Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Nvidia v Číně ve velkém přichází o klienty! Mají se investoři obávat? Dozvíte se v naší analýze!

Publikováno
Nvidia v Číně ve velkém přichází o klienty! Mají se investoři obávat? Dozvíte se v naší analýze!
Zdroj: depositphotos.com

Společnost Nvidia v letošním roce odstartovala technologický boom, díky svým výkonným čipům, které umožňují implementaci prvků umělé inteligence. Nárůst poptávky byl tak enormní, že do celého segmentu musela zasáhnout americká administrativa a trh s AI začít regulovat.

Jaké dopady mají regulace na lídra AI a komu omezení vývozu vlastně prospívá? Vše se dočtete v tomto článku.

Omezení vývozu

USA stále omezují vývoz technologií do Číny. V ohrožení jsou tak objednávky čipů za 5 miliard dolarů.

Hlavní obavou administrativy USA je použití čipů společnosti Nvidia ve zbrojním průmyslu. Díky tomu také začali omezovat vývoz čipů typu A800 a A100 do Číny. První dopady omezení jsou již známy. Společnost Nvidia díky těmto omezením přišla o dlouhodobého partnera, společnost Baidu, který začal čipy nakupovat u společnosti Huawei, která sídlí v čínském Šen-čenu.

Časová osa omezování vývozu do Číny:

  • Říjen 2022 – Americké ministerstvo obchodu zakazuje americkým společnostem dodávat pokročilé čipy do Číny. Jedná se o konkrétní typy A100 a H100.
  • Listopad 2022 – Nvidia uvádí na trh čipy A800, upravenou verzi čipů A100, s cílem obejít legislativní omezení exportu.
  • Březen 2023 – Nvidia uvádí na trh čip H800 jako alternativu k H100 určenou pro export do Číny.
  • Říjen 2023 – Aktualizovaná pravidla omezení exportu se týkají již čipů A800 a H800.

Na základě nových událostí CFO Colette Kress informuje, že současná omezení nemusí mít výrazný vliv na ziskovost společnosti, ale USA tímto krokem může ztratit konkurenceschopnost na Čínském trhu.

“Vzhledem k silné poptávce po našich produktech po celém světě nepředpokládáme, že by další exportní omezení na GPU měla okamžitý významný dopad na naše finanční výsledky,” tvrdí Kress.

Dodává také, že: “Z dlouhodobého hlediska však omezení zakazující prodej GPU do Číny povedou k trvalé ztrátě příležitosti pro americký průmysl konkurovat na jednom z největších světových trhů.”

Export do Číny u společnosti Nvidia tvořil 20-25 % celkové kapacity s meziročním nárůstem o 171 %. Díky exportu společnost vygenerovala tržby v hodnotě 10 miliard dolarů. Největší internetové společnosti, jako je Alibaba, ByteDance a Tencent, utratily v srpnu letošního roku 1 miliardu dolarů za nákup 100 000 čipů A800. Společnost Nvidia pak drží 70% podíl v prodeji čipů po celém světě.

Přijďte na náš Discord, kde můžete shlédnout celou multi timeframe analýzu akcií ZDARMA. Kliknutím na tlačítko výše se na server přidáte. Článek poté naleznete v sekci #analýzy.

Na našem Finex.cz Discord serveru tvoříme místo pro diskuzi v rámci členů naší komunity a sami do ní také přispíváme. Přidejte se na Discord ještě dnes a přijďte diskutovat – třeba i o tomto článku.

Technická analýza akcií Nvidia

Akcie Nvidia se obchodují v technické formaci diamant, při které je trh z horní strany ohraničen klesající trendovou čarou a ze spodní strany naopak rostoucí trendovou čarou. Investoři tedy v budoucnu mohou očekávat průraz na jednu ze stran podle toho, jaký fundament nakonec na trhu s čipy zvítězí.

Pokud dojde k průrazu směrem vzhůru, nemá trh před sebou žádnou výraznější překážku, maximálně současné cenové maximum. Naopak, pokud trh prorazí směrem na nižší ceny, nejbližší support se nachází na hodnotě 350 USD, kde vznikla také konfluence s 38,2 % Fibonacciho retracementem. Pokles hodnoty akcií Nvidia pod tento support by poté značil negování nákupní AI euforie, a akcie by se tak dostaly do výrazného klesajícího trendu.

Zdroj: tradingview.com
Týdenní akciový graf společnosti Nvidia
Týdenní akciový graf společnosti Nvidia

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎