Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

USA uvolní rekordní množství ropy – Proč se k tomu odhodlaly a jaký to bude mít vliv na trhy?

Publikováno
USA uvolní rekordní množství ropy – Proč se k tomu odhodlaly a jaký to bude mít vliv na trhy?
Zdroj: depositphotos.com

Dnešní článek je o protiruských záměrech ze strany USA jako odpověď na válečných konflikt na Ukrajině. Pojďme se podívat na ty nejdůležitější zprávy od amerických představitelů. 

Největší uvolnění amerických ropných zásob v historii 

Spojené státy budou v příštích 6 měsících ze svých strategických rezerv uvolňovat v průměru 1 milion barelů ropy denně. Bílý dům uvedl, že jde o největší uvolnění zásob v historii. USA se tak snaží docílit snížení cen pohonných hmot, které v zemi zdražily po ruské invazi na Ukrajinu. 

Uvolnění ropných rezerv bylo dohodnuto s mezinárodními partnery, uvedl Bílý dům. Americká vláda zároveň oznámila nová opatření na podporu domácí produkce ropy. Ta budou sloužit k tomu, aby se do konce roku domácí produkce zvýšila.

Bílý dům dále uvádí, že svět nikdy neuvolnil zásoby ropy v objemu jednoho milionu za den na tak dlouhou dobu. Toto rekordní uvolnění poskytne historické množství dodávek, které budou sloužit jako most do konce roku, kdy se domácí produkce rozběhne.

Strategická zásoba ropy USA má maximální kapacitu 727 milionů barelů. Prezidentova administrativa již v listopadu kvůli vysoké inflaci oznámila uvolnění 50 milionů barelů ze strategických rezerv v koordinaci s dalšími zeměmi.

Po začátku války na Ukrajině se USA spolu dalšími 30 státy dohodly na dodatečném uvolnění 60 milionů barelů z rezerv, přičemž polovinu z přislíbeného objemu poskytly USA.

Joe Biden americký prezident uvedl a vyzval společnosti v USA, aby se nesnažily vydělávat na rostoucích cenách ropy a aby zvýšily produkci. Pohrozil jim odebráním licencí na nevyužívané vrty.

Další balík protiruských sankcí ze strany USA

USA dále oznámily další balík protiruských sankcí. Dle vyjádření Bílého domu se tyto další sankce dotknou i ruského obranného, leteckého a námořního sektoru.

Kate Bedingfieldová mluvčí amerického ministerstva obchodu uvádí, že USA postihy plánuje proti 120 subjektům z Ruska a Běloruska, čímž se jejich počet na sankčním seznamu zvýší na více než 200 od zahájení ruské invaze na Ukrajinu.

Další postihy zasáhnou ruský technologický sektor včetně největšího ruského výrobce polovodičů – společnost Mikron. Ruská armáda je závislá na západních technologiích, které jsou klíčové pro fungování jejího obranného průmyslového sektoru.

Závěr

Janet Yellenová americká ministryně financí uvádí, že USA budou nadále cílit na válečnou mašinerii (ruského prezidenta Vladimira) Putina, dokud tato nesmyslná svévolná válka neskončí. USA míří dohromady na 21 podniků a 13 jedinců, kteří podle ní hrají rozhodující roli ve válečné mašinérií Ruské federace. 

USA rozšířily počet průmyslových oblastí, na něž bude moci zamířit podobné postihy v budoucnu. Otevřely tím možnost sankcí týkajících se ruského letectví, námořního průmyslu a výroby elektroniky.

Obě země, USA i Rusko, v současné době přijímají řadu opatření proti sobě. V poslední době Rusko přijalo některá protiopatření, zakázalo mimo jiné vstup do země vysokým americkým činitelům včetně prezidenta Joea Bidena. Dále Rusko od zahraničních kupců požaduje platit za ruský plyn v rublech. Ovšem zahraniční státníci platby v rublech razantně odmítli a Rusko se s tím zatím smiřuje. Ruský plyn proudí do zemí EU stále. Oproti tomu USA uvalily za poslední týdny již několik balíků sankcí, například na jeho obranný sektor či na ruské vysoké vládní činitele a oligarchy.

Nejdůležitějším závěrem tohoto článku ovšem je informace, že Spojené státy uvolní americké ropné zásoby nejvíce v historii, a tak by mělo dojít ke snížení cen pohonných hmot.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Vystudovaný ekonom se zájmem o makroekonomické indikátory a zejména úrokové sazby. Centrální banky prostřednictvím úrokových sazeb provádějí svou měnovou politiku, jejíž hlavním cílem je udržet stabilní míru inflace. A tento problém se v posledních letech snaží vyřešit centrální bankéři po celém světě.

Přemysl je přesvědčen, že výše úrokových sazeb ovlivňuje nejen míru inflace, ale i další ukazatele.

“Hledám a popisuji vzájemnou souvislost či korelaci mezi úrokovými sazbami a ostatními ekonomickými ukazateli. Snažím se čtenáře seznámit s tím, jak moc ovlivňují úrokové sazby každodenní život lidí po celém světě.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎