Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Vzroste letos index S&P 500 o 30 %? Historie napovídá, že ano!

Jaké ukazatele předpovídají býčí tendenci indexu S&P 500? Seznamte se s optimistickou předpovědí předního analytika Wall Street pro tento rok.

Vzroste letos index S&P 500 o 30 %? Historie napovídá, že ano!
Zdroj: etftrends.com

Stratég z Wall Street Tom Lee předpověděl na nadcházející rok výrazný růst akciového trhu a naznačil, že do konce roku 2024 může index S&P 500 vzrůst až o 30 %.

Tato prognóza vychází z očekávání, že inflace bude dále klesat a Fed sníží úrokové sazby. To podle Leeho poskytne potřebný impuls pro růst akciového trhu.

Optimismus založený na historii

Leeho důvěru v býčí trh podporují historické trendy, založené na korelaci výkonnosti akcií s výnosy státních dluhopisů. Upozorňuje, že když se výnosy desetiletých státních dluhopisů pohybovaly mezi 3 a 4 %, index S&P 500 často dosahoval dvouciferných výnosů.

Vzhledem k tomu, že výnosy státních dluhopisů v poslední době klesly do tohoto pásma v důsledku očekávání snížení sazeb Fedu, zdá se, že je připravena půda pro výrazné zisky amerického akciového trhu.

Aktuální vývoj hodnoty indexu S&P 500

Ostře sledované hodnoty

Lee předpovídá cílovou cenu indexu S&P 500 na 5 200 bodů. Uvádí však, že trh by mohl být svědkem ještě výraznějšího růstu. Poukazuje na to, že existuje více než 50% pravděpodobnost, že index S&P 500 dosáhne dvouciferných zisků, přestože index takové zisky zaznamenal již v loňském roce.

Všechny oči investorů budou pravděpodobně v průběhu roku upřeny na kroky Federálního rezervního systému a vývoj inflace, které budou hrát rozhodující roli při určování toho, zda se Leeova optimistická prognóza naplní.

Pokud jsou historie a současné ukazatele spolehlivým vodítkem, může být index S&P 500 skutečně na prahu výrazného vzestupu, navzdory jeho propadu v začátku roku.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Líbil se vám tento článek?
11
1

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.