Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » 3 dividendoví aristokraté, kteří se v roce 2021 stanou dividendovými králi

3 dividendoví aristokraté, kteří se v roce 2021 stanou dividendovými králi

3 dividendoví aristokraté, kteří se v roce 2021 stanou dividendovými králi
Zdroj: depositphotos.com

Možná vás to číslo malinko překvapí, ale vznešeným titulem dividendového aristokrata se momentálně chlubí pouze 60 akcií obsažených v indexu S&P 500. Klub dividendových králů je pak ještě exkluzivnější a zahrnuje pouze 30 titulů. V příštím roce se však pravděpodobně rozšíří a mají k tomu nakročeno hned tři společnosti.

Aby se stala společnost dividendovým aristokratem, musí zvyšovat svou vyplácenou dividendu nepřetržitě po dobu 25 let. Říkáte si, že je to skoro věčnost? A teď se podržte, Leggett & Platt, Target a W.W. Grainger aspirují dokonce na titul dividendového krále.

Dividendoví králové musí zvyšovat svou dividendu alespoň 50 po sobě jdoucích let.

Zmíněným třem společnostem se to může podařit právě v příštím roce. Nejsou to akční růstové akcie, od kterých můžete očekávat v příštích letech dvouciferný růst. Díky časem prověřenému byznys modelu a produktům, po kterých poptávka nevymizí, však mohou nabídnout dlouhodobý a stabilní příjem konzervativnímu investorovi.

1. Leggett & Platt

Logo Leggett & Platt
Logo Leggett & Platt

Přední výrobce spotřebního zboží, ložního prádla, autosedaček a nábytkových komponentů, stojí těsně před dosažením titulu dividendového krále. V únoru letošního roku zvýšil svou dividendu o 5,3 %, přičemž se jednalo o 49. rok v řadě, kdy byla dividenda společnosti navýšena.

Může přidat ke svým dosavadním výsledkům další rok? Je to velmi pravděpodobné.

Společnost vykázala ve třetím čtvrtletí letošního roku rekordní zisk na akcii i nejvyšší hodnoty generovaných peněžních toků. Výborných hospodářských výsledků se společnosti podařilo dosáhnout navzdory pandemii. Ta by nám snad mohla dát v příštím roce sbohem, proto by výsledky hospodaření Leggett & Platt mohly napřesrok dopadnout ještě lépe.

Hodnota akcií Leggett & Platt v posledních 10 letech
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

2. Target

Logo Target

Target může dosáhnout magického označení dividendový král v červnu příštího roku. Dividenda společnosti za letošní 3. čtvrtletí byla 213. v řadě počínající rokem 1967, kdy společnost vstupovala na burzu. Posledních 49 let se pak společnosti daří dividendu zvyšovat.

Společnost by měla v příštím roce tohoto cíle snadno dosáhnout a rozšířit tak řady současných dividendových králů. Target vykázal mimořádně silné hospodářské výsledky ve třetím čtvrtletí, přičemž jeho EPS (zisk na akcii) se meziročně více než zdvojnásobilo. Je navíc poměrně pravděpodobné, že tento vývoj bude pokračovat i v roce 2021.

Maloobchodní řetězec by měl růstu dosáhnout zejména díky nově podepsané dohodě se společností Ulta Beauty o zavedení konceptu „shop-in-shop“. Jedná se o model, kdy své vlastní zboží začnete za úplatu prodávat v prodejnách jiného řetězce. Tím se produkty Ulta dostanou do více než 100 prodejen Target v USA.

Hodnota akcií Target v posledních 10 letech
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

3. W.W. Grainger

Logo W.W. Grainger

W.W. Grainger zvýšila svou dividendu v červenci po 49. tentokrát o 6 % a existuje spousta důvodů, proč by neměla společnost tuto řadu porušit.

Přední dodavatel produktů pro údržbu a opravy – brusivo, spojovací materiály, čistící prostředky a další nástroje – má příjemné starosti. Musí reagovat na vysokou poptávku po svých produktech. Ovládá velmi zajímavý 6% tržní podíl v USA a 4 % podíl na celém světě, přičemž i v současnosti zaznamenává solidní růst tržeb i zisků, který by měl společnosti umožnit nosit korunu dividendového krále už od příštího roku.

Hodnota akcií W.W. Grainger v posledních 10 letech
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Můžete očekávat i královské dividendové výnosy?

Jen proto, že se společnost stane dividendovým králem ještě nutně neznamená, že nabízí i velkolepé dividendové výnosy, což platí i pro skupinu těchto akcií, které rozšíří úzkou skupinu výjimečných společností.

Všechny tři společnosti mají působivou historii zvyšování dividendy ale W.W. Grainger a Target vyplácejí dividendu okolo 1,5 %, což je pod průměrem společností v indexu S&P 500 (2 %). To Leggett & Platt potěší investory hledající příjmové akcie svým dividendovým výnosem 3,7 % mnohem více.

Dividendový výnos však není všechno a každá jednotlivá společnost by měla být jedním dílkem komplexní skládačky vašeho diverzifikovaného akciového portfolia.

Tyto tři společnosti se velmi pravděpodobně připojí v příštím roce k úzké skupině dividendových králů, je však na každém investorovi, jaké akcie si zaslouží nosit korunu v jeho osobním investičním portfoliu.

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 80.2 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.
Trading212 logo
Trading212 ★ 88 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo