Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Úleva pro investory: Česká crowdfundingová platforma Fingood získala licenci na poslední chvíli! Co zajímavého teď přinese?

Publikováno
Úleva pro investory: Česká crowdfundingová platforma Fingood získala licenci na poslední chvíli! Co zajímavého teď přinese?
Zdroj: cc.cz

Platforma Fingood se stala třetí crowdfundingovou firmou, která dostala licenci od ČNB, a to za pět minut dvanáct. Nově, tedy od 10. listopadu, musí mít všechny crowdfundingové platformy registraci u České národní banky a přizpůsobit své fungování nově platným podmínkám. Fingood pak získal licenci až poslední den. 

Vstupuje na evropský trh

Generální ředitel Fingoodu Vít Endler sděluje, že v EU působí zhruba 800 platforem podobného rázu a vypočítává, že evropskou licenci získá jen asi desetina z nich. Své očekávání doplňuje slovy: “Tato jednotná licence především pročistí a konsoliduje celý trh, proto mluvíme o přestupu z lokální soutěže do Ligy mistrů.”

Fingood se nyní chystá prosadit na největších crowdfundingových trzích v Německu, Nizozemsku a ve Francii. Konkrétně v Německu se přes crowdfunding proinvestuje ročně okolo 1,2 mld. eur, ve Francii zhruba miliarda eur.

Jako prvotní trénink expanse začne tato platforma působit již příští rok na slovenských trzích. Dále na východ svůj krok zatím ale nesměřují.

Podpora českých firem

Česká platforma Fingood je známá tím, že se věnuje investicím do hlavně českých firem napříč různými obory. Investovat přitom můžete od jednoho tisíce korun.

Stojí za zmínku, že platforma Fingood zaplnila prostor pro financování malých firem, které, které neuspěly se žádosti o úvěr u bank. Toto zafinancování ocenily známé firmy jako Remoska, Bagind, Decoled, přeměna zchátralého ostravského objektu Marica nebo Znojemský pivovar.

Vzhledem k tomu, že hned zkraje letošního roku překonali pomyslnou hranici 1 miliardy proinvestovaných úvěrů, očekávání do konce roku 2023 jsou velká. Firma věří v podporů investorů i v dosažení dalších cílů.

Čtěte také: Češi jsou známí jako spořivý národ. Jak jsou na tom doopravdy?
Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 78 % účtů retailových investorů peníze.
U 67,85 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎