Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Zlomil Buffett hůl nad akciemi Hewlett-Packard? Výrazně snížil svou pozici ve společnosti

Publikováno
Zlomil Buffett hůl nad akciemi Hewlett-Packard? Výrazně snížil svou pozici ve společnosti
Zdroj: depositphotos.com

Společnost Berkshire Hathaway Warrena Buffetta výrazně snížila svou pozici ve společnosti HP, známém výrobci tiskáren a osobních počítačů. Oznámili to v nedávné zprávě pro regulační orgány.

Investiční guru, který je známý svým dlouhodobým investičním přístupem a zásadami hodnotového investování, snížil svůj podíl ve společnosti HP na 5,2 % z předchozích přibližně 10 %.

Berkshire Hathaway nyní drží 51,5 milionu akcií HP o hodnotě přesahující 1,5 miliardy dolarů. I přes současné zmenšení pozice však zůstává Berkshire významným institucionálním akcionářem HP. Podle údajů společnosti FactSet je na třetím místě za společnostmi BlackRock a Vanguard. Úprava podílu společnosti Berkshire Hathaway v Hewlett-Packard však vedla k mírnému poklesu ceny akcií HP.

Odprodej akcií je pozoruhodný vzhledem k pověsti Warrena Buffetta, který nakupuje a drží akcie dlouhodobě.

Buffettovy kroky jsou jako obvykle pod drobnohledem investorů

Snížení podílu Berkshire Hathaway v HP vyvolalo obavy investorů, kteří Buffettovy kroky často považují za signál budoucího chování trhu. Společnost Hewlett-Packard se potýká s náročným tržním prostředím a její výhled zisku za první čtvrtletí zaostal za odhady Wall Street. Navzdory tomu společnost zachovala svůj celoroční výhled zisku, což naznačuje potenciální důvěru v možné oživení trhu s osobními počítači.

Vývoj cena akcií HP ve srovnání s indexem Nasdaq 100 od začátku roku

Aktuální cena
Změna
HP / HPQ
Načítání
Načítání
Načítání
NASDAQ-100 / NDX
Načítání
Načítání
Načítání

Akciím HP se sice v letošním roce daří, ale jejich růst ve srovnání s technologickým indexem Nasdaq 100 bledneTato slabá výkonnost naznačuje, že sázka Berkshire Hathaway na akcie výrobce technologického hardwaru nepřinesla očekávané výnosy.

Odprodej akcií je pozoruhodný vzhledem k pověsti Warrena Buffetta, který nakupuje a drží akcie dlouhodobě. Prodej tak vyvolává otázky ohledně jeho názoru na budoucnost tradičního podnikání v oblasti osobních počítačů a tiskáren v rychle se vyvíjejícím technologickém prostředí.

Jaká je budoucnost Hewlett-Packard?

Trh bezpochyby bude v nadcházejících měsících pozorně sledovat výkonnost společnosti HP a hledat známky oživení nebo dalších problémů.

Investiční kroky Berkshire Hathaway – a tedy Warrena Buffetta – jsou často považovány za ukazatele pro širší trh a její rozhodnutí snížit svůj podíl by mohlo mít širší důsledky pro investice do technologických společností zaměřujících se na oblast hardwaru.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎