Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

10 nejvýkonnějších akcií roku 2023. Které z nich vám vydělají peníze v roce 2024?

Hledáte zajímavé investiční příležitosti? Zde je přehled deseti nejvýkonnějších titulů roku 2023. Které mají růstový potenciál i v roce 2024?

Publikováno
10 nejvýkonnějších akcií roku 2023. Které z nich vám vydělají peníze v roce 2024?
Zdroj: depositphotos.com

Index S&P 500 uzavřel minulý rok grandiózně. Benchmark amerického akciového trhu zaznamenal devět po sobě následujících týdenních nárůstů, což je jeho nejdelší pozitivní série od roku 2004. Index loni vyletěl v součtu o 24 %. Největším faktorem byla obnovená důvěra investorů v americké akcie.

Za posun vzhůru byly primárně zodpovědné čtyři sektory. Technologický sektor získal 56 % a sektor komunikačních služeb vzrostl o 53 %, k čemuž v mnoha případech přispělo nadšení kolem umělé inteligence.

Spotřebitelský sektor, závislý na prodeji zboží, rostl o 40 %. Zmírnění inflace totiž vedlo k rychlejším výdajům. Posledním sektorem je průmysl, tato oblast vzrostla o 18 %, zde se odrazily zvýšené investice do infrastruktury, vybavení a výrobních prostředků.

Deset nejlepších titulů roku 2023

Není divu že desítka nejvýkonnějších akcií pochází z výše zmíněných čtyř sektorů. V následujícím seznamu se dozvíte v jakém sektoru se společnosti nacházejí a jaký byl jejich nárůst v roce 2023.

Nvidia: 239 %, technologie

Gigant v oblasti grafických procesních jednotek potřebných pro zvyšování výkonu umělé inteligence. Společnost se zabývá širokou škálou informačních technologií a vývojem potřebného hardwaru.

Aktuální vývoj ceny akcií:

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Nvidia Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Meta platforms: 194 %, komunikační služby

Společnost vedoucí trh v oblasti sociálních médií. Zabývá se vývojem aplikací a platforem určených především pro komunikaci. V posledních letech rozšiřuje svou působnost také do inzerce a k vývoji rozšířené a virtuální reality.

Aktuální vývoj ceny akcií:

Načítání
Načítání
Kupte si akcie FB Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Royal Caribbean: 162 %, spotřebitelský sektor. Aktuální vývoj ceny akcií:

Builders FirstSource: 157 %, průmysl

Největší americký výrobce a dodavatel nářadí a stavebnin. Primárně se zaměřuje na udržovací stavební práce, které si domácnosti provádějí samy, má však i nabídky pro střední a velké firmy. Jedná se o dodavatele stavebních materiálů a komponent od různých výrobců pro široký trh.

Aktuální vývoj ceny akcií:

Načítání
Načítání
Kupte si akcie BLDR Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Uber: 149 %, průmysl

Transportní společnost, která se soustředí na sdílení jízd skrze svou mobilní aplikaci. V širším tržním pohledu se jedná o společnost, jež zajišťuje osobní transport a jako řidiče najímá nezávislé freelancery.

Aktuální vývoj ceny akcií:

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Uber Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Carnival: 133 %, spotřebitelský sektor

Carnival corporation je společnost, která se zabývá především zábavními plavbami a nabízením dovolených. Mateřská korporace pro několik známých a oblíbených značek, které mají zvuk v oblasti cestovního ruchu.

Aktuální vývoj ceny akcií:

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Carnival Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Advanced Micro Devices: 128 %, technologie

Výrobce čipů a polovodičových komponent využívaných v oblasti výpočetní techniky. Přimý konkurent Nvidie ve výrobě GPU pro umělou inteligenci. Mimo čipové technologie společnost vyvíjí také například základní desky nebo paměťové disky.

Aktuální vývoj ceny akcií:

Načítání
Načítání
Kupte si akcie AMD Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

PulteGroup: 127 %, spotřebitelský sektor

Jeden z nejrozšířenějších developerů ve Spojených státech. Společnost původně začínala s jedním domem, který postavil její zakladatel. Od roku 1950 postavila přes 750 000 domů a má pobočky ve 40 městech USA.

Aktuální vývoj ceny akcií:

Načítání
Načítání
Kupte si akcie PulteGroup Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Palo Alto Networks: 111 %, technologie

Společnost se soustředí na kybernetickou bezpečnost s využití technologie cloud computingu. Dodává bezpečnostní řešení, ochranu koncových uzlů a další druhy bezpečnostních služeb.

Aktuální vývoj ceny akcií:

Načítání
Načítání
Kupte si akcie PANW Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Tesla: 102 %, spotřebitelský sektor

Tesla je (zatím) největší výrobce elektromobilů. Vyrábí osobní i nákladní vozy poháněné elektřinou. Díky vývoji vlastních baterií společnost diverzifikovala své podnikání i do výroby zařízení pro generování a uchovávání elektřiny a do oblasti energetické distribuce.

Aktuální vývoj ceny akcií:

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Tesla Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Kdo je nejlepší z nejlepších?

Devět z výše uvedených akcií má mezi analytiky Wall Street konsensuální nákupní hodnocení (Tesla je jedinou výjimkou s konsensuálním hodnocením držet). Analytici se pak domnívají, že Nvidia je nejlepším výběrem v roce 2024. Akcie má střední 12měsíční cílovou cenu 650 USD za akcii.

Carnival je v současné době na druhém místě s 12měsíčním středním cenovým cílem 21,50 USD za akcii a Meta Platforms zaujímá třetí místo s 12měsíčním středním cenovým cílem 385 USD za akcii.

Poslouchejte podcasty Finex.cz

Každý týden přinášíme krátký podcast Burza s odstupem, kde odhalujeme tajemství toho nejlepšího a nejzajímavějšího, co se na finančních trzích děje. Získáte také exkluzivní pohled na investiční strategie a naučíte se, jak správně nakládat s osobními financemi a investicemi.

Chcete-li mít přehled o tom, co se děje, a současně posílit své finanční znalosti, odebírejte a poslouchejte náš podcast.

Líbil se vám tento článek?
4
2

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎