Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Ve Švýcarsku byl schválen první kryptoměnový fond!

Publikováno
Ve Švýcarsku byl schválen první kryptoměnový fond!
Zdroj: cryptofinance.ch

Ve středu schválil švýcarský regulátor vůbec první kryptoměnový fond v zemi. Ze jména (The Crypto Market Index Fund) lze jasně vyčíst, že fond bude určitým způsobem sledovat průřez trhu. Bude dostupný pouze pro kvalifikované investory a je ve skupině tzv. “ostatních fondů investujících do alternativních aktiv”.

“V zájmu usnadnění inovace bude FINMA aplikovat stávající ustanovení platící pro obecné finanční trhy.”

Fond musí dodržovat speciální pravidla. Manažeři budou moci investovat pouze do aktiv s dostatečným objemem transakcí. Další podmínkou je také to, že všechny obchody musí proudit přes entity sídlící ve zemích, které jsou členy tzv. Financial Action Task Force a jsou u nich samozřejmostí zákony proti praní špinavých peněz.

Fond od společnosti Crypto Finance

Fond pochází z dílen společnosti Crypto Finance, přičemž spolupracujícím partnerem a poskytovatelem custodiánských služeb bude SEBA Bank.

Crypto Finance provozují kromě fondu také brokerské služby, tokenizaci a správcovské služby.

V každém případě se jedná o úspěšný startup. Firma byla v první padesátce v soutěži Crypto Valley, v Top 100 Swiss Startup a také vyhrála cenu v soutěži Swiss FinTech 2019.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Můj zájem o finance začal v roce 2017. První ránu jsem dostal od kryptoměn. Jejich růst mi kouzlil úsměv na tváři, avšak propad v roce 2018 byl studenou sprchou. Jako další cestu jsem zvolil akcie, u kterých jsem zůstal dva roky. V roce 2020 se dostavil další kryptoměnový bull-run a společně s ním se znovu objevil i můj zájem o Bitcoin.

Tentokrát jsem ale věc vzal za správný konec. Nejprve vzdělávání.

Kryptoměny pro mě znamenají nový finanční systém a věřím, že se postupně dostanou i do běžných životů občanů. Psaní článků zde na Finex.cz mě především pozitivně motivuje k prohlubování znalostí, které mohu následně předat čtenářům.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.