Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Trading 212 opět otevírá registrace pro české klienty!

Trading 212 opět otevírá registrace pro české klienty!

Trading 212 opět otevírá registrace pro české klienty!

Trading212 je londýnský inovativní CFD a forexový broker, který ovšem nabízí investorům i obchodování fyzických akcií a ETF bez poplatku. Jeho nabídka v době rostoucí poptávky po investičních službách oslovila široké řady investorů. Zájem však přinesl poměrně neblahé důsledky.

Obrovský zájem o jeho služby se projevil v "čekací lhůtě", kterou jste museli přetrpět, než jste po projevení zájmu o jeho investiční služby mohli vůbec zahájit registraci. Nejeden český investor, který se v posledních několika měsících "předregistroval" na platformě prostřednictvím své emailové adresy, obdržel email s poměrně nepříjemnou informací. Zpráva od brokera oznamovala, že jste se vzhledem k velkému zájmu o Trading 212 dostali na čekací listinu a registraci budete moci dokončit, jakmile obdržíte další email.

V době, kdy se miliony retailových investorů chtěli svést na vlně rostoucích akciových trhů, je krátká čekací doba asi pochopitelná, když se však protáhne na několik měsíců, a vy vidíte, jak vám mezitím protékají potenciální zisky mezi prsty, určitě to nepotěší.

Nepříjemná situace vedla řadu investorů k volbě alternativ, které nabízejí podobné služby, mnohdy o srovnatelné kvalitě, jež s registrací problém neměly.

Investorům tak nezbývalo než se registrovat u brokerů XTB, Robomarkets, Degiro nebo eToro. To se však nyní mění, Trading 212 opět otevřel registrace pro české klienty a ti, kteří provedli "předregistraci" obdrželi tuto potěšující informaci na registrační email. Pokud jste tak už nedali přednost konkurenci, máte konečně možnost si otevřít obchodní účet.

Proč právě Trading 212?

Trading 212 investorům umožňuje obchodovat širokou škálu instrumentů s nízkými nebo nulovými poplatky. Broker je vhodný nejenom pro náročné klienty ale také pro nováčky, kteří nebudou mít problém se zorientovat na přehledné investiční platformě. Nevýhodou je nutnost znalosti angličtiny – broker nenabízí zatím český jazyk.

Prostřednictvím Trading 212 však můžete nejenom investovat klasicky aktivně – vybírat jednotlivé cenné papíry na vlastní pěst, v rámci služby "AutoInvest" si můžete sestavit investiční portfolio třeba ze stovek akcií a ETF a posléze do něj investovat menší pravidelné částky. Díky tomu, že broker umožňuje nákup frakčních akcií, si můžete doslova sestavit "vlastní burzovně obchodovaný fond". Investoři, kteří využívají k pasivnímu investování platformu Portu, mohou u Trading 212 nalézt podobnou službu, která umožňuje sestavení pasivního investičního portfolia nejenom z burzovně obchodovaných fondů, ale dokonce i akcií.

Ohodnoťte tento článek!

Diskuze k článku 2
Daniel

Dobrý den, to je super zpráva, ale nenašel jsem ji nikde na oficiálních stránkách. Mám pochybnost jestli je to pravda. Případně děkuji za odpověď.

Portál Finex.cz
Odpověď na Daniel

Dobrý den, Danieli. Pravda to je – sami jsme byli s Trading212 v kontaktu a to jak z pozice běžného investora (kterému byl účet u Trading212 po několika měsících čekání zpřístupněn), tak i z pozice média.

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 77 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo