Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

3 pádné důvody, proč je stále rozumné investovat do akcií Nvidia!

Akcie Nvidie s novou cenou po splitu nepůsobí tak monstrózně. Firma ale zůstává gigantem technologického sektoru a nepopiratelným vítězem boomu AI.

3 pádné důvody, proč je stále rozumné investovat do akcií Nvidia!
Zdroj: depositphotos.com

Nvidia nedávno provedla rozdělení akcií na 10 ku 1, čímž snížila svou obchodní cenu z přibližně 1 200 USD na 120 USD za akcii.

Tato úprava sice činí akcie dostupnějšími, zejména na opčním trhu, ale nemění fundamenty společnosti. S tržní kapitalizací téměř 3 biliony dolarů zůstává Nvidia gigantem v technologickém průmyslu.

Zde jsou tři přesvědčivé důvody, proč uvažovat o investici do Nvidie a zůstat optimistou ohledně jejích dlouhodobých vyhlídek.

Aktuální vývoj ceny akcií Nvidia

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Nvidia Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

1. Boom na trhu s umělou inteligencí

Růst tržeb Nvidie zaznamenal ve fiskálním roce 2023 výrazné zpomalení, a to zejména v důsledku ochlazení prodeje herních grafických procesorů (GPU) pro osobní počítače na postpandemickém trhu.

Ve fiskálním roce 2024 však došlo k pozoruhodnému obratu a tržby vzrostly o 126 %. Tento růst byl způsoben rychlým rozvojem trhu s generativní umělou inteligencí (AI), který byl podpořen popularitou nástrojů, jako je ChatGPT společnosti OpenAI.

Poptávka po špičkových grafických procesorech Nvidia pro datová centra, které jsou pro zpracování úloh AI nezbytné, převýšila nabídku.

Analytici předpokládají, že ve fiskálním roce 2025 vzrostou příjmy o 98 %, přičemž v prvním čtvrtletí fiskálního roku 2025 (končící posledního dubna 2024) Nvidia generovala 87 % svých příjmů z čipů pro datová centra.

2. Oživení v herním odvětví

I když hlavním motorem růstu bylo podnikání společnosti v oblasti datových center, její podnikání v oblasti herních GPU rovněž vykazuje známky oživení.

Tržby tohoto segmentu v průběhu fiskálního roku 2024 meziročně neustále rostly, protože se trh s osobními počítači stabilizoval.

Během konferenčního hovoru k prvnímu čtvrtletí finanční ředitelka, Colette Kress, zdůraznila masové přijetí nových grafických procesorů Nvidia GeForce RTX SUPER trhem.

Kress také poukázala na konvergenci herního trhu a trhu s umělou inteligencí na PC. Prohlásila, že GPU od Nvidie jsou ideální pro hráče, tvůrce a nadšence do umělé inteligence s bezkonkurenčním výkonem pro spouštění aplikace generativní umělé inteligence na PC.

Dominantní postavení jí dává dobré předpoklady pro budoucí růst, který v tomto segmentu analytici odhadují na 13 % ročně do roku 2030.

Poznámka

Nvidia drží zhruba 88 % trhu s GPU pro stolní počítače. Zbývajících 12 % téměř zcela ovládlo AMD, zatímco Intel se na trhu prakticky neprosazuje.

3. Rozumné ocenění

Navzdory působivému růstu zůstávají akcie společnosti Nvidia přiměřeně oceněné. Analytici očekávají, že tržby Nvidie porostou do fiskálního roku 2027 tempem 44 % za rok.

Zisk na akcii (EPS) by měl podle odhadů růst tempem 51 % ročně. Při 48násobku forwardového zisku (forward P/E = 48) se tak ocenění Nvidie zdá být oprávněné.

Pro srovnání AMD se obchoduje na 49násobku forwardového zisku, ale roste mnohem pomaleji.

Ačkoli Nvidia může v nadcházejících letech čelit konkurenčním, makroekonomickým a regulačním výzvám, pravděpodobně zůstane klíčovým hráčem na trhu s umělou inteligencí.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.