Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Výsledky BlackRock za 3. čtvrtletí 2021 – Investiční gigant dosáhl rekordních zisků, bohužel výše spravovaných aktiv nepřesáhla 10 bilionů dolarů

Výsledky BlackRock za 3. čtvrtletí 2021 – Investiční gigant dosáhl rekordních zisků, bohužel výše spravovaných aktiv nepřesáhla 10 bilionů dolarů

Výsledky BlackRock za 3. čtvrtletí 2021 – Investiční gigant dosáhl rekordních zisků, bohužel výše spravovaných aktiv nepřesáhla 10 bilionů dolarů
Zdroj: dw.com

Investiční gigant BlackRock překonal svými výsledky za 3. čtvrtletí očekávání většiny analytiků. Jeho zisky meziročně vzrostly o 23 % a jeho výnosy o dalších 16 %, za což může vděčit především vysoké poptávce po aktivně spravovaných fondech. Výše spravovaných aktiv i přesto nepřesáhla magické hranice 10 bilionů dolarů.

Zisk ve 3. čtvrtletí vzrostl meziročně o 23 %

BlackRock ve třetím čtvrtletí předčil všechna očekávání. Jedním z jeho úspěchů je i rekordní růst zisků, které meziročně vzrostly o 23 % z 1,36 miliard dolarů na 1,68 miliard dolarů. V návaznosti na to vzrostl i jeho upravený zisk na jednu akcii, a to na 10,95 dolarů. Analytici z Wall Street přitom předpokládali, že se jeho výše bude pohybovat okolo 9,39 dolarů.

Podobně se tomuto investičnímu gigantu dařilo i na straně výnosů, které meziročně vzrostly o 16 % na 5,1 miliard dolarů. Podle samotného BlackRocku za růstem stála vysoká poptávka klientů po aktivně spravovaných fondech, které tvořily přibližně 75 % všech výnosů. V den zveřejnění výsledků vzrostly jeho akcie o 3,9 %.

Graf ceny akcií BlackRock
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

BlackRock se stále nedaří překonat hranici 10 bilionů dolarů

BlackRock spravoval koncem září aktiva v hodnotě 9,46 bilionů dolarů, což je o 21 % více než v minulém roce. Bohužel je to méně než v červnu letošního roku, kdy se hodnota spravovaných aktiv pohybovala okolo 9,49 bilionů dolarů. I přesto je BlackRock lídrem ve svém oboru, přičemž mu šlape na paty Vanguard, který aktuálně spravuje aktiva ve výši 8,3 bilionů dolarů.

Společnost má však stále problém dosáhnout magické hranice 10 bilionů dolarů, kterou chtěla v září překonat. Podle jejího generálního ředitele začala hodnota spravovaných aktiv klesat pod tíhou amerického dolaru. Podle všeho by se mohla svého dlouho očekávaného milníku dočkat až začátkem příštího roku.

Investiční gigant čelí novým regulacím

BlackRock se v současnosti potýká i s četnými regulacemi, které by se měly nově týkat všech ETF a podílových fondů. MMF chce tímto krokem ochránit celosvětový trh před budoucími nekontrolovatelnými výprodeji, kterým jsme mohli být svědky během pandemie koronaviru.

Jelikož velkou část portfolia BlackRock tvoří právě zmíněné fondy, snaží se hledat cesty, jak stabilizovat finanční trhy a zároveň se vyhnout větším ztrátám. Za tímto účelem je již teď v kontaktu s většinou vlád a regulačních úřadů, se kterými chce najít to nejlepší řešení.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví a forex brokeři

XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 67 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Admirals logo
Admirals★ 89 %
U 75 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo