New Hampshire a Severní Dakota patří mezi další americké státy, které předložily návrh zákona týkající se strategických rezerv v Bitcoinu.
To jasně odráží trend mezi americkými státy diverzifikovat státní rezervy pomocí digitálních měn, zejména Bitcoinu.
V New Hampshire představil návrh zákona republikánský zástupce Keith Ammon v němž místo termínu Bitcoin použil slovo digitální aktiva. Cílem tohoto slovíčkaření je vyhnutí se politickým tlakům.
Dennis Porter, generální ředitel Satoshi Action Fund, poznamenal, že tento přístup pomáhá zákonodárcům hladce prosazovat legislativu.
Severní Dakota ve stejný den také předložila individuálně návrh zákona, který představili zástupci Nathan Toman, Josh Christy a senátor Jeff Barta.
Konkrétně iniciativa Severní Dakoty již získala podporu 11 sponzorů. Snahy jednotlivých států naznačují tlak na integraci Bitcoinu do státních finančních rezerv.
Vliv politické garnitury
Myšlenka strategických rezerv Bitcoinu se stala pravděpodobnější po slibu Donalda Trumpa z jeho kampaně, že se USA stanou lídrem v oblasti kryptoměn. Konkrétně navrhl, že v případě svého zvolení nařídí ministerstvu financí nakoupit Bitcoin.
Tento slib vyvolal mezi kryptoměnovými nadšenci vlnu optimismu ohledně potenciálního cenového vývoje pod vedením Trumpové administrativy.
Generální ředitel společnosti Strike, Jack Mallers, zastává názor, že Trump po nástupu do úřadu vytvoří z Bitcoinu strategickou rezervu.
Existují však i skeptické názory, mezi ně se řadí například Mike Novogratz ze společnosti Galaxy Digital, který má pochybnosti o zavedení takovéto strategické rezervy.
Predikční trhy typu Polymarket ukazují pouze 27% šanci, že Trump během svých prvních 100 dnů udělá z Bitcoinu strategickou rezervu, zatímco ještě během listopadu tyto šance dosahovaly 45 %.
V Bhútánu vytvořili strategickou rezervu kryptoměn
Bhútán, malý, ale strategicky umístěný stát v jižní Asii, dělá v oblasti kryptoměn významné pokroky. Bhútán začlenil kryptoměny jako Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) a BNB burzy Binance do strategických rezerv, aby podpořil svou ekonomiku.
Tento krok navazuje na El Salvador, kde se Bitcoin také stal součástí strategických rezerv státu a mohl by sloužit jako inspirace pro další menší země, neboť adopcí digitálních měn mohou podpořit ekonomiku země.
Od dubna 2019 využívá Bhútán k těžbě bitcoinů vodní energii, díky čemuž jich nashromáždil více než 11 000 v hodnotě přibližně 1,1 miliardy dolarů. Podle údajů BitcoinTreasuries se tak Bhútán řadí mezi pět zemí s největším množstvím bitcoinů.
Diskuze (0 komentářů)
Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.