Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

2. největší akvizice v historii Microsoftu na obzoru!

Publikováno
2. největší akvizice v historii Microsoftu na obzoru!
Zdroj: depositphotos.com

Není to tak dlouho, co výrobce systému Windows uzavřel svou třetí největší akvizici v historii v podobě herního vydavatelství Zenimax s cenovkou 7,5 miliardy dolarů.

Nyní firma oznámila, že se dohodla na převzetí společnosti Nuance Communications za 19,7 miliardy dolarů. Jde tak o 2. největší akvizici Microsoftu. Prvenství zatím drží akvizice sociální sítě LinkedIn z roku 2016.

Microsoft za společnost Nuance, která se podílela na vzniku digitální asistentky Siri společnosti Apple, zaplatí přibližně o 23 % více, než je aktuální tržní hodnota firmy.

Mark-benjamin-CEO-Nuance
Mark Benjamin, CEO Nuance. Zdroj: Forbes.com

Součástí ceny jsou i závazky společnosti Nuance. Ta v roce 2019 zaznamenala ztrátu 217 milionů dolarů, o rok později pak firma ohlásila zisk 91 milionů při obratu 1,48 miliardy dolarů. Celkové závazky firmy k 20. prosinci 2020 činily 2,44 miliardy dolarů, čisté zadlužení firmy z toho tvořilo 1,68 miliardy dolarů.

K uzavření transakce by podle Microsoftu mělo dojít do konce letošního roku.

I po akvizici zůstává šéfem Nuance Mark Benjamin. Jeho nadřízeným pak bude Scott Guthrie, který v Microsoftu vede divizi cloudových služeb a umělé inteligence.

Microsoft vidí v Nuance potenciál na poli zdravotnictví

nuance-logo
Logo společnosti Nuance. Zdroj: ContactCenterWorld.com

A má k tomu své důvody. Obě společnosti totiž spolupracují už od roku 2019 na automatizaci zdravotnické dokumentace, což je aktuální téma nejen vzhledem k současné pandemii.

Systém, na němž obě společnosti spolupracují, usnadňuje administrativu v medicínském prostředí díky rozpoznávání řeči s důrazem na lékařské termíny. Systém konkrétně kombinuje rozpoznávání řeči Dragon Medical od Nunace a cloudové služby Microsoftu v projektu EmpowerMD.

Pro Microsoft je koupě Nuance strategickou investicí, která má potenciální obrat 500 miliard dolarů.

A že je o systém společnosti Nuance ve zdravotnictví velký zájem dokazuje i to, že ho používá už přes 55 % amerických lékařů, a dokonce 77 % amerických nemocnic. Pro Microsoft tak je koupě Nuance velmi zajímavou investicí, která má potenciální obrat 500 miliard dolarů. Microsoft může zkušenosti Nuance využít také ve svých dalších produktech, jako je například CRM řešení Microsoft Dynamics 365.

Nákupní horečka Microsoftu možná nekončí

Microsoft má podle agentury Bloomberg zájem i o herní sociální síť Discord, která zvažuje prodej a vstup na burzu. Hodnota transakce se odhaduje na 10 miliard dolarů. Microsoft by uzavřením takového obchodu posílil svůj vliv ve světě počítačových her. Koneckonců, Microsoft si „utrácení“ může dovolit. K dispozici má asi 165 miliard dolarů v hotovosti a krátkodobých investicích, takže i několik velkých akvizic nebude mít dopad na silné postavení firmy.

microsoft-top-10-akvizici
10 největších akvizicí v historii Microsoft. Zdroj: cbinsights.com
Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎