Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

2 růstové akcie, které se obchodují s více než 70% slevou!

Navzdory rostoucímu akciovému trhu akcie fintech společností zaostávají. Jejich růstový potenciál však přitahuje pozornost, zvlášť pokud vezmeme v úvahu slevu v jejich ocenění oproti ATH.

2 růstové akcie, které se obchodují s více než 70% slevou!
Zdroj: sofi.com

Při současném býčím trendu a rostoucích cenách akcií je pozoruhodné, že ne všechny sektory zaznamenávají stejný růst.

Zejména akcie finančních technologií (fintech) zaostávají za růstovou dynamikou širšího trhu a mnohé z nich se obchodují hluboko pod svými nejvyššími hodnotami z posledních let.

Tato slabší výkonnost se však může rychle změnit. Vzhledem k určitým známkám makroekonomického zlepšení by nyní mohla nastat výhodná doba pro zvážení investic do podhodnocených fintech společností.

V tomto ohledu vynikají zejména dvě akcie. SoFi Technologies a StoneCo, které obě nabízejí potenciál značných výnosů.

Sázka na mládí

Ačkoli se SoFi původně zaměřovala na poskytování úvěrů, diverzifikovala svou nabídku tak, aby zahrnovala komplexní sadu finančních produktů a služeb prostřednictvím své plně digitální platformy.

Zaměřuje se na studenty a mladé profesionály, což je demografická skupina, která je technicky zdatná a finančně na vzestupu, a slibuje další organický růst, protože jejich finanční potřeby se vyvíjejí spolu s rozšiřující se platformou SoFi.

Společnost, která vstoupila na burzu prostřednictvím fúze v roce 2021, zaznamenala výrazný pokles ceny akcií, který letos činí před 20 %. Z historického maxima se akcie propadly dokonce o více než 70 %.

Vývoj cen akcií Sofi od začátku roku

Načítání
Načítání
Kupte si akcie SOFI Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

V současné době je rychlý růst tržeb SoFi doprovázen atraktivním oceněním, neboť se její P/S ratio, čili poměr ceny k tržbám, aktuálně pohybuje na velmi nízké úrovni 3 body.

Ve čtvrtém čtvrtletí roku 2023 se tržby společnosti meziročně zvýšily o 35 % na 615 milionů USD a upravený zisk EBITDA vzrostl o 159 % na 181 milionů USD.

Významného milníku dosáhla společnost zejména tím, že poprvé vykázala čistý zisk ve výši 48 milionů USD, tj. 0,02 USD zisku na akcii. Při pohledu do budoucna vedení SoFi předpokládá udržení ziskovosti v prvním čtvrtletí roku 2024 i v průběhu celého roku.

Fintech společnost z Brazílie

V podobné situaci je Brazilská fintechová společnost StoneCo. Navzdory ztrátě zájmu investorů se jí daří. Zejména v oblasti zpracování plateb, kde objem transakcí zákazníků z řad malých a středních podniků vzrostl ve čtvrtém čtvrtletí meziročně o 20 %.

Tržby společnosti se ve 4. kvartále loňského roku zvýšily o 20 % na 650 milionů USD a její upravený čistý zisk vyskočil o 177 % na 113 milionů USD.

Akcie StoneCo od začátku roku

Načítání
Načítání
Kupte si akcie StoneCo Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Navzdory dobrým výsledkům za čtvrté čtvrtletí akcie StoneCo tato fakta nereflektovaly, což by mohlo představovat cennou investiční příležitost. Letos se rovněž obchodují v záporných číslech a oproti svému maximu z roku 2021 se obchodují s výraznou více než 80% slevou.

K obavám investorů mohlo přispět rozhodnutí zakladatele společnosti a předsedy představenstva André Streeta odstoupit, ale zdá se, že společnost má silnou pozici pro růst.

Do zmíněných akcií můžete investovat například u brokera XTB:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.