Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Trading 212 opět otevírá registrace pro české klienty!

Publikováno
Trading 212 opět otevírá registrace pro české klienty!

Trading212 je londýnský inovativní CFD a forexový broker, který ovšem nabízí investorům i obchodování fyzických akcií a ETF bez poplatku. Jeho nabídka v době rostoucí poptávky po investičních službách oslovila široké řady investorů. Zájem však přinesl poměrně neblahé důsledky.

Obrovský zájem o jeho služby se projevil v “čekací lhůtě”, kterou jste museli přetrpět, než jste po projevení zájmu o jeho investiční služby mohli vůbec zahájit registraci. Nejeden český investor, který se v posledních několika měsících “předregistroval” na platformě prostřednictvím své emailové adresy, obdržel email s poměrně nepříjemnou informací. Zpráva od brokera oznamovala, že jste se vzhledem k velkému zájmu o Trading 212 dostali na čekací listinu a registraci budete moci dokončit, jakmile obdržíte další email.

V době, kdy se miliony retailových investorů chtěli svést na vlně rostoucích akciových trhů, je krátká čekací doba asi pochopitelná, když se však protáhne na několik měsíců, a vy vidíte, jak vám mezitím protékají potenciální zisky mezi prsty, určitě to nepotěší.

Nepříjemná situace vedla řadu investorů k volbě alternativ, které nabízejí podobné služby, mnohdy o srovnatelné kvalitě, jež s registrací problém neměly.

Investorům tak nezbývalo než se registrovat u brokerů XTB, Robomarkets, Degiro nebo eToro. To se však nyní mění, Trading 212 opět otevřel registrace pro české klienty a ti, kteří provedli “předregistraci” obdrželi tuto potěšující informaci na registrační email. Pokud jste tak už nedali přednost konkurenci, máte konečně možnost si otevřít obchodní účet.

Proč právě Trading 212?

Trading 212 investorům umožňuje obchodovat širokou škálu instrumentů s nízkými nebo nulovými poplatky. Broker je vhodný nejenom pro náročné klienty ale také pro nováčky, kteří nebudou mít problém se zorientovat na přehledné investiční platformě. Nevýhodou je nutnost znalosti angličtiny – broker nenabízí zatím český jazyk.

Poznámka

Chcete-li se seznámit s brokerem Trading 212 více, přečtěte si tuto komplexní recenzi.

Prostřednictvím Trading 212 však můžete nejenom investovat klasicky aktivně – vybírat jednotlivé cenné papíry na vlastní pěst, v rámci služby “AutoInvest” si můžete sestavit investiční portfolio třeba ze stovek akcií a ETF a posléze do něj investovat menší pravidelné částky. Díky tomu, že broker umožňuje nákup frakčních akcií, si můžete doslova sestavit “vlastní burzovně obchodovaný fond”. Investoři, kteří využívají k pasivnímu investování platformu Portu, mohou u Trading 212 nalézt podobnou službu, která umožňuje sestavení pasivního investičního portfolia nejenom z burzovně obchodovaných fondů, ale dokonce i akcií.

Líbil se vám tento článek?
9
2

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (2 komentáře)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Daniel

Dobrý den, to je super zpráva, ale nenašel jsem ji nikde na oficiálních stránkách. Mám pochybnost jestli je to pravda. Případně děkuji za odpověď.

Redakce Finex

Dobrý den, Danieli. Pravda to je – sami jsme byli s Trading212 v kontaktu a to jak z pozice běžného investora (kterému byl účet u Trading212 po několika měsících čekání zpřístupněn), tak i z pozice média.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎