich investovat?
Zdroj: depositphotos.com

Na akciovém trhu může nákup akcií v blízkosti jejich 52týdenních minim přinést prozíravému hodnotovému investorovi značné výnosy.

Tento přístup zahrnuje identifikaci fundamentálně silných společností, jejichž ceny akcií klesly vlivem přechodných tržních nálad nebo krátkodobých potíží. Pokles cen akcií silné společnosti na toto minimum může představovat jedinečnou příležitost k nákupu. Jsou následující tři akcie zajímavou investiční příležitostí?

1. Pfizer

Společnost Pfizer se nachází v novém normálu poté, co zažila výrazný pokles ceny svých akcií (o 55 % z historického maxima) v důsledku snížené poptávky po svých přípravcích určených k léčbě onemocnění covid-19. Na jejich prodeji firma v roce 2022 vydělala 52 miliard USD, zatímco letos jen 12,7 miliardy USD a na příští rok odhaduje další pokles k 8 miliardám USD.

Celkem Pfizer předpovídá na rok 2024 tržby okolo 60 miliard USD, což je podobný výsledek jako letos, ale je třeba zmínit, že 3,1 miliardy z tohoto odhadu činí tržby z nejnovější akvizice. Pfizer nedávno převzal společnost Seagen, biotechnologickou společnost zaměřenou na léčbu rakoviny, za 43 miliard USD. Ani tato posilující dávka však nebude stačit k dosažení úrovně dřívějších rekordních tržeb.

Navzdory tomu společnost s nízkým poměrem ceny k zisku (P/E) může vzbudit zájem hodnotových investorů. Silné hotovostní rezervy mu dávají dostatek příležitostí ke strategickým akvizicím nebo investicím do výzkumu a vývoje a tím i větší šanci znovu trefit zlatou žílu.

Vývoj ceny akcií Pfizer za poslední rok

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Pfizer Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

2. Hershey

Akcie Hershey ztratily třetinu hodnoty svého vrcholu za posledních 52 týdnů. Zatímco tržby v minulém čtvrtletí vzrostly o 11 %. Hlavním důvodem růstu příjmů společnosti však byly zvýšené ceny.

Objemy prodejů klesají všem producentům cukrovinek pod vlivem rostoucího zájmu spotřebitelů omezovat příjem cukrů. Data z průzkumu potravin a zdraví Mezinárodní rady pro informace o potravinách z roku 2023 ukazují, že se 72 % spotřebitelů snaží omezit nebo vyhnout cukrům.

Hershey je ale natolik silná a na trhu etablovaná společnost, že si může dovolit reagovat zvýšením ceny a stále tak dosahovat ziskové marže. CEO Michelle Buck navíc říká, že ji nepříznivý vývoj na trhu sladkostí tolik netrápí vzhledem k emocionální vazbě spotřebitelů ke značce, která je výraznou konkurenční výhodou společnosti.

Vývoj ceny akcií Hershey za poslední rok

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Hershey Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

3. AMC Entertainment 

Americká společnost AMC Entertainment provozující největší řetězec kin na světě doplácí na obecný úpadek odvětví. V roce 2002 dosáhly biografy v USA vrcholu v podobě 1,58 miliardy prodaných vstupenek. Do roku 2019 počet prodaných vstupenek postupně klesl na 1,23 miliardy. Tento trh pak dostal jednu z nejdrsnějších ran od pandemie koronaviru v roce 2020 a 2021. Minulý rok došlo k mírnému oživení, ale je vidět, že se konzumace filmové tvorby přesunula z kinosálů do obývacích pokojů.

Prodeje vstupenek od začátku letošního roku dosahují pouze 868 milionů vstupenek. Celkové tržby kin dosáhly 9,1 miliardy USD, což se blíží úrovni před pandemií. Bohužel to je jen proto, že průměrná cena vstupenky dosáhla historického maxima 10,53 USD za lístek. To je o 15 % více než v roce 2019 a o 81 % více než v roce 2002.

Mimo pokles v celém průmyslu jsou i obchodní rozhodnutí společnosti AMC přinejmenším diskutabilní. Ať už jde o nepovedený flirt s NFT nebo transformaci akcií z prioritních na běžné (po kterém firma čelila žalobě) – akce společnosti AMC vážně poškodily akcionáře. Zdá se tak, že akcie tohoto provozovatele kin, se budou v v blízké budoucnosti zotavovat jen těžko.

Slovo závěrem

V některých případech je nízká cena akcií signálem, že trh zatím dostatečně neocenil dobrou výkonnost společnosti a jejich nákup může být skvělou investicí.

Jindy vás levné akcie mohou nalákat do pasti, ve které jen utopíte peníze. Vždy je tedy třeba jednotlivé investiční příležitosti analyzovat a zvážit všechny informace. Pokládejte si následující otázku: Je to výhodná slevová akce, ze které budu profitovat, nebo si kupuji něco, co mi doma brzy začne trochu zapáchat?

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎