Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Útoky hackerů eskalují! Letos už ukradli miliardy

Hackeři v prvním kvartálu roku 2025 ukradli kryptoměny za 37 miliard korun! Největší objem prostředků ukradli z burzy Bybit. Jaké další útoky se v kryptoměnovém světě odehrály?

Útoky hackerů eskalují! Letos už ukradli miliardy
Zdroj: Depositphotos.com

V prvním čtvrtletí roku 2025 došlo v kryptoměnovém světě k nebývalému nárůstu počtu hackerských útoků souvisejících s kryptoměnami, přičemž ztráty dosáhly 1,63 miliardy dolarů (přibližně 37 miliard korun).

To představuje 131% nárůst oproti stejnému období v roce 2024 a podtrhuje přetrvávající problémy v oblasti zabezpečení digitálních aktiv a platforem, jak uvádí společnost PeckShield, která se zabývá zabezpečením blockchainu.


Nejvýznamněji k těmto ztrátám přispěl masivní útok na kryptoměnovou burzu Bybit, který představoval více než 92 % celkové odcizené částky.

V únoru utrpěla burza Bybit ztrátu v důsledku hackerského útoku ve výši 1,53 miliardy dolarů (34,6 miliardy korun), což představuje jednu z největších kryptoměnových krádeží vůbec.

Kromě útoku na burzu Bybit došlo v únoru k dalším útokům, které způsobily ztráty ve výši 126 milionů dolarů.

Mezi nimi byl útok zaměřený na Infini, poskytovatele kryptoměnových plateb, který přišel o 50 milionů dolarů. Dalšími zasaženými byly zkLend a Ionic s odcizenými prostředky ve výši 9,5 milionu a 8,5 milionu dolarů.

Pokles ztrát v březnu

V březnu došlo k výraznému poklesu ztrát souvisejících s hackerskými útoky – celková odcizená částka se oproti únoru snížila o 97 % na 33 milionů dolarů.

Zdroj: X.com
Největší hackerské útoky během března
Největší hackerské útoky během března

Největší březnový incident se týkal zneužití decentralizovaného finančního protokolu Abracadabra.Money, který přišel o 13 milionů dolarů. Útočník během minulého úterý odcizil z protokolu 6 260 etherů (ETH).

Dalším významným incidentem bylo hacknutí protokolu Zoth, který se zaměřuje na reálná aktiva (RWA). Ten přišel o 8,4 milionu dolarů.

Bezpečnostní firma Cyvers pak 21. března identifikovala podezřelou transakci, při níž útočník vybral z peněženek protokolu Zoth 8,4 milionu dolarů. Ukradená aktiva byla následně směněna na stablecoiny a převedena na jinou adresu.

Vrácení ukradených prostředků

I přes tyto ztráty se vyskytly případy navrácení ukradených prostředků. Během 7. března hacker, který ukradl 5 milionů dolarů z decentralizované burzy 1inch, vrátil 90 % prostředků.

Tato burza nabídla 10% odměnu v hodnotě 500 000 dolarů výměnou za vrácení zbývajících prostředků. Hacker nabídku přijal a vrátil 1inch 4,5 milionu dolarů.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Šéfredaktor kryptoměnové redakce, který se na kryptoměnových a tradičních trzích pohybuje přes pět let.

Svou vášeň pro investice našel během studií na Vysoké škole ekonomické v Praze, kde se od získání teoretických poznatků přesunul k jejich aplikaci. Veřejnost se také snaží edukovat v rámci finanční gramotnosti vedením studentského spolku Klubu investorů na pozici Prezidenta.

Klíčem k úspěchu investora je podle něj skloubení znalostí z oblasti tradičních trhů a makroekonomie, které mají výrazný dopad na kryptoměnový sektor. Nebrání se využití aktivního ani pasivního přístupu k investicím.

„Složené úročení je osmým divem světa. Kdo mu rozumí, vydělává; kdo ne, zaplatí.” – Albert Einstein

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat