Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Vyzkoušejte investičního robota a investujte do akcií

Vyzkoušejte investičního robota a investujte do akcií

Vyzkoušejte investičního robota a investujte do akcií

Láká vás investice do akcií, ale nemáte na to dostatek zkušeností, znalostí, nebo vám chybí odvaha? Rádi byste své finance zhodnotili vysokými zisky, ale obáváte se rizika a ztráty?

Zatímco dříve do akcií investovali především zkušení investoři s patřičnými znalostmi a praxí, nyní je to mnohem jednodušší. Investovat za vás může umělá inteligence, tzv. investiční robot.

Investiční robot nakoupí akcie za vás

Pokud nechcete zbytečně riskovat ztrátu peněz, ale rádi byste si investici do akcií vyzkoušeli, nabízí se jednoduché a levné řešení, které je vhodné prakticky pro každého.

Je jím tzv. investiční robot, který vše zařídí za vás. Poskytne vám plně diverzifikované portfolio, v němž je možné nakoupit třeba i jen jednu část akcie. Mohou jej využít i drobní investoři – není tedy potřeba mít k investování našetřené statisíce.

Nepotřebujete dokonce ani vzdělání a praxi v investování. Robot vše řeší za vás. Ušetří vám hodiny času stráveného sledováním aktuálního vývoje trhu.

Konzervativní akciový robot se totiž bude snažit koupit co nejvíce akcií, aby kopíroval vývoj trhu. A to jednak napřímo, tak i přes ETF fondy. A jak si takové fondy vedou?

Cena v USD pro akciové indexy S&P 500 a NASDAQ za 15 let
Cena v USD pro akciové indexy S&P 500 a NASDAQ za 15 let. Data z Lundea.com
Cena v USD pro Index S&P 500 a NASDAQ za posledních rok. Data z Lundea.com
Cena v USD pro Index S&P 500 a NASDAQ za posledních rok. Data z Lundea.com

Investiční robot šetří čas i peníze

Akciový robot vám šetří dokonce i peníze za poplatky, které byste jinak museli platit. V případě investování do akcií napřímo by vás čekaly sice vysoké zisky, ale s nimi i vysoké poplatky za investice. Navíc byste museli mít dostatečné zkušenosti, abyste neprodělali.

Investováním do podílových fondů řízených manažerem byste pro změnu financovali zmíněného manažera.

Aktivně řízené fondy (např. podílové fondy) totiž investují velmi často do různých analýz, nákupů i prodejů, nebo se může stát, že nevsadí na správná aktiva a prodělají. To vše se pak promítá nejen do zisků, ale i do poplatků klientů.

U investičního robota neplatíte žádné vstupní (ani výstupní) poplatky, neplatíte za nákup ani prodej, ani za tzv. balancování portfolia. Jediný poplatek, který se vás týká, je 1 % za rok z aktuální hodnoty vašeho majetku, jenž robot spravuje.

Kde investičního robota získat

První automatizovanou investiční platformu v České republice, tedy tzv. investičního robota, představuje Portu. Spolupráci s ním můžete získat i prostřednictvím bank, a to velmi rychlým a jednoduchým způsobem.

Investiční robot pak sestaví portfolio za vás, aniž byste se museli o cokoli starat. Stačí, když řádně a pravdivě vyplníte potřebné informace. Robot potřebuje znát vaše dosavadní znalosti a zkušenosti s investováním. Že žádné nemáte, vůbec nevadí.

Favorit redakce
  • Investování s Portu je velmi jednoduché a zvládne ho i nováček
  • Žádné vstupní ani výstupní poplatky
  • U Portu nečekejte zhodnocení v řádech stovek procent ročně.

Jak investiční robot sestavuje portfolio

Investiční robot vytváří plně diverzifikovaná portfolia a spravuje je na strategické úrovni. Vybírá z velkého množství cenných papírů a investičních nástrojů s nejlepším poměrem výnosnosti, rizika a nákladů.

Veškeré investice má robot plně pod kontrolou, takže se nemusíte o nic starat. Investovat jeho prostřednictvím tak můžete do akcií amerických, evropských, asijských, do dluhopisů rozvíjejících se trhů, do komodit či evropských korporátních dluhopisů atd.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 78 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo