Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Úplně mimo realitu?! Růst akcií Microsoft o 25 % a tržní kapitalizace 3 biliony dolarů

Publikováno
Úplně mimo realitu?! Růst akcií Microsoft o 25 % a tržní kapitalizace 3 biliony dolarů
Zdroj: depositphotos.com

Mezinárodní investiční banka Morgan Stanley si myslí, že Microsoft disponuje největším potenciálem pro využití generativní umělé inteligence. Proto této společnosti predikuje raketový růst akcií o 25 % a dosažení rekordní tržní kapitalizace 3 bilionů dolarů.

V tomto článku se podíváme na to, zda jsou tyto predikce reálné, případně se pokusíme odhadnout dobu, která je potřeba pro naplnění těchto predikcí. Pojďme na to.

TOP PICK akcie

Podle banky Morgan Stanley, bude Microsoft další společností, která po Apple překoná hodnotu tržní kapitalizace 3 biliony dolarů. K tomu by ji měl pomoci predikovaný akciový růst o 25% k hodnotám 420 USD za akcii. Tato cílová cena akcií Microsoft pro letošní rok je rovněž predikována dalšími 30 analytiky z Wall Street.

Zdroj: tipranks.com
Cenová predikce pro akcie společnosti Microsoft
Cenová predikce pro akcie společnosti Microsoft

K naplnění těchto predikcí by společnosti Microsoft, podle banky Morgan Stanley, měl pomoci její obrovský potenciál pro využití generativní umělé inteligence v rámci vnitropodnikových procesů. AI by v tomto případě měla automatizovat velké množství rutinních procesů. Microsoft by měl být schopen zpeněžit tuto technologickou výhodu, což by mělo být důvodem akciového růstu, vzhledem k současnému ocenění společnosti.

Morgan Stanley dokonce zveřejnil odhad možného kapitálového přírůstku, při využívání AI. Jedná se o částku 90 miliard dolarů, o kterou by měl být Microsoft v prvních fázích implementace AI schopen inkasovat – již do roku 2025.

Banka rovněž uvedla seznam aplikací společnosti Microsoft, ve kterých očekává brzkou implementaci generativní umělé inteligence, a ze kterých by se tím pádem měly stát tzv. dojné krávy, neboli produkty s vysokou ziskovostí.

Jedná se o aplikace:

  • Azure OpenAI Services
  • Github Copilot
  • Office 365

Banka Morgan Stanley rovněž očekává, že by se investoři růstu zisků z těchto aplikací měli brzy dočkat. Tato vysoká očekávání mohou způsobit vysokou poptávku po akciích Microsoft, které se v současné době nacházejí na rozhodující cenové úrovni.

TIP: Odhalte budoucí pohyby akcií. Tento indikátor se za posledních 73 let nezmýlil!
TIP: Odhalte budoucí pohyby akcií. Tento indikátor se za posledních 73 let nezmýlil!

Technická analýza

Akcie Microsoft se nacházejí na svém historickém maximu. Začátkem letních prázdnin sice trochu oslabily, ale vzhledem k půlročnímu růstu se nejedná o nic zásadního. V současné době mohou při akciovém vývoji nastat dvě situace.

První situací je vytvoření reverzní formace dvojitý vrchol, s následným cenovým poklesem na hodnotu nejbližšího supportu na ceně 300 USD. S negativním scénářem ovšem téměř nikdo nepočítá.

Vzhledem k silnému fundamentu a vysokým očekáváním, může nastat druhý scénář, během kterého akcie Microsoft prorazí své současné ATH a budou pokračovat v růstu. Pozitivní scénáře technické analýzy poté hovoří o cílové ceně akcií pro tento rok na hodnotě 420 USD, což je i predikce banky Morgan Stanley.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Microsoft
Měsíční akciový graf společnosti Microsoft

Závěr

Někteří investoři nazývají současný boom okolo umělé inteligence novou “zlatou horečkou”, ale společnosti, které ji jako první implementují do svých podnikových procesů, získají rozhodující konkurenční výhodu. Podle banky Morgan Stanley nejlepší dispozice k tomuto strategickému kroku má společnost Microsoft.

Podle Morgan Stanley by Microsoft díky implementaci AI měl vygenerovat zisk 90 miliard USD do roku 2025. Díky tomu se očekává brzké dosažení tržní kapitalizace tří miliard dolarů a akciový růst pro letošní rok na 420 USD za akcii. Samotné akcie Microsoft se nacházejí na svém historickém maximu a průraz na nové ATH by měl mít jak technické, tak fundamentální zázemí.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
9
0

Autor

Jsem soukromý obchodník a investor. Na finančních trzích se pohybuji od roku 2014. Obchoduji intradenní a swingové strategie pro měnové páry, občas komodity. Zajímám se o psychologii obchodování a sám několik let aktivně praktikuji metody NLP a Qi-Gong.
V mých článcích se nejčastěji věnuji technickému pohledu na měnový a akciový trh. V těchto analýzách se snažím čtenářům předat mé znalosti nabyté jak studiem, tak především praxí.
Mým koníčkem je numismatika, která tvoří i část mého investičního portfolia.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
U 74 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 72,87 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎