Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

3 akcie, které podle analytiků mohou letos vylétnout až o 30 % výše

I když je trh momentálně příznivý, investoři hledají jistoty. Rozdělení akcií společností Nvidia, Sony a Lam Research může podle analytiků znamenat další růst až o 30 %.

3 akcie, které podle analytiků mohou letos vylétnout až o 30 % výše
Zdroj: depositphotos.com

Navzdory tomu, že Wall Street momentálně zažívá býčí trh, první čtyři roky této dekády byly plné nepředvídatelných událostí. Indexy jako Dow Jones Industrial Average, S&P 500 a Nasdaq 100 zažily střídání medvědích a býčích trhů.

V dobách volatility a nejistoty se investoři často obracejí k osvědčeným společnostem s historií výborných výsledků. Jak je poznají? Například stock split, neboli štěpení akcií může být dobrým signálem.

Firmy, které rozdělí své akcie, obvykle vykazují nadprůměrný růst a inovace. Od začátku roku 2024 oznámilo nebo dokončilo rozdělení akcií více než šest významných společností. Avšak ne všechny tyto akcie mají stejný výhled.

Na základě nejoptimističtějších cenových odhadů vybraných analytiků z Wall Street mají následující tři akcie po rozdělení potenciál růstu až o 30 %.

Nvidia

První akcií, která nabízí vysoký růstový potenciál, je Nvidia, klíčový hráč v oblasti umělé inteligence (AI). Nvidia dokončila split 10 ku 1 minulý pátek, 7. června, a od pondělí 10. června se obchoduje za novou cenu.

Nejvyšší cenový odhad pro akcie Nvidie pochází od seniorního analytika polovodičů společnosti Bank of America, Viveka Aryi.

Arya a jeho tým nedávno zvýšili svůj cenový odhad pro tuto společnost z 1 320 USD na 1 500 USD (150 USD po rozdělení), což implikuje růst o 29 % v následujícím roce a budoucí tržní kapitalizaci zhruba 3,7 bilionu USD.

Aktuální vývoj ceny akcií Nvidia

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Nvidia Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Arya věří, že Nvidia bude výrazně těžit ze zaměření podniků na datová centra urychlená umělou inteligencí. V nedávném rozhovoru pro Yahoo! Finance Arya uvedl, že podniky by mohly ročně utratit 250 až 500 miliard USD na AI datových centrech.

Nvidia těží z vysoké poptávky po svých výkonných grafických procesorech (GPU) H100. Tyto čipy přitom tvoří přibližně 90 % všech GPU aktuálně používaných v datových centrech, která se zabývají tréninkem velkých jazykových modelů.

Společnost ale bude čelit rostoucí konkurenci, jak externí, tak interní. Čtyři největší zákazníci Nvidie (představující přibližně 40 % jejích čistých tržeb) vyvíjejí vlastní AI čipy, což naznačuje možné dosažení vrcholu objednávek.

Historie navíc ukazuje, že investoři často přeceňují nástup nových technologií. AI a Nvidia pravděpodobně tento trend nezmění.

Sony Group

Sony oznámila své plány na rozdělení akcií 5 ku 1 už 14. května. Americké depozitní certifikáty (ADR) společnosti se začnou obchodovat za novou cenu až 8. října 2024.

ADR

Vznikly za účelem zjednodušení nákupu akcií zahraničních společností v USA. V praxi fungují na podobném principu jako akcie samotné, přičemž umožňují investorovi vyhnout se komplikacím souvisejícím s jinou měnou nebo cenou.

Nejoptimističtějším analytikem ohledně Sony je Martin Yang z Oppenheimer. Yang očekává, že cena podílů v této japonské elektronické společnosti dosáhne 108 USD, což by znamenalo růst o 26 % v následujícím roce.

Yangův optimismus pramení z růstu v segmentu herních služeb s vyšší marží, segmentu obrazových snímačů a mohutného programu návratnosti kapitálu.

Sony je významným dodavatelem obrazových snímačů používaných ve fotoaparátech moderních smartphonů. Revoluce 5G podnítila cyklus výměny zařízení, což zvýšilo i poptávku po snímačích od Sony.

Kromě oznámení o rozdělení akcií schválila správní rada společnosti i program zpětného odkupu akcií, který může dosáhnout až 30 milionů kusů. To by odpovídalo téměř 2,5 % ze současného množství akcií v oběhu.

Aktuální vývoj ceny akcií Sony

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Sony Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Lam Research

Třetí a podle odhadů nejslibnější akcií je Lam Research, výrobce zařízení na výrobu polovodičových destiček. Správní rada společnosti schválila split 10 ku 1 dne 21. května, a společnost se bude obchodovat za novou cenu od 3. října 2024.

Nejoptimističtější cenový odhad pro Lam Research pochází od Marka Lipacise, seniorního ředitele pro polovodiče ve společnosti Evercore. V dubnu Lipacis stanovil cenový odhad 1 200 USD, což naznačuje růst až o 30 % v následujícím roce.

I Lam Research nedávno oznámila program zpětného odkupu akcií. Správní rada schválila odkupy za 10 miliard USD, což by mohlo snížit počet akcií v oběhu o více než 8 % při současné ceně akcií kolem 923 USD.

Aktuální vývoj ceny akcií Lam Research

Načítání
Načítání
Kupte si akcie LRCX Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Nicméně existují i důvody ke skepsi ohledně výrazného růstu této akcie. Například regulátoři USA omezili export zařízení na výrobu polovodičových destiček zaměřených na AI do Číny.

Navíc tu platí totéž co u Nvidie. Pokud investoři potenciál AI přecení, akcie čeká později pád. Dalším důvodem ke skepsi ohledně dosažení ceny 1 200 USD může být jejich současné ocenění.

Po obchodování s průměrným poměrem ceny k zisku (P/E) ve výši 17 za posledních pět let se Lam Research nyní obchoduje s násobkem P/E blíže k 26, což je značná prémie pro cyklickou společnost.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.