Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Životní investiční příležitost? Tato AI akcie prý poroste o 1 000 %

Nedávná analýza věhlasné investorky Cathie Wood předpovídá neuvěřitelný růst pro akcii, kterou se trh teprve učí vnímat jako AI akcii.

Publikováno
Životní investiční příležitost? Tato AI akcie prý poroste o 1 000 %
Zdroj: commons.wikimedia.org

Cathie Wood, generální ředitelka společnosti Ark Invest a uznávaná osobnost na Wall Street, učinila odvážnou prognózu týkající se budoucnosti Tesly.

Strategický posun Tesly směrem k umělé inteligenci (AI) prý zásadně mění postavení její akcie na trhu.

Pod vedením generálního ředitele Elona Muska podle ní překračuje tento gigant oblast elektromobilů (EV) a stává se impozantní silou v oblasti AI a robotiky.

Investice do AI budou akcie hnát nahoru

Analýza Ark Invest naznačuje potenciální skok o téměř 1000 %, když stanovuje cílovou cenu akcií Tesly do roku 2027 na těžko uvěřitelné 2000 dolarů.

Aktuálně se akcie Tesly obchodují kolem 183 dolarů.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Tesla Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Tesla má největší podíl na řadě burzovně obchodovaných fondech (ETF) Woodové, která očekává ohromný nárůst ceny.

Během nedávného hovoru ke čtvrtletním výsledkům Musk vyjádřil svůj souhlasný postoj s výroky Woodové.

Tesla by měla být nahlížena spíš jako firma přes AI nebo roboty, než jako výrobce automobilů.

Potenciál Tesly v umělé inteligenci je to, co Woodová považuje za katalyzátor jejího růstu a na čem svou odvážnou predikci staví. A Tesla se v této oblasti angažuje hned dvěma způsoby.

Autonomní řízení

Iniciativy společnosti Tesla v oblasti umělé inteligence jsou různorodé, primárně se však zaměřují na technologii autonomního řízení.

Společnost je vnímána jako lídr v oblasti samořízených automobilů a někteří tvrdí, že překonává konkurenci díky největšímu množství nashromážděných údajů o řidičích.

Přestože firmy jako General Motors nebo Alphabet (prostřednictvím Waymo) na samořídících systémech také pracují a podle odborníků jsou dál, Woodová vidí v této oblasti skvělou příležitost pro Teslu.

Ústředním bodem ambicí Tesly v oblasti samořízených vozidel je její koncept Robotaxi, který nejen slibuje revoluci ve vlastnictví automobilů a městské dopravě, ale také zavádí potenciálně lukrativní model pravidelných příjmů.

Prostřednictvím softwaru pro samořízená vozidla by se Tesla mohla dostat k vysokým maržím, které jsou pro softwarový byznys typické, a posílit tak své finanční výsledky.

Navíc pokud se Tesle podaří jako první komercionalizovat autonomní řízení ve velkém měřítku, je pravděpodobné, že konkurenti budou chtít koupit licenci jejích technologií.

Musk dokonce tvrdí, že už o takovém byznysu s jedním z velkých výrobců automobilů jedná.

Humanoidní robot Optimus

Kromě autonomních vozidel zahrnují snahy Tesly na poli umělé inteligence také humanoidní roboty. Cílem projektu Optimus je vytvořit roboty schopné učit se a plnit úkoly, čímž budou pomáhat lidem ve výrobě i dalších odvětvích.

Musk vyjádřil silný optimismus ohledně projektu Optimus a naznačil, že jeho potenciál může překonat hodnotu všech ostatních podniků Tesla dohromady.

Integrace Optimusu do továren společnosti Tesla prý slibuje nejen zvýšení efektivity a úsporu nákladů, ale také otevírá možnosti prodeje těchto robotů v odvětvích závislých na manuální práci.

Je Tesla skvělou investicí?

Nedávný pokles akcií společnosti Tesla, které v roce 2024 zaznamenaly zhruba 30% propad, může představovat příležitost pro investory s dlouhodobou perspektivou.

Akcie Tesly už se vydaly vzhůru. Trend se otočil po zveřejnění výsledků za první čtvrtletí a výhledu na další období.

Obojí sice ukazovalo na útlum, ale Elon Musk přinesl nový slib a navíc neurčitě naznačil možnou budoucí spolupráci v oblasti autonomního řízení s jakýmsi velkým hráčem na trhu.

Je ale třeba si také uvědomit, že většina slibů Elona Muska čeká na splnění o dost delší dobu, než jakou je průměrný investor ochoten čekat na výnos.

Jakkoli si tedy vážím názorů Cathie Woodové, investorky, která nedávno předpověděla, že Bitcoin bude za 6 let stát 3,8 milionu dolarů, určitě bych na Teslu nevsadil životní úspory.

Líbil se vám tento článek?
20
6

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎