Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Vyzkoušejte investičního robota a investujte do akcií

Vyzkoušejte investičního robota a investujte do akcií

Láká vás investice do akcií, ale nemáte na to dostatek zkušeností, znalostí, nebo vám chybí odvaha? Rádi byste své finance zhodnotili vysokými zisky, ale obáváte se rizika a ztráty?

Zatímco dříve do akcií investovali především zkušení investoři s patřičnými znalostmi a praxí, nyní je to mnohem jednodušší. Investovat za vás může umělá inteligence, tzv. investiční robot.

Investiční robot nakoupí akcie za vás

Pokud nechcete zbytečně riskovat ztrátu peněz, ale rádi byste si investici do akcií vyzkoušeli, nabízí se jednoduché a levné řešení, které je vhodné prakticky pro každého.

Je jím tzv. investiční robot, který vše zařídí za vás. Poskytne vám plně diverzifikované portfolio, v němž je možné nakoupit třeba i jen jednu část akcie. Mohou jej využít i drobní investoři – není tedy potřeba mít k investování našetřené statisíce.

Nepotřebujete dokonce ani vzdělání a praxi v investování. Robot vše řeší za vás. Ušetří vám hodiny času stráveného sledováním aktuálního vývoje trhu.

Konzervativní akciový robot se totiž bude snažit koupit co nejvíce akcií, aby kopíroval vývoj trhu. A to jednak napřímo, tak i přes ETF fondy. A jak si takové fondy vedou?

Cena v USD pro akciové indexy S&P 500 a NASDAQ za 15 let
Cena v USD pro akciové indexy S&P 500 a NASDAQ za 15 let. Data z Lundea.com
Cena v USD pro Index S&P 500 a NASDAQ za posledních rok. Data z Lundea.com
Cena v USD pro Index S&P 500 a NASDAQ za posledních rok. Data z Lundea.com

Investiční robot šetří čas i peníze

Akciový robot vám šetří dokonce i peníze za poplatky, které byste jinak museli platit. V případě investování do akcií napřímo by vás čekaly sice vysoké zisky, ale s nimi i vysoké poplatky za investice. Navíc byste museli mít dostatečné zkušenosti, abyste neprodělali.

Investováním do podílových fondů řízených manažerem byste pro změnu financovali zmíněného manažera.

Aktivně řízené fondy (např. podílové fondy) totiž investují velmi často do různých analýz, nákupů i prodejů, nebo se může stát, že nevsadí na správná aktiva a prodělají. To vše se pak promítá nejen do zisků, ale i do poplatků klientů.

U investičního robota neplatíte žádné vstupní (ani výstupní) poplatky, neplatíte za nákup ani prodej, ani za tzv. balancování portfolia. Jediný poplatek, který se vás týká, je 1 % za rok z aktuální hodnoty vašeho majetku, jenž robot spravuje.

Kde investičního robota získat

První automatizovanou investiční platformu v České republice, tedy tzv. investičního robota, představuje Portu. Spolupráci s ním můžete získat i prostřednictvím bank, a to velmi rychlým a jednoduchým způsobem.

Investiční robot pak sestaví portfolio za vás, aniž byste se museli o cokoli starat. Stačí, když řádně a pravdivě vyplníte potřebné informace. Robot potřebuje znát vaše dosavadní znalosti a zkušenosti s investováním. Že žádné nemáte, vůbec nevadí.

Favorit redakce

Výhody
  • Velmi jednoduchý přístup k investování, který zvládne i naprostý nováček
  • Žádné vstupní ani výstupní poplatky a velmi nízké průběžné poplatky za investování
Nevýhody
  • Omezený potenciál návratnosti oproti aktivnímu výběru jednotlivých akcií
  • Nízký počet akcií, do kterých lze investovat

Jak investiční robot sestavuje portfolio

Investiční robot vytváří plně diverzifikovaná portfolia a spravuje je na strategické úrovni. Vybírá z velkého množství cenných papírů a investičních nástrojů s nejlepším poměrem výnosnosti, rizika a nákladů.

Veškeré investice má robot plně pod kontrolou, takže se nemusíte o nic starat. Investovat jeho prostřednictvím tak můžete do akcií amerických, evropských, asijských, do dluhopisů rozvíjejících se trhů, do komodit či evropských korporátních dluhopisů atd.

Líbil se vám tento článek?
4
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.