Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

15 amerických států chce Bitcoin jako finanční rezervu!

USA zvažují začlenění Bitcoinu do státních rezerv. David Sacks, úředník zodpovědný za oblast AI a kryptoměn, objasňuje rozdíly mezi státním investičním fondem a strategickou rezervou z Bitcoinu. V čem se liší?

15 amerických států chce Bitcoin jako finanční rezervu!
Zdroj: depositphotos.com

Spojené státy v současné době vedou diskuze o začlenění Bitcoinu a dalších digitálních aktiv do strategických rezerv státu.

K těmto diskuzím se nedávno vyjádřil David Sacks, nově jmenovaný úředník zodpovědný za oblast AI a kryptoměn.


Během tiskové konference 4. února Sacks řekl, že kryptoměnová pracovní skupina zkoumá zavedení strategické bitcoinové rezervy. Zdůraznil však, že koncept státního investičního fondu je trochu odlišný.

Co jsou státní investiční fondy?

Tyto investiční fondy jsou státem vlastněné subjekty spravující úspory země z přebytečných příjmů jako jsou například zisky z ropy.

Jejich cílem je dlouhodobý růst tohoto majetku a jeho ochrana, přičemž investují do různých aktiv jako jsou nemovitosti, akcie, infrastruktura nebo místní podniky.

Sacks tak zdůrazňuje, že státní investiční fond a strategická rezerva z Bitcoinu jsou dvě rozdílné věci, které by neměly být zaměňovány. Státní fond bude použit na jiné účely, než jsou investice do kryptoměn.

Info

Objasnit situaci musel totiž po události ze 3. února, kdy Trump podepsal exekutivní příkaz týkající se zavedení státního fondu.

Kryptoměnová komunita následně začala spekulovat, zda se nebude jednat o fond investující do kryptoměn.

Bill Hughes ze společnosti Consensys zmínil, že pokud by se nepodařilo vytvořit strategickou rezervu z Bitcoinu, záložní možností by mohl být právě státní investiční fond.

Státní investiční fondy jsou populární

Několik amerických států již provozuje státní investiční fondy, které odpovídají klasické definici zmíněné výše.

Například státní fond Aljašky směřuje příjmy z ropy do diverzifikovaného investičního portfolia, podporuje státní rozpočet a poskytuje dividendy obyvatelům.

Texaský státní fond využívá zisky z ropy a zemního plynu na financování veřejného školství.

Dalšími příklady jsou fond nerostných surovin Wyomingu a fond dědictví Severní Dakoty.

Států spravující investiční fondy, které nějakým způsobem investují přebytky finančních prostředků, je celkem 23.

Za zmínku také stojí, že již 15 států představilo návrh legislativního rámce týkající se zavedení strategické rezervy z Bitcoinu a dalších kryptoměn.

Státy se předhánějí, kdo bude první

Z těchto 15 států, které chtějí mít strategickou rezervu digitálních aktiv, jsou nejvýznamnějšími Arizona a Utah. Arizona navrhuje, aby stát do Bitcoinu investoval 10 % veřejných prostředků.

Rozhodnutí však podmiňuje tím, že americká vláda také zavede vlastní strategickou rezervu. Podobně i Utah usiluje o to, aby 10 % státních prostředků bylo zainvestováno do digitálních aktiv.

Zdroj: https://bitcoinlaws.io
Mapa amerických států, které zavedly legislativu týkající se kryptoměn
Mapa amerických států, které zavedly legislativu týkající se kryptoměn

Bohužel některé návrhy zákonů již byly zamítnuty, což se týká například Severní Dakoty a Wyomingu, kde neprošly přes státní schvalovací procesy.

Debaty o vzniku bitcoinové rezervy však představují jasný posun myšlení vůči kryptoměnovému sektoru. Pohled na kryptoměny se tak posunul ze spekulativního instrumentu na strategické aktivum.

Vzhledem k tomu, že poptávka na úrovni jednotlivých států o zavedení rezervy sílí, není otázkou zda se uskutečnění dočkáme, ale kdy a jak bude Bitcoin hrát roli ve veřejných financích.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Šéfredaktor kryptoměnové redakce, který se na kryptoměnových a tradičních trzích pohybuje přes pět let.

Svou vášeň pro investice našel během studií na Vysoké škole ekonomické v Praze, kde se od získání teoretických poznatků přesunul k jejich aplikaci. Veřejnost se také snaží edukovat v rámci finanční gramotnosti vedením studentského spolku Klubu investorů na pozici Prezidenta.

Klíčem k úspěchu investora je podle něj skloubení znalostí z oblasti tradičních trhů a makroekonomie, které mají výrazný dopad na kryptoměnový sektor. Nebrání se využití aktivního ani pasivního přístupu k investicím.

„Složené úročení je osmým divem světa. Kdo mu rozumí, vydělává; kdo ne, zaplatí.” – Albert Einstein

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat