Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

2 akcie umělé inteligence k nákupu a držení po dobu 10 let!

Publikováno
2 akcie umělé inteligence k nákupu a držení po dobu 10 let!
Zdroj: Pixabay.com

Akcie umělé inteligence v sobě skrývají velký potenciál už jen protože tento obor může proniknout do každé lidské činnosti, kde buď zcela, nebo částečně nahradí člověka v jeho práci. S přibývající závislostí člověka na informacích a datech se ovšem tento obor potýká také s kyberkriminalitou, se kterou souvisí cílené útoky na firemní data a osobní informace.

Globální náklady na prevenci kyberkriminality byly za rok 2022 odhadnuty na 8,4 bilionu dolarů. V roce 2023 mají tyto náklady vzrůst na 11 bilionů dolarů.

V tomto článku se podíváme na 2 akcie umělé inteligence, které se nacházejí na opačných pólech investičního spektra. Zatímco jedna společnost vyvíjí UI v rámci herního průmyslu, druhá společnost se specializuj právě na ochranu dat, se kterými firmy a lidé disponují. V tomto článku nebude řeč o gigantech tohoto odvětví, jako jsou Microsoft nebo Alphabet (Google), ale o trochu menších společnostech, které v sobě skýtají potenciál pro dlouhodobou investici.

1) Nvidia

Pozitivní roční hospodářské výsledky a opětovný nárůst zájmu o hry odstartovalo na akciích Nvidia raketový růst. Pouze během prvních tří měsíců letošního roku dokázaly akcie Nvidia posílit o více než 65 %. Tento růst nastal poté, co trh otestoval supportní zónu s vysokým volume, která bylo nakumulována během růstových let 2020 a 2021. Akcie se nyní ženou k nejbližší rezistenci, která se nachází na hodnotě 280 USD.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční cenový graf společnosti Nvidia
Měsíční cenový graf společnosti Nvidia

Tato rezistence by podle analytiků měla být pouze přechodnou zastávkou, na cestě akcií ještě výše. Pozitivní výhledy na akcie Nvidia totiž hovoří o atakování ceny 350 USD, což by znamenalo dotažení historických maxim. Této prognóze věří 25 analytiků z 33, kteří se účastnili průzkumu. Konzervativnější výhled hovoří o atakování ceny 256 USD, což je hodnota již zmíněné rezistence.

Zdroj: tipranks.com
Predikce cenového vývoje pro společnost Nvidia
Predikce cenového vývoje pro společnost Nvidia

Meziroční tržby společnosti Nvidia nejsou nikterak oslnivé. Došlo k růstu pouze o 0,22 %. To, co žene akcie vzhůru je spíše spojeno s budoucím očekáváním, které se v případě tržeb na rok 2023 pohybuje okolo 30 miliard USD, což je hodnota vyšší, než za doby covidu. Nvidia investorům také vyplácí kvartální dividendu a to 0,04 USD za akcii.

2) CrowdStrike

Po loňském cenovém propadu se akcie CrowdStrike dostávají opět do hledáčku investorů, protože na týdenním grafu došlo k otestování klesající trendové čáry, která byla v konfluenci s největším volume z roku 2020. Pokud dojde k proražení i horní hrany klesajícího kanálu, bude pozitivní sentiment na těchto akciích potvrzen.

Zdroj: tradingview.com
Týdenní akciový graf společnosti CrowdStrike
Týdenní akciový graf společnosti CrowdStrike

Pozitivní výhledy na růst akcií CrowdStrike přinášejí i analytici z Wall Street, kteří predikují růst akcií až k hodnotě 160 USD, popřípadě až na cenu 235 USD. První cenový cíl se nachází na ceně nejbližší rezistence, která bude trhu bránit v růstu po proražení klesající trendové čáry. Druhý cíl se nachází na cenovém maximu ze začátku roku 2022.

Zdroj: tipranks.com
Predikce cenového vývoje pro společnost CrowdStrike
Predikce cenového vývoje pro společnost CrowdStrike

CrowdStrike generuje velmi rychle rostoucí tržby. Meziroční tržby vykázaly nárůst 58,3 %, kdy společnost v roce 2022 dosáhla tržeb 1,45 miliardy USD. Predikce pro rok 2023 počítají se skokovým navýšením na hodnotu 2,25 miliard dolarů a pro rok 2024 by společnost měla vygenerovat tržby až 3 miliardy USD. Získané finance budou následně nejspíše použity pro udržení tržní pozice, protože společnost nevyplácí akcionářům dividendy.

Závěr

Akcie umělé inteligence jsou v současné době horkým zbožím, protože se očekává meziroční nárůst výdajů do tohoto odvětví o téměř 3 biliony dolarů. Tyto peníze budou určeny pro prevenci kyberkriminality, což je jedno z hlavních rizik v tomto tržním sektoru. Akcie Nvidia a CrowdStrike, které jsme si představili, disponují silným očekáváním analytiků, přičemž akcie Nvidia by mohly letos dorovnat svá historická maxima. Společnost CrowdStrike naopak působí ve velmi dynamickém odvětví kyberbezpečnosti, takže se může stát, že na jejích akciích teprve raketový růst může nastat.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
8
0

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎