Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Výsledky BlackRock za 3. čtvrtletí 2021 – Investiční gigant dosáhl rekordních zisků, bohužel výše spravovaných aktiv nepřesáhla 10 bilionů dolarů

Publikováno
Výsledky BlackRock za 3. čtvrtletí 2021 – Investiční gigant dosáhl rekordních zisků, bohužel výše spravovaných aktiv nepřesáhla 10 bilionů dolarů
Zdroj: dw.com

Investiční gigant BlackRock překonal svými výsledky za 3. čtvrtletí očekávání většiny analytiků. Jeho zisky meziročně vzrostly o 23 % a jeho výnosy o dalších 16 %, za což může vděčit především vysoké poptávce po aktivně spravovaných fondech. Výše spravovaných aktiv i přesto nepřesáhla magické hranice 10 bilionů dolarů.

Zisk ve 3. čtvrtletí vzrostl meziročně o 23 %

BlackRock ve třetím čtvrtletí předčil všechna očekávání. Jedním z jeho úspěchů je i rekordní růst zisků, které meziročně vzrostly o 23 % z 1,36 miliard dolarů na 1,68 miliard dolarů. V návaznosti na to vzrostl i jeho upravený zisk na jednu akcii, a to na 10,95 dolarů. Analytici z Wall Street přitom předpokládali, že se jeho výše bude pohybovat okolo 9,39 dolarů.

Podobně se tomuto investičnímu gigantu dařilo i na straně výnosů, které meziročně vzrostly o 16 % na 5,1 miliard dolarů. Podle samotného BlackRocku za růstem stála vysoká poptávka klientů po aktivně spravovaných fondech, které tvořily přibližně 75 % všech výnosů. V den zveřejnění výsledků vzrostly jeho akcie o 3,9 %.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie BlackRock Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

BlackRock se stále nedaří překonat hranici 10 bilionů dolarů

BlackRock spravoval koncem září aktiva v hodnotě 9,46 bilionů dolarů, což je o 21 % více než v minulém roce. Bohužel je to méně než v červnu letošního roku, kdy se hodnota spravovaných aktiv pohybovala okolo 9,49 bilionů dolarů. I přesto je BlackRock lídrem ve svém oboru, přičemž mu šlape na paty Vanguard, který aktuálně spravuje aktiva ve výši 8,3 bilionů dolarů.

Společnost má však stále problém dosáhnout magické hranice 10 bilionů dolarů, kterou chtěla v září překonat. Podle jejího generálního ředitele začala hodnota spravovaných aktiv klesat pod tíhou amerického dolaru. Podle všeho by se mohla svého dlouho očekávaného milníku dočkat až začátkem příštího roku.

Investiční gigant čelí novým regulacím

BlackRock se v současnosti potýká i s četnými regulacemi, které by se měly nově týkat všech ETF a podílových fondů. MMF chce tímto krokem ochránit celosvětový trh před budoucími nekontrolovatelnými výprodeji, kterým jsme mohli být svědky během pandemie koronaviru.

Jelikož velkou část portfolia BlackRock tvoří právě zmíněné fondy, snaží se hledat cesty, jak stabilizovat finanční trhy a zároveň se vyhnout větším ztrátám. Za tímto účelem je již teď v kontaktu s většinou vlád a regulačních úřadů, se kterými chce najít to nejlepší řešení.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.