Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Zraky všech investorů do Solany by se měly upínat k 15. dubnu. Proč?

Síť Solana zažívá značné problémy po implementaci nového protokolu. O co jde konkrétně se dozvíte v dnešním článku.

Zraky všech investorů do Solany by se měly upínat k 15. dubnu. Proč?
Zdroj: marca.com

V rychle se rozvíjejícím světě blockchainové technologie vývojáři neustále zdokonalují a vylepšují systémy, které zajišťují hladký chod blockchainových sítí.

Jedna z nich, Solana (SOL), se potýká s významnou výzvou kvůli chybě v implementaci aktualizace, která způsobuje nárůst počtu selhání transakcí.

Oprava je však na obzoru, přičemž cílovým datem jejího nasazení má být 15. duben.

Co se vlastně děje?

Potíže se projevily během prudkého nárůstu obchodování s memetokeny. Údaje z uplynulého týdne ukazují, že řádově selhávají desítky procent transakcí.

Vzhledem k významným investicím a důležitosti sítě v širším ekosystému (Solana má kapitalizaci 70 miliard USD a dle DefiLlama jsou na blockchainu uzamčeny prostředky v hodnotě dalších 4 miliard USD) je komunita nefunkčností Solany pochopitelně znepokojena.

Mert Mumtaz, generální ředitel společnosti Helius Labs, blockchainové infrastrukturní firmy, na svém účtu X (dříve Twitter) objasnil, že Solana se potýká s “implementační chybou”, nikoli s chybou v návrhu.

Toto rozlišení je zásadní, protože chyby v implementaci se často řeší snáze než zásadní chyby v návrhu.

Problém vyplývá z toho, že Solana přijala QUIC, protokol pro přenos dat vyvinutý společností Google, jenž má udržovat všechny uzly v aktuálním stavu.

Cesty k opravě

Mumtaz používá k vysvětlení situace analogii s automobilovým průmyslem a přirovnává ji k různým modelům automobilů se stejnými základními součástkami.

“Pokud jeden model BMW špatně zatáčí, neříkáme, že všechna auta jsou vadná. Místo toho říkáme, že konkrétní model je rozbitý a potřebuje opravu,” napsal doslova.

Zdůrazňuje, že současné potíže blockchainu Solana jsou způsobeny problematickou implementací části jeho konstrukce, nikoliv konstrukcí samotnou.

Také odkazuje na komentář vývojáře Richarda Patela, který upozornil, že alternativa známá jako Firedancer netrpí stejnými problémy.

Plánovaná oprava problémů s implementací QUIC proběhne 15. dubna za předpokladu, že se během testování neobjeví žádné nové problémy.

Mumtaz uvedl, že půjde o rekonfiguraci protokolu s úmyslem nahradit jej nakonec robustnějším řešením.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.